Lekeler, Çiller Cilt Lekeleri İçin 5 Formül

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

isabel

Kuzey Ege
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.731
27.831
48
Lekelerden-Kurtulmak-İçin-Maskeler.jpg

Cilt lekeleri nasıl geçer?

Cilt lekeleri özellikle yaz aylarında hemen her yaştan kişinin karşılaşabileceği bir cilt sorunu. Cilt lekeleri denince aklımıza ilk gelen güneş lekeleri oluyor. Fakat cilt lekeleri sadece güneş lekelerini içermiyor. Çiller, sivilce (akne) lekesi, yaşlılık belirtisi olan kahverengi lekeler, hamilelikte karşılaşılan lekeler, doğuştan gelen lekeler cilt lekeleri olarak adlandırılıyor.
Cilt lekelerinin oluşumunu önlemek için öncelikli olarak buna sebep olan nedenleri ortadan kaldırmak gerekiyor. Bu yüzden cilt lekelerinin giderilmesi konusundaki yöntemlerden önce, buna etki eden unsurları sizinle paylaşmak istiyorum. Çünkü bu sebepleri bilirsek, cilt lekeleri oluşmadan önlemimiz almak da kolay olacaktır.

Cilt lekeleri neden oluşur?

Cilt lekeleri cildimizde renk farklılaşmalarının ortaya çıkmasıyla oluşuyorlar. Buna melanin pigmentinin ciltte birikmesi ve cilt lekesinin oluştuğu bölgede fazlalaşması sebep oluyor. Böylece melanin fazlalaşan yerlerde lekeler oluşuyor.

• Uzun süre boyunca güneşe maruz kalınmasıyla,
  • Kalıtsal faktörlerden dolayı,
  • Kullanılan bazı kimyasal içerikli maddeler ve bazı ilaçlardan dolayı
  • Solaryum gibi organik olmayan bronzlaşmalarile cilt lekeleri oluşuyor.
Cilt lekeleri dediğimiz zaman aklımıza ilk olarak yüz bölgemiz gelse de cilt lekeleri vücudumuzun her bölgesinde görülebilir. Özellikle güneşe fazlasıyla maruz kalmış ciltlerde koyu kahverengi renkte oluşan güneş lekeleri, ultraviyole ışınlara çok fazla maruz kalma sonucunda ortaya çıkarlar. Bu ışınlar cildimize direk temas ettiğinde ciltte leke oluşumuna sebep olurlar ve cilde zarar verirler. Peki cilt lekeleri oluştuktan sonra onları nasıl giderebiliriz?

Cilt lekeleri nasıl giderilir?

Cilt lekeleri tedavisi ve cilt lekelerini gidermek için pek çok yöntem uygulanmakta. Bunlardan bazıları medikal bazıları da cilt lekeleri için maske, bitkisel yöntemler. Cilt lekelerine evde uygulayabileceğiniz 5 basit formülü sizler için bir araya getirdik.Kolay,zahmetsiz,masrafsız mutfağımızda bulunan ürünlerle yapabileceğimiz 5 maske..

4-Lekeler İçin Patates Suyu

5-Lekeler İçin Yumurta Akı

Ben denedim ama fayda göremedim hic birinden lazer yaptirdim.şu anda da çok memnunum.yaptigim maskeler hep cildimde farkli farkli reaksiyonlar gösterdi

X