Çok kilo aldim yardimci olurmusunuz:(

EvluBayan000

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2018
943
368
28
Merhaba kizlar, cogu bayanin sıkıntısı kilo. Benimde kilolarimla basim dertte. Evlenmeden once ideal kilomdaydim. 1 senelik evliyim 10 kg aldim vucudum cok kotu bozuldu. Ama bogazimi da tutamiyorum. Evde spor hic yapamiyorumm. Bekarken okul hayati falan tempoluydum simdi az yesem bile evde yatmaktan kilomu eritemiyorum. 4 ay sonra yakin akrabamizin dugunu var acil zayiflamaliyim. Diyeti pek uygulayamiyorum bana onerceginiz istah kesici kürler, detokslar, veya aktarda satilan metobalizma hizlandirici otlar varmi ?

Istah kesmek yerine karbonhidrat degil protein ağırlıklı beslenmeni öneririm. Bir de daha az öğün tüket. Detoks sıkıntı olabilir. O otlarda da ishal ediyor diye biliyorum

Tatliyi kes, abur cubur ve hamurisini kes. Porsiyon kontrolu yapmalisin ogunlerinde de. Tabaginin yarisi sebze, 1/4u protein, 1/4u karbonhidrat olmali.

Gel diyet gruplarına ben 1. gruptayım. Birileri kızıp bu ne yediğin demezse günlük insan tutamıyor kendini. Benim de vermem gereken kilo var. 4 aylık spor salonu ücretini peşin verdim gitmiyorum düşün bende ki üşengeçliği. Yeni yeni menüleri toparlamaya başladım. Yeme içmeyi düzeltip spor yapmazsan öyle kürle filan olmuyor ne yazık ki. İyi tarafı bence yeterli süren var güzelce verebilmek için.

Kür falan hikaye bence. En iyisi spor yapmak ve dengeli beslenmek. Mesela ekmek ve şekeri çıkarın hayatınızdan daha sağlıklı beslenmeye zorlayin kendinizi. Sosyal medyadan spor sayfalarını takip edin ki motivasyonunuzu kaybetmeyin. 10 kilo fazla bir şey değil dengeli beslenme ve spor cozecektir :)

1 senede 10 kilo çok değil mi? Ya beslenme düZenini değiştirmişsin ya da evlenmeden önceki gibi yesen de hiç hareket etmiyorsun. Sürekli tv karşısında filan mı yemek yiyorsun? Acıkmasan da abur cubur atıştırmalıkları mı çok yapıyorsun? Kan değerlerine baktırıp bir beslenme uzmanından tavsiye almalısın. Aktarlardan metabolizma hızlandırıcı vs almak yerine biraz boğazını tutmalısın.

Istah kesmek yerine karbonhidrat degil protein ağırlıklı beslenmeni öneririm. Bir de daha az öğün tüket. Detoks sıkıntı olabilir. O otlarda da ishal ediyor diye biliyorum
şu saçma sapan çaylarla falan uğraşma. benim 90 kilo arkadaşım var kız zayıflama çayı satıyor falan düşün :KK70: hani kelin ilacı olsa kendi başına sürer hesabı. zayıflamanın formülü düzgün beslenme ve spor. spordan kastım günde 1 saat yürüyün yeterli olur. hem yürüyüş çok zevkli bir şey zor da gelmez insana. böylece 3 ayda 11-12 kilo rahatlıkla verirsiniz.

X