Popüler Konu Cilt bakımı rutinimiz 💆‍♀️

Peeling yapıyor musunuz ?
Yves Rocher in yağlı ciltler için olan peelingini kullanıyorum, bir ara enzimler kırmızı peelingler kullandım ama hep daha kötü oldu gibi yüzüm. Bıraktım hepsini.
Onarıcı bakım yapıyorum daha çok.🥹
Ya bu arada konunun canlandığını görünce slaps diye fotoğrafı yolladım kusura bakmayın. Heyecanlandım.

Calcifer Calcifer buhar banyosuyla ilgili ne düşünüyorsun? Ben bakım bilgisi heygirl dergisinden öğrendiklerinden ibaret biri olarak ayda bir yapıyorum (hatta içine ot ve nane de koyuyorum,mis gibi nefesim açılıyor) , sonrasında da Burun bandı, kil maskesi falan yapıp madensuyu ile tonik yapıyorum 😅
Bir süre sonra da aksar rutinim serum , göz kremi ve gece nemlendiricisi ile kapanış 😂😂
Yeni nesil güzellikciler hiç tavsiye etmiyor doğal şeyleri ama bana kimyasal sürmekten iyi gibi geliyor. Tatilde de nerede çamur banyosu yapacak yer bulsam dalarım su aygiri gibi 😂😂😂

*Kendi halinde, hassas olmayan, alerjik olmayan, yağlı olmayan, kuru olmayan, sivilcesi çıkmayan, güneş yanığı da olsa kendini çabuk iyileştiren, leke iz kalmayan bir cildim var

The purest den hyaluronik asidei Birde niacamide var.
Hyaluronik i kullanmiyorum yuzume. Holika holika nin almistim essence seklinde pompada. Cok memnunum ondan. O yuzden the purest Vucuda olur mu 🤔 bacaklarim cok Kuru mesela.

Yves Rocher in yağlı ciltler için olan peelingini kullanıyorum, bir ara enzimler kırmızı peelingler kullandım ama hep daha kötü oldu gibi yüzüm. Bıraktım hepsini.
Onarıcı bakım yapıyorum daha çok.🥹
Ya bu arada konunun canlandığını görünce slaps diye fotoğrafı yolladım kusura bakmayın. Heyecanlandım.
Konunun açılma nedenı bu zaten atabilirsiniz tabi ki. Aha bha tonik ya da glikolik asit bu pütür görünüm için ideal aslında

Calcifer Calcifer buhar banyosuyla ilgili ne düşünüyorsun? Ben bakım bilgisi heygirl dergisinden öğrendiklerinden ibaret biri olarak ayda bir yapıyorum (hatta içine ot ve nane de koyuyorum,mis gibi nefesim açılıyor) , sonrasında da Burun bandı, kil maskesi falan yapıp madensuyu ile tonik yapıyorum 😅
Bir süre sonra da aksar rutinim serum , göz kremi ve gece nemlendiricisi ile kapanış 😂😂
Yeni nesil güzellikciler hiç tavsiye etmiyor doğal şeyleri ama bana kimyasal sürmekten iyi gibi geliyor. Tatilde de nerede çamur banyosu yapacak yer bulsam dalarım su aygiri gibi 😂😂😂

*Kendi halinde, hassas olmayan, alerjik olmayan, yağlı olmayan, kuru olmayan, sivilcesi çıkmayan, güneş yanığı da olsa kendini çabuk iyileştiren, leke iz kalmayan bir cildim var
Buhar banyosu + kil maskesi zaten gözenekler için birebir 👌 sadece burun bandını önermiyorlar. Onun yerini peeling tavsiye ediyorlar. Fiddy metodu denedin mi hiç

Cildin aranıpta bulunmayan türden maşallah 😁

The purest den hyaluronik asidei Birde niacamide var.
Hyaluronik i kullanmiyorum yuzume. Holika holika nin almistim essence seklinde pompada. Cok memnunum ondan. O yuzden the purest Vucuda olur mu 🤔 bacaklarim cok Kuru mesela.
Yüzüne kullanamadıklarıjı cildine kullan. Ha saçlarına süren de var

Buhar banyosu + kil maskesi zaten gözenekler için birebir 👌 sadece burun bandını önermiyorlar. Onun yerini peeling tavsiye ediyorlar. Fiddy metodu denedin mi hiç

Cildin aranıpta bulunmayan türden maşallah 😁
Fiddy dediğin sen bir kere üç kere ustuste nemlendirici tonik sürmekle ilgili bir öneride bulunmuştun , o mu?
Cildim benim canım ya, ben güneş kremi sürmeye bile 29 yaşında başladım, tatile kremsiz gidip yanıyodum her sene mal gibi. Sadece guneslenirken havuç yağ sürerdim.
Hatta bak, bir kere yayla yanığı olmuşum,
Yüzüm kabuk bağladı, kırış kırış oldum. Ayaklarimin durumu daha beterdi ama konumuz o değil:)
Dedim,tamam. Gençliğim güzelliğim buraya kadarmış 😂
Aha soyle bir insana dönmüştüm 😮😮😮
IMG_20230322_222808.jpg

Onca çirkinlige, kabuk bağlayıp soyulmaya rağmen iki hafta sonra çektiğim foto da şu. Filtre ya da makyaj yok. Kirazlı balm var sadece dudakta

IMG_20230322_222940.jpg

Zavalli cildim benden çok çekti. O yüzden artık ona güzel bakmaya gayret ediyorum. Evden çıkarken bile gunes koruyucu sürüyorum 😍

Fiddy dediğin sen bir kere üç kere ustuste nemlendirici tonik sürmekle ilgili bir öneride bulunmuştun , o mu?
Cildim benim canım ya, ben güneş kremi sürmeye bile 29 yaşında başladım, tatile kremsiz gidip yanıyodum her sene mal gibi. Sadece guneslenirken havuç yağ sürerdim.
Hatta bak, bir kere yayla yanığı olmuşum,
Yüzüm kabuk bağladı, kırış kırış oldum. Ayaklarimin durumu daha beterdi ama konumuz o değil:)
Dedim,tamam. Gençliğim güzelliğim buraya kadarmış 😂
Aha soyle bir insana dönmüştüm 😮😮😮
Eki Görüntüle 3222220
Onca çirkinlige, kabuk bağlayıp soyulmaya rağmen iki hafta sonra çektiğim foto da şu. Filtre ya da makyaj yok. Kirazlı balm var sadece dudakta

Eki Görüntüle 3222219
Zavalli cildim benden çok çekti. O yüzden artık ona güzel bakmaya gayret ediyorum. Evden çıkarken bile gunes koruyucu sürüyorum 😍

Şöyle ilk önce salisilik asit sürüyorsun 15 20dk kalıyor onu yıkamadan üstüne kil maskesi sürüyorsun. Maskeyi yıkayıp yağ bazlı temizleyici sürüp 15 dk bekliyor sonra 2 dk masaj yaparak yıkıyorsun. Cica kremi sürüp olayı bitiriyorsun.

Hangimiz yanmadık güneşte deliler gibi 😁
Benim de bıyık bölgemde ağda yanığı vardı 🥲

salisilik asit ✖️
kil maskesi ✔️
yağ bazlı temizleyici✖️
Cica kremi ✖️
şunların üçünün olmaması dışında sorun yok :KK70: :KK70:
Birkaç aydır makyaj temizleyici bile kullanmıyorum, şundan aldım sıcak suyla fıtı fıtı ne varsa hemen hemen çıkartıyor 😅 güneş kremine de etki ettiği yazıyor - ki bence doğrudur. Waterproof rimelleri bile çıkartıyor, bayılıyorum ona🥰
IMG_20230319_224148.jpg

Evimdeki tek cilt ürünlerim ;
*c vitamini+hyaluronik asit+kollajen serumu (gece)
*Göz cevresi kremi (gece)
*Niasemid gece nemlendiricisi

*Gua Sha serumu (daha açmadım)

*resveratrol serumu (gündüz)
*Nemlendirici jel krem
*Güneş kremi

*Kil maskesi
*Termal kil maskesi
*Sorulabilir maske
*Birkaç kağıt maske
*Burun bandı

Mutlaka günlük rutinine ekle dediğin bir şey var mı? Bunları sen topik açtıktan sonra aldım 😍
Memnunum şimdilik. Eklenecek bir şey varsa onu da alayim

Ne aldim 🥲

Mary&May - Blackberry Complex Glow Wash Off Pack
🔺gözenekler icin
Mary&May - Calendula Peptide Ageless Sleeping Mask
🔺Kizarikliga iyi geliyor. Yuzu daha da sklastiriyor
Mary&May Günes kremi ❤️
Purito AHA Bha tonik 🙄 malum sorun icin

X