Çocuk mobilyalarındaki gizli tehlike

QueenGenepil

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2014
5.475
17.093
Merhaba KK üyeleri, çocuklar için mobilya seçerken lütfen iyice araştırın. Genel olarak komidin modelleri markası ne olursa olsun çocuğunuz adımlaya başladığı, çekmeceleri karıştırmaya, çekmece çekmeye başladığı zaman dengesini kaybedip düşmeye meyilli. Bunların aparat ile duvara iyice sabitlenmesi gerekiyor. Aynı şekilde evdeki diğer çekmece ve komidinlerin de gözden geçirilmesi gerekiyor.

Özellikle tv ünitelerinin duvara iyice sabitlenmesi ve salondaki çekmeceli rafların çekmecelerinin çocuk kilidi ile sabitlenmesi gerekiyor. Fişlerin ağızlarının kapatılması, üçlü prizlerin çocuğun olmadığı odada olması, orta sehpanın kaldırılması ve sürekli gözetmeniz gerekiyor. Özellikle bilinen bir marka’nın yaygın kullanımda olan çekmeceleri ile ilgili 2-4 yaş arası açılan davalar var, firma bu ürünleri geri çağırdı ve şimdi tüketiciye bunları ek duvar sabitleme aparatı ile satıyor ancak sizin ürünün içinden çıkan bilgilendirme yazılarını okumanız gerekiyor, çoğu kişi bunu gözden kaçırıyor.

Size linkini koyuyorum, videoyu mutlaka izleyin ve benzer bir çekmece varsa, ilk önce çekmecelerin çocuklar için güvenli bir şekilde açılmasını önleyen sabitleyici ile sabit hale getirin ve duvara verilen aparatı monte edin. Bir derdim vara yazmak isterdim, umarım buradan da olsa size ulaşırım.

X