Çocuk kaçırmaya çalışırken linç edildi! Şok ifade: Çocuğu parka götürüp biraz eğlenecektik!

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.860
29.816
60
Maltepe’de dün akşam çocuk kaçırma girişiminde bulunduğu iddia edilen ve ardından linç edilen G.B.’nin hastanede ölmesinin ardından, kaçırılmaya çalışılan 6,5 yaşındaki engelli E.B.’nin babası konuştu. Baba Kenan Bozkurt, “Bana çocuğu parka götürüp biraz eğlenecektik dedi. Vatandaşların linç girişimine rağmen engellemeye çalıştım ve polise teslim ettik” şeklinde konuştu. Gasp ve oto hırsızlığı suçlarından kaydının olduğu da tespit edilen şahsın ölümüne ilişkin savcılık soruşturma başlattı.

Maltepe Bağlarbaşı Mahallesi Bağdat Caddesi üzerinde dün akşam G.B. isimli bir şahıs, engelli 6,5 yaşındaki E.B. ve 2 yaşındaki kardeşini kaçırmaya çalışmış ve vatandaşların fark etmesi üzerine linç girişimine uğramıştı. G.B. uzun süre dövüldü. Olay yerine gelen polis ekipleri şüpheliyi, öfkeli kalabalığın elinden aldı. Yaralı G.B. hastaneye götürüldü.

TEDAVİYİ REDDETİ KARAKOLDA RAHATSIZLANDI AMBULANSTA ÖLDÜ!

Ancak tedaviyi reddettiği öne sürülen G.B. götürüldüğü Cumhuriyet Polis Merkezi'nde rahatsızlandı. G.B. için polis merkezine ambulans çağrıldı. Ancak G.B. hastaneye götürülürken yolda hayatını kaybetti.

Savcılık olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Yapılan incelemede G.B.'nin gasp ve oto hırsızlığı suçlarından kaydının olduğu da tespit edildi. Polisin vatandaşlar tarafından cep telefonları ile çekilen görüntülerin yanı sıra bölgedeki güvenlik kameralarını da inceleme aldığı öğrenildi.

İSTANBUL EMNİYETİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Bağlarbaşı Mahallesi Bağdat Caddesi üzerinde çocuk kaçırmaya teşebbüs eden bir kişinin vatandaşlar tarafından darbedildiği bilgisi üzerine Maltepe Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin söz konusu adrese gittiği anlatıldı.

Olay yerinde bu kişinin kalabalık bir grup tarafından darbedildiğinin görülmesi üzerine duruma müdahale ederek bu şahsın kontrollü bir şekilde bölgeden çıkartıldığına vurgu yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Mağdure E.B'nin anne ve babasının şikayetçi olması üzerine şüpheli G.B, öncelikle tedavisinin yapılabilmesi için hastaneye götürülmüş, şahıs tedaviyi reddetmiş, bunun üzerine gerekli adli işlemlerin yapılabilmesi için alınan adli raporundan sonra şüpheli şahısın Cumhuriyet Polis Merkezine intikali sağlanmıştır. Polis merkezinde işlemlerinin yapıldığı esnada şahsın rahatsızlanması üzerine 112 talep edilmiş, ambulansla hastaneye intikali sırasında hayatını kaybetmiştir. Yapılan incelemede G.B (38) isimli şahısın gasp ve oto hırsızlığı suçlarından kaydının olduğu tespit edilmiştir.”

640xauto.jpg

BABA KONUŞTU

Yaşanan olayın ardından kaçırılmaya çalışılan engelli E.B.’nin babası Kenan Bozkurt konuştu.

Baba Bozkurt, “Dün akşam çalışıyorum. Eşim aradı. Yanıma çay içmeye geleceğini söyledi. Eşim geldikten sonra ben içerde işin başındaydım. İçerden bir ses duydum. Çabuk anahtarı getir şeklinde bir ses duydum. İlkönce önemsemedim ama tekrar aynı sesi duydum. Daha sonra eşim 'ne yapıyorsun benim çocuğumu nereye götürüyorsun' diye bağırınca ben de dışarı fırladım. 6,5 yaşındaki engelli kızımı kaçırmaya çalışıyor. Kızım elinden kaçınca, çünkü biz ona yabancılara gitmemesini öğretebildik. Zaten engelli derdini anlatamıyor. Annesine doğru kaçınca bir manada da uyarıyor. Bu durumdan beraber annesi adama yöneliyor ama bu kez adam diğer iki yaşındaki çocuğuma yöneliyor. Adam çocuğumun bacağından yakalıyor ve çabuk anahtarı getir diye sesleniyor. Yanındaki birine mi söylüyor artık kime söylüyorsa. 'Ne yapıyorsun be adam benim çocuğumu nereye götürüyorsun' dedim fakat hala çocuğumu götürmeye çalışıyor. Benim yanımda hala kaçırmaya çalışıyor” dedi.

"ÇOCUĞU PARKA GÖTÜRÜP BİRAZ EĞLENECEKTİK"

Olayın gözünün önünde yaşandığını ifade eden Bozkurt, “Ben çocuğu elinden alıp eşime getirmeye kalmadı bir anda insanlar, burası hareketli cadde zaten çevredeki tüm insanlar üzerine yürüdü. Buna rağmen benim çocuğum olmasına rağmen insanları engellemeye çalıştım. Bu sırada adama benim çocuğumdan ne istedin dedim adama, bana ‘Çocuğu parka götürüp biraz eğlenecektik’ dedi. Öyle dedikten sonra insanları tutmak zaten mümkün olmadı. Buna rağmen ben bu caniyi kurtarmaya çalıştım fakat çevredekiler tarafından linç edildi. Polis geldikten sonra da beni tehdit etti, çevredekileri tehdit etti. Daha sonra el birliği ile polis otosuna bindirdik. Dün ailesini gördüm çok üzüldüm” şeklinde konuştu.

640xauto.jpg

VATANDAŞ AĞIR CEZA İSTİYOR

Yaşanan olayı gören vatandaşlar ise çocuk kaçırma olaylarının son zamanlarda arttığına dikkat çekerek ağır cezalar getirilmesini istedi. Öte yandan, yaşanan linç girişimi ile birlikte G.B.’nin hayatını kaybetmesi polisi de harekete geçirdi. Olay yerinde çalışma yapan sivil ekipler, görüntülerden tespit ettikleri bazı şüphelileri ise emniyete götürdü.

640xauto.jpg

http://www.mynet.com/haber/guncel/c...gu-parka-goturup-biraz-eglenecektik-4295518-1

Keşke cezasını adalet verseydi layıkınca.. Caydırıcı ceza diyoruz ya, tam da öyle olmuş. Bunu duyan aynı niyetteki insanlar bir durur önce..
Yalnız be cesaret annesinin yanından çocuk kaçırmaya çalışmak.. Ne gözü dönmüşlük..

Keşke cezasını adalet verseydi layıkınca.. Caydırıcı ceza diyoruz ya, tam da öyle olmuş. Bunu duyan aynı niyetteki insanlar bir durur önce..
Yalnız be cesaret annesinin yanından çocuk kaçırmaya çalışmak.. Ne gözü dönmüşlük..

Linc kulturu korkunc bir kultur, ne olursa olsun.... Bosuna mi mahkeme var, polis var, hakim var, yasa ve anayasa var... yarin obur gun biri bir laf eder, hakli haksiz herkesin uzerine cullanir oldururler!!! Bunun ucunun nereye gidecegini az buz kestiriyor bu ulkede azicik tarih okuyan insanlar... o yuzden lince katilanlarin hepsini adam oldurmeye tesebbusten yargilamak lazim!

Karakolda ölen tacizci denilen gaspciymis. Atm den para çeken anne kizin yanina geliyor, evde çocuklarım aç kusura bakmayın deyip kadının elinden parayi alıp kaçıyor, adami sapik diye linc ediyorlar kulağından kan gelmiş adamin. Böyle mi sağlanacak bu ülkede adalet.

Garezi kini olan biri sokak ortasinda bu adam sapık diye bağırsa linç edilerek öldürülecek ya da komaya gireceksiniz. Türkiye resmen orta çağ karanlığını yaşıyor, birileri buna dur demeli.

Linc kulturu korkunc bir kultur, ne olursa olsun.... Bosuna mi mahkeme var, polis var, hakim var, yasa ve anayasa var... yarin obur gun biri bir laf eder, hakli haksiz herkesin uzerine cullanir oldururler!!! Bunun ucunun nereye gidecegini az buz kestiriyor bu ulkede azicik tarih okuyan insanlar... o yuzden lince katilanlarin hepsini adam oldurmeye tesebbusten yargilamak lazim!
Desteklemiş ya da doğru bulmuşum gibi bir anlam çıkmış olabilir yorumumdan, ama tam aksine, kesinlikle sizinle aynı fikirdeyim..
İnsanımız zaten dinlemeden yargılamaya müsait kaldı ki bahsedilen olay gerçek bile olsa polise teslim edilmeliydi. Tıpkı idam gibi bu da telafisi mümkün olmayan bir ceza biçimi..

Desteklemiş ya da doğru bulmuşum gibi bir anlam çıkmış olabilir yorumumdan, ama tam aksine, kesinlikle sizinle aynı fikirdeyim..
İnsanımız zaten dinlemeden yargılamaya müsait kaldı ki bahsedilen olay gerçek bile olsa polise teslim edilmeliydi. Tıpkı idam gibi bu da telafisi mümkün olmayan bir ceza biçimi..

Yok yok farkındayım ne dediğinizin, size katıldığımı belirtmek için yazdım ben. Tanıyorum az çok yorumlardan merak etme, sizden aksi bir düşünce beklemem zaten:)

Ya herif hapise girse 3 gün sonra zaten çıkacaktı.

Biz insanoğluna vallahi yaranılmaz, adamı içeri tıkarlar 3 gün sonra serbest kalır. Nerde bu devlet nerde adalet diye kendimizi parçalarız.

Linç ederler eee bu seferde bu memlekette adalet denen birşey var bu iş polisin işi , linç edilmemeliydi cezası neyse çekmeliydi deriz.

Bence çok iyi olmuş, zerre kadar üzülmedim. Kimbilir ne yapacaktı küçücük yavrulara? Üstelik bir tanesi engelli!..

İğneyi önce kendinize batırın, o evlatların yerinde sizlerden birinin çocuğu da olabilirdi. O zamanda cezasını adalet versin 3 günse 3 gün , 5 günse 5 gün biz razıyız diyecekmiydiniz??

Belki ders olur. Adaletten korkmuyor şerefsizler bari milletten korkarlar.

Son düzenleme:
Ufacık kini olan , hasta olan, problemli olsan birisi, masum biri için bağırsa kimse o kişiyi dinlemeden linç girişiminde bulunur.
Nitekim ki böyle durumlar var.

Kameradan tespit edilip bu kişinin ölümüne sebep olanlar yargilanmali.

Birine öldüresiye vurabilecek kişide tehlikelidir toplum için unutmayalım.

Ufacık kini olan , hasta olan, problemli olsan birisi, masum biri için bağırsa kimse o kişiyi dinlemeden linç girişiminde bulunur.
Nitekim ki böyle durumlar var.

Kameradan tespit edilip bu kişinin ölümüne sebep olanlar yargilanmali.

Birine öldüresiye vurabilecek kişide tehlikelidir toplum için unutmayalım.

Hep merak ediyorum; bu kadar ahlaksız insanları hangi toplum yetiştirdi? Sonra da idam gelsin, hadım edilsin gibi gerekçelerle günah çıkarmaya çalışılıyor.

Bir de linç girişimine kalkışanlar Ensar tecavüzcüleriyle başbaşa kalsalar acaba onlara saygı duruşuna mı geçerler?

Biz insanoğluna vallahi yaranılmaz, adamı içeri tıkarlar 3 gün sonra serbest kalır. Nerde bu devlet nerde adalet diye kendimizi parçalarız.

Linç ederler eee bu seferde bu memlekette adalet denen birşey var bu iş polisin işi , linç edilmemeliydi cezası neyse çekmeliydi deriz.

Bence çok iyi olmuş, zerre kadar üzülmedim. Kimbilir ne yapacaktı küçücük yavrulara? Üstelik bir tanesi engelli!..

İğneyi önce kendinize batırın, o evlatların yerinde sizlerden birinin çocuğu da olabilirdi. O zamanda cezasını adalet versin 3 günse 3 gün , 5 günse 5 gün biz razıyız diyecekmiydiniz??

Kusura bakma da 3 gun sonra serbest kalan suçlu için herhalde devleti adaleti sorgulayacağım, kimi sorgulamamız gerek, eline taş alip linç eden insani mi adalet merciisi olarak görmeliyiz, bunun neresinde iyilik görüyorsunuz Allah aşkına. Ya en ufak bir olayda insanlar kendi cezasını kendi vermeye başlarsa -ki hapishaneler bu yüzden dolu- bu linç kültürü yaygınlaşırsa o zaman evlatlarimiz için korkmaliyiz. Yargilamadan dinlemeden adalet mi olur?

Size tamamiyle katiliyorum..bende hic uzulmedim .yeter artik bu cocuklarin cektikleri..masumlara uzanan herkes bunu hakediyor bence..o anne ve babanin yerinde herkes olabilir.bide boyle dusunun ya..neye uzulelim simdi bir mikroptan kurtulduk diye mi..adamdaki cesarete bakin bi..engelli bir cocugu anne ve babasinin yaninda kacirmaya calisiyor ya..var mi daha otesi..boyle bir durum olmasaydi kimbilir o yavrucagin basina neler gelecekti..dusunmek bile istemiyorum...

Haketmiş. Başlıklarda çocuğa tecavüz haberini okumamıza fırsat bırakmamışlar. Ben sizi anlamıyorum. Çocuğa tecavüze idam gelsin diye basbas bağırıyosunuz şimdi de böyle olmamalıydı diyosunuz. Cumhurbaşkanı napsın bu millete yaranılmaz.

X