Cildiricam bilgisi olan yardımcı olsun lütfen

Şuan devlette her şey yavaş ilerliyor.
Bizzat gidip takipçisi olursanız belki hızlı yürür.
Memurlar genelde telefondan iş yapmayı sevmez.
Ben idari izindeyim evden telefonla ne isler yapıyorum bilseniz sasarsiniz, is yerinde 15 kisinin ugrasmak istemedigi isleri ben evden 5 dkda hallediyorum inanin kurumdaki arkadaslara ben bile kızıyorum
Geleyim dedim kaç defa gelmeyin diyorlar
Gidin yuz yuze halledin telefonla salliyorlar

Bu arada kaymakama direkt gitmesi garip geldi zaten e imza islerini bile elemanlar hallediyor diye biliyorum, oradaki memur ya da yazi isleri mudurleri ile görüşün

Ben idari izindeyim evden telefonla ne isler yapıyorum bilseniz sasarsiniz, is yerinde 15 kisinin ugrasmak istemedigi isleri ben evden 5 dkda hallediyorum inanin kurumdaki arkadaslara ben bile kızıyorum

Gidin yuz yuze halledin telefonla salliyorlar

Bu arada kaymakama direkt gitmesi garip geldi zaten e imza islerini bile elemanlar hallediyor diye biliyorum, oradaki memur ya da yazi isleri mudurleri ile görüşün
Bir dakikasını bile almayacak ya MEB'in. Gerçekten aralarındaki mesafeye baktım yürüyerek 5 dakika yazıyor. 5 dakika da e-posta atmak olsa. Etti 10 dakika.hayir bir de 10 gündür izinliydim yeni geldim diyor. Ben okula 10 gün gitmesem 11.gün ilk işim eksik evraklarımi doldurmak olur. Aradım direk kaymakama gidiyor onlar siz ilçe milli eğitime görüşün dedi

Bir dakikasını bile almayacak ya MEB'in. Gerçekten aralarındaki mesafeye baktım yürüyerek 5 dakika yazıyor. 5 dakika da e-posta atmak olsa. Etti 10 dakika.hayir bir de 10 gündür izinliydim yeni geldim diyor. Ben okula 10 gün gitmesem 11.gün ilk işim eksik evraklarımi doldurmak olur. Aradım direk kaymakama gidiyor onlar siz ilçe milli eğitime görüşün dedi
Simdi o izindeyse onun yerine biri bakacakti benzer sorunu ben de yasiyorum izinli arkadaslarin yerine bakarim.ben giderim evraklarim masamda bekletilir geldigimde haril haril yapmaya cabalarim vatandasa da mahcup oluyoruz sonra! Sorun o memurda degil yoklugunda isini yapmayanda

Ben idari izindeyim evden telefonla ne isler yapıyorum bilseniz sasarsiniz, is yerinde 15 kisinin ugrasmak istemedigi isleri ben evden 5 dkda hallediyorum inanin kurumdaki arkadaslara ben bile kızıyoru
Doğrudur. Ben mesleğim gereği çeşit çeşit devlet dairesinde iş takibi yaptım. Deneyimime göre söyledim.
Çalışan ve yalap şalap çalışan fifty-fifty derim.
Anlıyorum insanla uğraşmak zor ama zor olmayan iş yok.
Ben sizin gibi insanlara çok üzülüyorum. Çalışanda çalışmayanın yükünü sırtlanıyor.
Allah sabır versin.

Doğrudur. Ben mesleğim gereği çeşit çeşit devlet dairesinde iş takibi yaptım. Deneyimime göre söyledim.
Çalışan ve yalap şalap çalışan fifty-fifty derim.
Anlıyorum insanla uğraşmak zor ama zor olmayan iş yok.
Ben sizin gibi insanlara çok üzülüyorum. Çalışanda çalışmayanın yükünü sırtlanıyor.
Allah sabır versin.
Inanın evdeyim.kronik hastalığım var 1 yildir eve tikildim bu duruma alistirdim kendimi ama devamlı is yerinden birilerinin yapabilecegi islerin bana kitlenmesi beni cok yipratti psikolojik olarak
Yoksa calisayim yapayım maksat vatandasin isi hallolsun ama tek memur ben degilim yani
Siz yari yariya diyerek bile iyimser yaklasmissiniz şu konuda bile durum.acikca görünüyor malum!

Simdi o izindeyse onun yerine biri bakacakti benzer sorunu ben de yasiyorum izinli arkadaslarin yerine bakarim.ben giderim evraklarim masamda bekletilir geldigimde haril haril yapmaya cabalarim vatandasa da mahcup oluyoruz sonra! Sorun o memurda degil yoklugunda isini yapmayanda
Yerine bakan vardı zaten personel eksik diye yapmadı işimi. Memur geldi o da bi triplerde beni azarliyor. Yapacakları 10 dakikalık iş için beni ugrastiriyorlar

Yerine bakan vardı zaten personel eksik diye yapmadı işimi. Memur geldi o da bi triplerde beni azarliyor. Yapacakları 10 dakikalık iş için beni ugrastiriyorlar
Anlayabiliyorum ne demek istediginizi :KK43:
Valla vatandas beni neden seviyor anlamis oldum simdi :) hic trip atmam sorunu bile çözmek için elimden geleni yapmisimdir. Yani o tripleri sizin çekmeniz beklenemez bence gidin yuz yuze halledin

Anlayabiliyorum ne demek istediginizi :KK43:
Valla vatandas beni neden seviyor anlamis oldum simdi :) hic trip atmam sorunu bile çözmek için elimden geleni yapmisimdir. Yani o tripleri sizin çekmeniz beklenemez bence gidin yuz yuze halledin
Gidecegim ama değişen bir şey olmayacakmış gibi geliyor :KK43::KK43: yanlış anlamayın ama verecekleri çok basit bir belge çocuğa anlatsan o da yapar üzerinde durulması incelenmesi gereken bir durum değil

Bu tamamen iş yapmak istememekle ilgili. Muhakkak gidip yüzyüze ve tatlı dille mağduriyetinizi anlatarak halletmelisiniz. Telefonla halletmeye çalışırsanız resmî sürecin son gününe kadar oyalanır o iş. Diğer kurumu bekletmek de sizin işinize gelmiyor haliyle, o yüzden kaymakamlıkta yazı işleri müdürüyle yüzyüze görüşerek hızlandırabilirsiniz diye düşünüyorum. Umarım bir an evvel halledersiniz hocam

X