Cocuklarda Astigmat Gözlük

hale20

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2023
5
0
31
Selam Kizlar oglum 3 yasinda Astigmat ve hypermetrop tehsizi konuldu gözlük verildi ama cocugum gözlügü cikarip duruyor anaokulundaki ögretmenide gözlükle gözlerini cok ovusturuyor diyor soruyorum annecim gözlüklemi iyi görüyorsun gözlüksüzmü diye gözlüksüz diyor 😳 tabi 3 yasinda sözüne güvenemiyorumda 🙈 ya napsam bilmiorum ki gözüm aciyor diyor acaba alismasi mi lazim 1 haftadir var gözlügü bilgisi olan yardimci olabilirmi 😳😳 acaba baska bir doktora dahami götürsem ???

Oğlum anasıfında iken başladı gözlüğe . İlk aldığımız da takmadı sağa sola attı sonra takıp tv izleyince dedi ki anne mükemmel görüyorum ve bir daha uyku harici çıkarmadı . Sabah ilk işi gözlüğünü takmak oluyor . Acaba sizin çocuğunuza uygun numara verilmemiş olabilir mi? Gözlük ile daha konforlu olunca çıkaracağını sanmıyorum ama benim ki kendi çocuğumdan bakarak bir varsayım tabii

Astigmat gozluge alismak 1-2 haftayi alir. Yetiskinler bile zorlaniyor. Benim oglum da astigmat hipermetrop bir tarafta tembellik var kapama yapiyoruz hergun 4 saat. Gozlugun arkasina lastik takiliyor lastikleri sökmeden kendi cikaramiyor. Aralardan parmagini sokusturup parmak izi yapiyor arada. Ne kadar kucukse surec o kadar kolay oluyor. O yuzden gozlugu ihmal etmeyin derim.

Astigmat gozluge alismak 1-2 haftayi alir. Yetiskinler bile zorlaniyor. Benim oglum da astigmat hipermetrop bir tarafta tembellik var kapama yapiyoruz hergun 4 saat. Gozlugun arkasina lastik takiliyor lastikleri sökmeden kendi cikaramiyor. Aralardan parmagini sokusturup parmak izi yapiyor arada. Ne kadar kucukse surec o kadar kolay oluyor. O yuzden gozlugu ihmal etmeyin derim.
Öylemi tmm canim sizin degerler nasil bir degisme oluyormu birde nasil anladiniz belirtiler varmiydi ?

Öylemi tmm canim sizin degerler nasil bir degisme oluyormu birde nasil anladiniz belirtiler varmiydi ?
Henuz kontrol zamanimiz gelmedi ama doktor tembelligin duzelecegini dusunuyor. Buyudukce hipermetrop azaliyor. Asil kontrol altinda tutmamiz gereken astigmat.

Ben miyopum, esim yuksek dereceli astigmat o yuzden cocugumuzun gozluklu olacagini biliyorduk. Dogdugundan beri degerleri hep normalin ustundeydi. Kucukler kendi normaline gore adepte oldugu icin belirti gormek , cocugun goremiyorum demesi ilkokul yasini bulur bu da tedavi icin biraz gec olmus oluyor.

X