Çocuk Hastalıkları Cocugu geniz eti ve bademcik ameliyati olan bakabilir mi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Melikeazra74

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2022
1
0
28
Kızım 2.bucuk yaşında kızım KBB götürdüm geniz eti ve bademciklerinin alimasi gerektiği söylendi çok korkuyorum stresliyim çevremdeki insanlar verilen anesteziyi kaldıramaz diyorlar 3 yaşına kadar beklesin diyorlar çok korkuyorum lütfen çocuğu ameliyat olanlar bakabilir mi 🙏

Anestezi yapılmadan önce detaylı araştırma yaptırabilirsin. Benim kardeşim olmuştu bundan 10 sene once yeni okula basladiginda onun alerjisi oldugunu anestezi aldiktan sonra ogrenmistik herkes ayılıp çıkıyordu sonra girenler dahil çok korkmuştuk ama sen detayli arastirirsan problm olmaz yada çocuğu şuan çok buyuk etkilemiyorsa bence buyumesini bekle herseye ragmen... Tabiki cok acilse detayli arastirma iste oyle yaptir derim

Merhabalar oğlumun yarın bademciklerini aldiracagiz daha öncesinde geniz eti amaliyati oldu 5 yaşında ağzı açık uyuyordu aldirdik çok rahatladı doktoru bademcikleri büyük alalım dedi 5 yasindaydu biz istemedik
En büyük hatayı yapmışız sürekli hasta oluyor antibiyotik kullanıyoruz bunun yanında alerjisi de var artık ateşini düşüremiyoruz
6 sene sonra amaliyat kararı aldık insaallah bir sıkıntı yaşanmaz

Benim kızım oldu ancak sadece geniz eti alındı alınınca çok rahatladı yüzde 90 falan kapalıydı çünkü anestezinin etkisi uyuyup uyanınca geçti bir gün de midesi ağrıdı o kadar

Kızım 2.bucuk yaşında kızım KBB götürdüm geniz eti ve bademciklerinin alimasi gerektiği söylendi çok korkuyorum stresliyim çevremdeki insanlar verilen anesteziyi kaldıramaz diyorlar 3 yaşına kadar beklesin diyorlar çok korkuyorum lütfen çocuğu ameliyat olanlar bakabilir mi 🙏
Merhaba cnm benim kızımda 2 yaşındayken henüz etinden şüphelenip kbb ye götürdük çünkü kızım öncesinde horlamıyordu ve son aylarda horlamaya başlamıştı yemek yiyemiyirdu ve yemek yediği zaman ensesini tutuyordu sonrasında fark ettik ki bizimki çok daha farklı duruma gelmiş benzindeki et tümöre dönüşmüş tükürükle ve burun sığırından beslenip büyüyormuş meğer soluk borusunu yemek görüşününsen hemen tam kapatmış dil sinirine baskı yapmış ve dili felç etmiş ki kizimin konuşmasında bozulmuştu konuştuğu kelimelerin çoğunu anlamıyorduk görüştüğümüz kbb ci bisey anlamadı ve diline bakarak dili felç olmuş olabilir ama neden kaynaklı bilmiyorum diye söyledi bizde sonrasında hastahane hastahane dolaştık bulunduğumuz şehirdeki doktora 3 ay gidip geldik ve biseyi yok dendi sonra bizde dedik doktor dediyse herhalde yoktur dedik doktora ara verdik zaman g3ctikce kızım düzelmedi ve daha kotuye gitti bu defada dedik gidelim yakın şehirdeki hatahanedeki doktorun yanına bakalım neymiş ve orada ogrendikki benzindeki et tümör olmuş ner3deyse boğazı tam kapanmış yavrum neredeyse ölmek üzere ilk doktora goturm3mizin ardından 5 ay geçmişti v3 o 5 ayda tümör dahada büyümüş o zaman fark edilse belkide çok daha basit operasyonlar geçirecekti yavrum sonra oradaki doktorlar bize Ankara'daki yada üniversite hastahanesine goturmemiz ve orada ameliyat olması gerektiğini soyl3diler tabi ben ikizlere hamileyim perişan oldum bütün dünyam başıma yıkıldı bir saniyem ağlamadan geçmedi sonra eşim ve kv dem bana sen karnindakileride düşün hastahane çok yorucu biz gidip tedavilerini yaptırırız dediler beni dusunerekten gittiler Ankara'ya kızım Türkiye de 3 ameliyat geçirdi burada yapılacaklar bitti denildi yurt dışına sevk edilmesi gerekiyordu ve Almanya kabul etti oraya da ben gidemedim ikizlerim yeni doğmuştu ve eşimle kızım t3k gitti Almanya da da 3-4 operasyon geçirdi tabi bu operasyonlar 4-5 saat sürüyordu yavrum 2,5 yaşında yaşamadığı şey kalmadı 3 yıl uğraştık ağır operasyonlar proton tedavisi falan geçirdi ben kizimin hastalığı süresince yanında hiç olamadım her Ankara'ya gidişlerinde 1 ay kalıp 1 haftalığına dönüyorlardı eve sonra tekrar gidip 1 ay kalıyorlardı Almanya da 1 sene kızım ve eşim tek kaldılar ben evladının hasretiyle kavruldum ikizlerime dogru duzgun bakamadim bile simdi yavrum 7,5 yasinda ve cik sukur iyi uzun yazdim.ama diy3cegim o ki cocuklar o kadar gucluler ki herseyi atlatabiluyirlar zaten ameliyattan once detayli incelemeler yapiluyo korkma cnm iyi bir doktor bulun ve once Allah a sonrada doktorunuza emanet edin yavrunuzu g3cmis olsun

Merhaba, oğlum 11 gün önce geniz eti ve bademcik ameliyatı oldu. Tek kulağına tüp takıldı. İlk günlerde yemek yerken ağrısı olurken 7. Günden sonra ağrıları arttı, geceleri ağrısı olmazken olmaya başladı. Ağrı kesiciler kısa süreli etki eder oldu. Doktor normal 2 hafta sürer diyor ama 2 haftaya ne kaldı. Bu süreci böyle zor geçirenler oldu mu aranızda

Merhaba, oğlum 11 gün önce geniz eti ve bademcik ameliyatı oldu. Tek kulağına tüp takıldı. İlk günlerde yemek yerken ağrısı olurken 7. Günden sonra ağrıları arttı, geceleri ağrısı olmazken olmaya başladı. Ağrı kesiciler kısa süreli etki eder oldu. Doktor normal 2 hafta sürer diyor ama 2 haftaya ne kaldı. Bu süreci böyle zor geçirenler oldu mu aranızda
O kadar zor mu ya bizde bugun ameliyat olduk bademcik geniz eti bakalım nasıl olacak süreç

Bende yaptırdım bin pişman oldum.10 günde en geç 15 gün arayla boğaz enfeksiyonu geçiriyordu çocuk son ay sürekli kulak ağrısı ateş peşimizi bırakmadı.Kbb işitme testi istedi ve kulakta yüzde 42 işitme kaybı çıktı.acil ameliyat denildi 3 u bir arada tüp bademcik ve geniz eti ameliyatı oldu 9.gun bademcik kanama yaptı ama nasıl bir kanama buz koydum apar topar hastaneye geldik.dr yok tabiki yarım saat Dr bekledik, kanama durmuş dedi evde yaptığım buz kompleks i ve soğuk su gargarası işe yaramış, 5 saat gözlem altında tuttu gönderdi 1 gece sonra yine bir kanama başladı ama bütün parçalar koptu boğazında heryer kan aklı çıktı çocuğun 112 ile yine ameliyat olduğumuz özel hastaneye geldik kanamayı yine durdurabilmişim.3 gün hastanede yattik eve ciktik bir gece sonra öyle bir kanama olduki ne yapttigim müdahale işe yaradı çocuk ölümün esigine geldi zor yetiştirdik.tabi gece ve yine Dr yok bir saate yakın Dr bekledik acil ameliyata alındı 1 saat sonra çıktı ve 1 ünite kan verildi acile geldiğimde kazagimdan kanlar damlayarak geldim çocuk kan kusmaktan helak oldu şimdi boğazında çokça dikiş var 3 gündür hastanede yatıyoruz ve yine olabilir diyolar 5.gun yine eve çıkacağız
Sadece şunu anladım paran yoksa çocuk san da ölüme mahkumsun, yetişkin sende çünkü ben ikinci kanama da bu özel hastaneden ambulans istedim ve göndermediler.112 yarım saat sonra geldi ben öbür gün bekleme koltuğunda çocuğumun boynunda buzla beklerken VIp müşteriler geldi.Çekap için gelmiş arada dinlenmek için vıp oda verdiler ceketini aldılar hemen, o zaman dedimki bu kadar ucuz mu benim çocuğumun hayatı devlete de gittim git gel sürekli antibiyotik kullanmaktan çocuk antibiyotik ve pensiline direnç sağlamış. Paran yoksa sende yoksun her yerde geçerli ve ben hala beni neyin beklediğini bilmiyorum bir tek çocuğum var neler yaşadı 15 gün içinde ameliyat yaptıracak olanlar iki kere düşünsün derim yarın hem okuldan kaldı harfleri ogreniyordu .hemde hayatımız darma duman oldu hala da ne olacak korkusu icimizde

Merhaba. Oglum 6 gün ince bademcik ve genizeti ameliyatı oldu. Sizinki gibi iki gündür ağrıları artmaya başladı.
Siz nasıl atlattiniz o dönemi? Ne zaman geçti? Ağrı kesici ne kullandınız? Cevap için tesekkurler

Merhaba. Oglum 6 gün ince bademcik ve genizeti ameliyatı oldu. Sizinki gibi iki gündür ağrıları artmaya başladı.
Siz nasıl atlattiniz o dönemi? Ne zaman geçti? Ağrı kesici ne kullandınız? Cevap için tesekkurler
Merhaba benim kızımın da 6. günde sağ kulak ve boyun ağrısı başladı 16. gündeyiz hala geçmedi. Ağrısı ne kadar sürdü acaba oğlunuzun?

Merhaba tüm.konuyu okumadan yazmak istedim. Oğlum 28 Aralık'ta geniz eti bamdecik ameliyati.oldu kulaktaki sıvı birikmesi çok yoğundu ve isitmiyordu. Tüp takilmadi kesik atıldı. Ameliyat sonrası antibiyotik bittikten sonra burun akıntısı başladı sürekli bir kuru öksürük burun akıntısı hem devam etti. Kulağı açılmıştı ama çokta harika duymuyordu bana göre basınç testlerinde sorun yoktu bir haftadır tekrar kulağı tıkandı duymuyor. Doktoru alerji şurubu ve sıvı kurumasi için bir şurup verdi. Alerjik olduğunu söylüyor şu an hiç bir konfor yasayamadigimi söyleyebilirim ameliyat sonrasında tekrar sıvı birikmesi sebebi ne olabilir aranızda yaşayan varmı?

Merhaba benim kızım da ameliyat sonrası 20. Günde tekrar hastalandı öksürük geniz akıntısı burun tıkanıklığı var yaklaşık 3 haftadır iyilesemedi. Biz de çok bir faydasını görmedik sadece horlamasi geçti diyebilirim.

Merhaba 3.5 yaşında geniz eti ve bademcikler alınarak ameliyat oldu. Çok rahat geçirdi çok şükür bir sorun yaşamadık. Bu durumu her gittiğim doktor gelişimini etkiliyor, ameliyat olması gerekli dediler. En az 5 farklı doktora goturmusumdur.
Ameliyattan sonra kilo alımı arttı, boyu uzadı. Şuan 8 yaşında

Merhaba benim kızım da ameliyat sonrası 20. Günde tekrar hastalandı öksürük geniz akıntısı burun tıkanıklığı var yaklaşık 3 haftadır iyilesemedi. Biz de çok bir faydasını görmedik sadece horlamasi geçti diyebilirim.
Sadece hastalarda sorun etmiycem kulakları tıkanıyor ameliyat eden doktor şimdi alerjik diyor. Yarın bir alerji doktoruna goturucem o kadar büyük bir kısır dongudeyim ki kulakta sürekli sıvı birikiyor korkuyorum kalıcı bir hasar kalacak diye

Merhaba benim kızım da 1 Nisan 'da ameliyat oldu. Korktuğumuz gibi olmadı çok rahat atlattık şükür. Fakat 4 gecedir kabus görüyor uyanıp ağlıyor oysa ilk 5 gece çok iyi uyumuştu.
Bu arada 2 kulağa tüp takıldı geniz eti alındı ve bademcik küçültüldü.

Merhaba tüm.konuyu okumadan yazmak istedim. Oğlum 28 Aralık'ta geniz eti bamdecik ameliyati.oldu kulaktaki sıvı birikmesi çok yoğundu ve isitmiyordu. Tüp takilmadi kesik atıldı. Ameliyat sonrası antibiyotik bittikten sonra burun akıntısı başladı sürekli bir kuru öksürük burun akıntısı hem devam etti. Kulağı açılmıştı ama çokta harika duymuyordu bana göre basınç testlerinde sorun yoktu bir haftadır tekrar kulağı tıkandı duymuyor. Doktoru alerji şurubu ve sıvı kurumasi için bir şurup verdi. Alerjik olduğunu söylüyor şu an hiç bir konfor yasayamadigimi söyleyebilirim ameliyat sonrasında tekrar sıvı birikmesi sebebi ne olabilir aranızda yaşayan varmı?
Neden tüp takmadı acaba? Belki sıvı birikimi kulak zarını henüz çökertmemiştir o yüzden gerek duymamıştır bizde artık zar iyice çökmüştü.

Merhaba benim oğlum daha 22 aylık belki siz daha tecrübelisiniz ama tekrar ettiyse siz artık iyi bir alerji uzmanına gitmelisiniz diye düşünüyorum.
Biz de sürekli orta kulak iltihabı geçiriyoruz. Alerji uzmanımız kbb ye yönlendirdi. Kbb sıvı birikmesi ve geniz eti büyümesi dedi. İlaç ve diyetle iyiye gittik.
Alerji ilacı kullanıyor musunuz?
Süt ürünleri, çikolata, kakao, narenciye tüketiyor mu?

X