Popüler Konu Cilt bakımı rutinimiz 💆‍♀️

Calcifer

Nirvana
Pro Üye
24 Ekim 2014
59.094
335.059
Siz istediniz ben açtım. e açtıysam o zaman hep beraber bir rutin oluşturalım ne dersiniz. O zaman çıkın çıkın gelin

DİKKAT ÇOK ÖNEMLİ. MUTLAKA YAZ KIŞ GÜNEŞ KREMİ KULLANMALIYIZ. HİÇ BİR ŞEY YAPMIYORSAK BİLE GÜNEŞ KREMİ KULLANMALIYIZ. CİLDİ LEKELENDİREN IŞINLARDIR

Benim cildim yazın yağlıya dönük karma, kışın kuruya dönük karma olduğu için yaz kış farklı ürünler kullanıyorum.

Cilt bakımının en sade rutinini yazıyorum. Bunu haricindeki ürünler ihtiyaca yöneliktir

-Çift aşamalı temizlik ilk önce yağ bazlı temizleyici ile sonra Köpük temizleyici ile yüz -yıkama (akşamları)
-Nemlendir
-Koru

Cildiniz ile ilgili sıkıntılarınızı yazarsanız size tavsiyelerde bulunabilirim

Saç bakımı ile ilgili ise A Amanita mın topiğine bakabilirsiniz ❤️ Saç Bakım Topiğimiz🧴💇‍♀️✨

IMG_20211203_231306.jpg
IMG_20211203_231507.jpg

Son düzenleme:
Siz istediniz ben açtım. e açtıysam o zaman hep beraber bir rutin oluşturalım ne dersiniz. O zaman çıkın çıkın gelin

DİKKAT ÇOK ÖNEMLİ. MUTLAKA YAZ KIŞ GÜNEŞ KREMİ KULLANMALIYIZ. HİÇ BİR ŞEY YAPMIYORSAK BİLE GÜNEŞ KREMİ KULLANMALIYIZ. CİLDİ LEKELENDİREN IŞINLARDIR

Benim cildim yazın yağlıya dönük karma, kışın kuruya dönük karma olduğu için yaz kış farklı ürünler kullanıyorum.

Günlük rutinimi yazıyorum lütfen korkup kaçmayın hahahahaha

Sabah

Köpük temizleyici ile yüz yıkama
tonikleme
hyaluronik asit
Güneş Kremi

Akşam

Köpük temizleyici ile yüz yıkama
tonikleme
hyaluronik asit

Nemlendirici

Otrera Otrera
seamoms seamoms
Morrmeneksee Morrmeneksee
A Amanita
Bonus Bonus
Tenceresiz kaldim anne Tenceresiz kaldim anne
UcanSupurge UcanSupurge
Ayla- Ayla-

Z Zerre
Bunlardan bi tek sabun var 🤣 bi ara alışverişe çıkayım

Kızlar uzman değilim ama önemli tüyolar vermeye geldim :-)
Sabah Rutinim
- La roshe posey Yüz yıkama jeli ( akneli ciltler için ) ( cildimde akne yok ama akneye meyilli )
- La roshe posey cicaplast ( onarıcı bakım kremi )
- La roshe posey XL sivilce karşıtı güneş kremi

Akşam Rutinim
- La roshe posey Yüz yıkama jeli
- La roshe posey tonik yine sivilce karşıtı
- ve ACNELYSE krem ( bu kremi doktordan talep edin mutlaka ilk zamanlar cildi aşırı soyuyor ve tahriş ediyor.) (önceden haftda bir kullanıyordum şuan hergün kullanıyorum içerisindeki vitaminlerden dolayı lekelere ve derin olmayan alın kırışıklıklarına iyi geldiğini söyleyebilirim.) Ama yine söylüyorum doktor tavsiye etmeden almayın cildinizi yakabilir. Ben tavsiyesiz aldım ama inanın 2 ay araştırdıktan sonra aldım.
Suratımın merak edicek olanlara Mart ayından bu yana suratımın resmini yollarım :-)

Kızlar uzman değilim ama önemli tüyolar vermeye geldim :-)
Sabah Rutinim
- La roshe posey Yüz yıkama jeli ( akneli ciltler için ) ( cildimde akne yok ama akneye meyilli )
- La roshe posey cicaplast ( onarıcı bakım kremi )
- La roshe posey XL sivilce karşıtı güneş kremi

Akşam Rutinim
- La roshe posey Yüz yıkama jeli
- La roshe posey tonik yine sivilce karşıtı
- ve ACNELYSE krem ( bu kremi doktordan talep edin mutlaka ilk zamanlar cildi aşırı soyuyor ve tahriş ediyor.) (önceden haftda bir kullanıyordum şuan hergün kullanıyorum içerisindeki vitaminlerden dolayı lekelere ve derin olmayan alın kırışıklıklarına iyi geldiğini söyleyebilirim.) Ama yine söylüyorum doktor tavsiye etmeden almayın cildinizi yakabilir. Ben tavsiyesiz aldım ama inanın 2 ay araştırdıktan sonra aldım.
Suratımın merak edicek olanlara Mart ayından bu yana suratımın resmini yollarım :-)
La roche en sevdiğim ürünlerden. mis gibi ürün valla 😍 Ama dediğin gibi her cilde uygun olmayabiliyor. Bende sıkıntı çıkarmazken görümcemde sıkıntı çıkardı.

Hayırlı olsun topik.
Günlük rutinim, sabah: zeytinyagli sabunla temizlik, tonik olarak gül suyu.
Öğle: zeytinyağlı sabun + gül suyu.
Akşam: zeytinyağlı sabun + gül suyu.
Haftada bir kil maskesi ve ardından gül yağı.

Aşırı yağlı bir cildim var. Temizledikten birkaç saat sonra parıl parıl parlıyor kendileri. Çay ağacı yağı kullandım bir dönem, yaglanmayla savaşta etkili ama çene kısmım (dudak etrafı) çok kuruyor bu defa da.
Güneş kremi dahi kullanamıyorum. Şöyle söyleyeyim, fondöten sürsem iki saat geçmeden akmaya başlıyor.
Acnelyse kremi bir ara kullandım kurutuyor diye ama cildim kıpkırmızı oluyor o zaman da.
Bir dönem doktor sivilce için kullanılan ilaçtan yazdı, hani şu çok kurutan ve tedavi sonrası bebek gibi bir cilde sahip olunandan ama sonra başka bir doktor sen bunun yan etkisini kullanıyorsun olmaz öyle dedi kesti attı.
Aşırı yağlı ciltli arkadaşlara selam olsun.

Hayırlı olsun topik.

Aşırı yağlı bir cildim var. Temizledikten birkaç saat sonra parıl parıl parlıyor kendileri. Çay ağacı yağı kullandım bir dönem, yaglanmayla savaşta etkili ama çene kısmım (dudak etrafı) çok kuruyor bu defa da.
Güneş kremi dahi kullanamıyorum. Şöyle söyleyeyim, fondöten sürsem iki saat geçmeden akmaya başlıyor.
Acnelyse kremi bir ara kullandım kurutuyor diye ama cildim kıpkırmızı oluyor o zaman da.
Bir dönem doktor sivilce için kullanılan ilaçtan yazdı, hani şu çok kurutan ve tedavi sonrası bebek gibi bir cilde sahip olunandan ama sonra başka bir doktor sen bunun yan etkisini kullanıyorsun olmaz öyle dedi kesti attı.

A.s aşırı değil karma benim cildim ama tam o karma olan kısmı bol yağlı.

Bazen gece temizleyip yattıysam bi tık daha fazla yağlanıyo t bölgesi sanki ben kurutmaya çalıştıkça o yeniliyor gibi 🥴

Hayırlı olsun topik.

Yağ oranı az olan güneş kremi denedin mi peki?

A.s aşırı değil karma benim cildim ama tam o karma olan kısmı bol yağlı.

Bazen gece temizleyip yattıysam bi tık daha fazla yağlanıyo t bölgesi sanki ben kurutmaya çalıştıkça o yeniliyor gibi 🥴
Evet ben de temizledikce yaglaniyor diye düşünüyorum ama temizlemesem de yaglaniyor yani kendi haline bırakmayı da denedim, bir insanın yüzündeki yağ gözüne girer mi? Giriyor, bir süre sonra gözlerim yanmaya başlıyor. Çok iğrenç bir durum. :KK43:
Kışa doğru tekrar bir doktora gideceğim. Gozeneklerim çok genişledi artık yağlanma yüzünden. Soyacak bir şeyler lazım bana yine.
Bu arada kil maskesi güzelce alıyor yağı, bir süre iyi geliyor. Yaparsanız sadece yağlanma olan kısma uygulayın.

La roche en sevdiğim ürünlerden. mis gibi ürün valla 😍 Ama dediğin gibi her cilde uygun olmayabiliyor. Bende sıkıntı çıkarmazken görümcemde sıkıntı çıkardı.
Cilt tipine uygun kullanmamştır mesele cicaplast aşırı yağlı bir krem ben akşamları kurutu ilacı kullandığım için dengeliyor başka zaman onu kullansam sivilce basardı suratımı

Sabah rutinim:

soğuk su ile önce bi yüzümü şokluyorum sonra köpük temizleyici ile yıkıyorum ardindan iki parmak kuralı ile bolca gunes kremi sürüyorum.

akşam rutinim:

Köpük temizleyici ile yüz yikama
Bazen hyaluronik asit bazende, naturel bir nemlendirici ile yüzüme masaj yapip yedirerek sonra masaj roller ile masaj yapıyorum 😁

Geniş bi zamanda kullandigim urunleri gostercem. Size onerilerde de buluncamm. Kizlar Türkiye de rossman mağazası var dimi ?

X