Çocuğumda problemmi var?

Arkadaşlar çocuğum 6 aylık 7. aya girmek üzere internette gelişimleri takip ediyoruz herşey normal lakin aklıma takılan bir kaç birşey var

- ismini yada herhangi bir ses çıkardığımızda bazen bakıyor bazen hiç oralı olmuyor hatta çoğunlukla bakmıyor değişik sesler çıkaran oyuncaklar olunca bakıyor
ama bilindik bir oyuncaksa yine bakmıyor

-göz temasımızda bir problem yok onu 1 dakikaya kadar dikkatli şekilde izleyebiliyorum oda beni izliyor bazen ise saniyelik bakıyor sonrasında yine tınlamıyor

-poşet tarzı ses çıkaran şeyleri paketleri elinde alıp ağzına götürüp keşfediyor çok seviyor

*ilk çocuğum olduğu için bu 3 şey kafama takıldı lütfen yardımcı olun ne zaman ismine bakar yada bi tuhaf ses duyduğunda kafasını çevirir? ne bileyim poşete olan ilgisi felan yada benmi çok pimpiriklilik yapıyorum
7 aylik cocuk ismine donup bakmaz zaten. Diger yazdiginiz seyler de normal. Bosuna evham. Takip eden doktoru zaten bir problem olsa farkeder. 6 aylik kontrolune goturdunuz mu?

annemin ilki olacağıma dağda tilki olaydım demiş bir çocuk. 🤣🤣sizinki de o hesap. hepimiz az ya da çok evhamlandik.

bebeğiniz çok küçük, bazen bakar bazen bakmaz, ismini öğrenememiş bile olabilir. poşet zaten bebeklerin en çok ilgisini çeken şeydir. bebeğiniz yaninizdayken temiz bir poşet verilebilir ama çok dikkatli olun, boğazına kaçırmasın. hem henüz o kadar küçük ki oyuncak, oyuncak değil ayrımını da bilmez. ona göre tüm nesneler keşfedilmeyi bekleyen harika şeyler.

sağlıkla büyütün miniginizi.
Harikasınız gerçekten..Konu sahibi lütfen bu mesajı özümseyerek okuyun.

Bana normal geldi. Benimki de seslenince canı isterse bakıyor. Erkekler hep mi böyle bilmiyorum. Kızım aynı aydayken kucağıma otururdu ben konuşurdum o dinlerdi cevap vermeye çalışırdı. Oğlum öyle degil

Arkadaşlar çocuğum 6 aylık 7. aya girmek üzere internette gelişimleri takip ediyoruz herşey normal lakin aklıma takılan bir kaç birşey var

- ismini yada herhangi bir ses çıkardığımızda bazen bakıyor bazen hiç oralı olmuyor hatta çoğunlukla bakmıyor değişik sesler çıkaran oyuncaklar olunca bakıyor

-göz temasımızda bir problem yok onu 1 dakikaya kadar dikkatli şekilde izleyebiliyorum oda beni izliyor bazen ise saniyelik bakıyor sonrasında yine tınlamıyor

-poşet tarzı ses çıkaran şeyleri paketleri elinde alıp ağzına götürüp keşfediyor çok seviyor

*ilk çocuğum olduğu için bu 3 şey kafama takıldı lütfen yardımcı olun ne zaman ismine bakar yada bi tuhaf ses duyduğunda kafasını çevirir? ne bileyim poşete olan ilgisi felan yada benmi çok pimpiriklilik yapıyorum
6 aylık bebekten, ismi söylenince her defasında bakmasını beklemek, ve yine her defasında uzun uzun göz kontağı kurmasını istemek çok fazla değil mi? Cidden bunu bebeğinizden bekliyor musunuz? Cidden her ismi söylendiğinde bakıyor mu bu bebekler?
Poşet olayı madde olarak neden
eklendi anlamadım. Neden rahatsız ediyor sizi poşet ilgisi?
Bebeğim de poşetle oynamayı çok severdi. Buzdolabı poşetleriyle babasıyla beraber oynar gayet keyf alırdı. Bu bir sorunsa bilmek isterim ben de, ne gibi bir zararı varmış mesela, ne demekmiş bu?

Klasik bebek.
Raad ol.

Gelişimi normal geldi bana. İçiniz rahat etmiyorsa doktora gittiğinizde bunları sorun yine de.
Sadece eline poşet yada balon tarzı bir şey verince yalnız bırakmayın bebeğinizi. Kontrolünüzde oynasın.

Bizimki de 7.ayı bitirdi dedikleriniz bizde de mevcut ve son derece normal benimki de poşetle oynamayı seviyor ama izin vermiyorum
Biraz fazla pimpiriklisiniz anlıyorum sizi Ama bu kadar evham Hem size hem bebege zarar
Bi problem yok ortada herşey olması gerektiği gibi

Yazan oldu mu bilmiyorum ama 8 aylık olduğunda bay bay hareketini yapabilmesi
2 yaşında ise geri geri yürüyebilmesi en önemli iki tanılama yöntemi

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki. İlk kızımda bende böyle takardım her anını her durumunu. Anı anına takipler yaptı yapmadılar. Rahat olun o da rahat olsun en önemli şey bu. İlk kızım şuan 34 aylık 10 aylıkken adına yönelip ses verdi ikinci kızım 15 aylık 12 aylıkken yöneldi adına. Bu tarz durumlarda bireysel farklılıklar çok ön planda oluyor ama dediğim gibi sizi çok iyi anlıyorum. İlk olunca küçük olunca bilemiyor insan. Eğitim fakültesi mezunuyum bebekle ilgili çocukla ilgili bilgiler öğrendik ama ben hep diyorum ilk kızımda ben het şeyi unuttum sanki bunun adı annelik 😉 sakin olun her şey normal

X