Cok uzgunum haksiz miyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet. Dedigim gibi anlasilmamaktan korktugum icin surekli bir empati kurdurma cabasindayim... Kimseyi kirmak istemem
Bakın ben 36 yaşıma girdim bu yaşa kadar da şunu öğrendim; siz kendinizi ne kadar anlatırsanız anlatın, karşınızdakinin anladığı kadarsınız bu maalesef değişmiyor. Sizin her zaman yanınızda sadece siz olacaksınız o yüzden size bu saatte buraya konu açıp kendinizi yada ilişkinizi savunduracak bir insanın yanında olmak size ne kadar iyi gelecek bence bunu düşünün. İlişki dediğin yanında huzur bulmak için olmalı ekstra problem yaratmak için değil. Zaten hayat problemlerle örülü bir örümcek ağı. Yanınızdaki insan da o problemlerden biri olduysa gitme vakti gelmiştir bence.

Merhaba. Uzun bir konu olacak ve rahatsız edici dil kullanabilirim çünkü konu iğrenç o yüzden kusura bakmayın.

Sevgilimle 1 buçuk yıldır beraberiz. Bir arkadaşı var, bu kişiye Ahmet diyelim. Bu Ahmet kişisi hayatımda gördüğüm en pislik erkek olabilir. En başından beri bu çocuktan hiç ama hiç haz etmiyorum, çünkü olur olmadık zamanlarda ve yerlerde aramalar, sevgilimi zorla kendi planlarına dahil etmeye çalışmalar daha biz ilişkimizin başındayken başladı. O zamanlar sesimi çıkarmıyordum çünkü kuruntulu ve paranoyak gözükmek istemedim. Sonra sonra bu arkadaşın foyası ortaya çıktı.

Sevgilime kadın resimleri attığını, zorla gece çıkmalarına (ne olduğunu anlayabilirsiniz) ikna etmeye çalıştığını gördüm. Daha doğrusu sevgilim gelip söyledi. Bana böyle böyle tekliflerde bulunuyor, ben ona rahatsızlığımı dile getirdim ama anlamıyor sen yanımdayken böyle şeyler atarsa sakin kal gerizekalı bir çocuk laftan anlamıyor gibisinden. Doğal olarak ben delirdim. Bu kısımları çok uzatmak istemiyorum, yazın yine bu hadsiz sevgilimi arayıp beni şuraya bırakır mısın, buraya bırakır mısın gibisinden şeyler söylemeye başladı. Güya kızlarla buluşacak sevgilim de onun şoförlüğünü yapacak. Kesinlikle hayır dedim o da reddetti.

Sonra bu instagramdan ''mizah'' ve ''erkek muhabbeti'' adı altında salak salak şeyler atmaya devam etti, sükunetimi korumaya çalıştım ta ki erkek arkadaşımı arayana kadar. Yemek masasındaydık, erkek arkadaşım yemek yiyordu o yüzden telefonu sen açar mısın dedi. Hoparlöre verdim, Ahmet'in sorduğu ilk şey ae846 yanında mı? O da noldu dedi, sonra bu geveledi geveledi kapadı. Dedim bu ne şimdi? Ne diyecekti de beni duyunca kapadı? Kavga koptu. Bu arkadaşını aradı kavga etti, HADSİZ diyor ki kız için benimle mi kavga edeceksin? Erkek arkadaşım da böyle bir kavga çıksa kızı değil seni silerim dedi kapadı telefonu. Sonra gelmiş yanıma benim vicdanım çok sızlıyor gideyim konuşayım diyor inatla. Dedim o çocukla hiçbir şekilde konuşmayacaksın, benim sabrım bitti bu kadar. Ama 1 saat kadar kötü hissediyorum vs diyince tamam dedim, git. Ama telefonundan ses kaydını alacaksın ben o pisliğin amacı neymiş duyacağım. Gitti geldi. Yanında başka bir arkadaşıyla geldi akşama kadar kıvrandım resmen olayı sormak için ama arkadaşın haberi olmadığından bir şey demedim. Sonra bir baktım ses kaydının başı var sonu yok. 3 dakika falan kayıt almış. Kendiliğinden kapanmış diyor. Zaten sinirlerim bozuktu, daha üstelemedim ve dedim ki, tek bir hata daha olursa affetmem.

Biraz zaman geçti, bana bu arkadaşıma bir şans ver bi oturun tanışın o seni tanımadığı için ilişkimin ciddiyetini anlamıyor dedi. Gittik. Gerçekten ilk defa tanışıyor gibi davranmaya gayret ettim. Güldük eğlendik ayrıldık mekandan. Ama can çıkıyor huy çıkmıyor tabi... Dün bu kişinin yine instagramdan yok biz aşko kuşko kızları sevmeyiz, biz şöyle kadın sevdalısıyız, köylü kızı şöyle böyle ama bakın twerk yapıyor gibisinden videolar. Sonra ben başladım bu çocuğa yazmaya. Dedim sen gerizekalı mısın? Madem arkadaşının ilişkisini hiç kaale almıyorsun, kendi ilişkin de mi umrunda değil? Yapayalnız kalacaksın dedim baya saydım. Bu hemen koşmuş whatsapptan yazmış bana sen mi yazıyorsun instadan diye.Sonra sevgilimi arıyor diyor ki bu kızda niye senin instan var? İlişkide ben kimin baskın olduğunu anladım.. bu kız seni kontrol ediyor falan diyor. Aramızdaki özel muhabbetin hesabını ona mı vericez minvalinde konuşuyor. Erkek arkadaşım da sinirlendi bunun baskınlıkla alakası yok saklayacak neyim var ki instamı saklayayım sana atma dediğim halde atıyorsun bana bir daha instadan böyle şeyler atma dedi. Ben de insta falan değil böyle şeylerin muhabbeti hiçbir yerde dönmeyecek dedim. Sonra erkek arkadaşım bana bağırarak birkaç şey söyledi araya girme diye. Sustum hiçbir şey demedim. Telefonu kapadığı gibi dedim sen Ahmet'ten gazını aldın, gururuna dokundu, şimdi benden sinirini çıkarıp baskın olduğunu görmek istiyorsun. Ya o kadar saçma sapan bir muhabbet ki. İşin sonunda ben erkeklik gururuna laf eder oldum, kıskanç özgüvensiz oldum, saygısızmışım terbiyesizmişim. Şu an konuşmuyoruz. Gittim çocuğun sevgilisine attığı her şeyi yolladım ben de. Madem ben çok anormalim, kendisi aynı durumda napacakmış merak ettim. Gerçekten kendinizi benim yerime koyar mısınız? İnanın çok sıkıldım. Erkek arkadaşım da bıktığını söylüyor. Ama ben de bıktım. Gemileri yakmak üzereyim.

Üzmemek için hiç arkadaşını sil demedim ama benim kırıldığımı ve onca olay yaşamamıza rağmen bu olayın hemen sonrasına arkadaşını arayıp ''bak kardeşim şöyle böyle'' diye konuşuyor. Bu arada kendisi de benim bir arkadaşımı beğenmiyor ne zaman kavga etsek onu öne sürüyor ben sana onu sil desem siler miydin diye. Ama aramızda o arkadaşımla tek bir kere sevgilimle alakalı olay oldu onda da haddini zaten bildirdim ayıp yapmıştı. Ve o arkadaşım kendisi savruluyor olabilir, amaçsız olabilir, ya malın önde gideni olabilir. Ama ilişkime zarar verecek şeyler yapmıyor. Beni başka erkeklerle muhatap etmeye, sevgilimden ayırmaya ve beni kötü yola düşürmeye çalışmıyor çünkü ilişkimin ciddiyetinin farkında.

Kalbim çok kırık doğruyu yanlışı göremiyorum. Üstelik üç gün sonra doğum günüm var böyle şeylere çok heyecanlanırdım eskiden o kadar hevessizim ki, anlaşılmamaktan yoruldum. Bir an önce bu hafta geçip gitsin, mutlu rolü yapmak istemiyorum. Bana bir yol gösterir misiniz? Haksız mıyım? Kendimi savunamıyorum o yüzden farklı görüşlere ihtiyacım var.
Ay sana ne oluyor diye bağırasm geldi erkek arkadaşın olsam cidden senle arama bir süre mesafe koyardım her muhabbet bu kadar takılmaz ki .

Ah canım bazı tepkilerini desteklemesemde sana hak veriyorum . Benimde vardı böyle durum sonunda arkadaşının gazıyla başkasına gitti hiç yapmaz dediğim adam.
Ama değişmeyecek,istediğin kadar müdahale et o arkadaşlığını bitirmeyecek İnan.ve sonunda da üzülen sen olacaksın şaşmaz.

O kadar uzun bir konuda sanirim bir tek ben hak verdim size. Erkek arkadasim degil evliyim esim ancak burda bir kere kocamin arkadaslariyla olan konusmalarina bakmadim, ozel alan vs diyen kimsenin samimiyetine inanmiyorum firsati olan her kadin bakar. Kocasina ya da erkek arkadasina gelen bel alti video fotograf artik her neyse her kadini da rahatsiz eder. Evet erkek muhabbetleri cok rahatsiz edici olabiliyor ben de esimin erkek whatsapp gruplarinda donen muhabbetlerden rahatsiz oldum zamaninda ama size tek elestirim olaya kendinizi mudahil etmeniz olacak. Olayin muhatabinin ben olmadigimi anlamam biraz zaman alsa da karsidaki kisileri maalesef biz egitemeyiz. Gereken tepkileri koymakla yukumlu kisi siz degilsiniz erkek arkadasiniz ki zaten yapiyor gozukuyor eger sizin yaninizda baska onun yaninda baska konusmuyorsa. Erkek arkadasiniz daha once rahatsizligini dile getirdigi halde buna devam eden o arkadas sizinle bir ego savasina girmis ve inadina yapmaya devam etmis. Bunu da ancak henuz buyumeyi becerememis bir zihniyet yapar. Rahatsizliginizda sonuna kadar haklisiniz ancak benim fikrim ne kadar gormezden gelip onun varligini yok sayarsaniz, dikkat cekme cabasindan ve hirsindan o kadar vazgececektir.

Sadece kocalarin mi ozel hayati var? Ben de takintili bir birey olabilirim, sadece erkek arkadasimi degil hayatimdaki diger insanlara da boyle yaklasma egilimim olabilir. Saglikli iletisim yonteminiz karsinizdaki insani 'bel alti' yasindan vurup cocuk imasi yapmak mi?
Peki tamam,benim takıntılarım cok farklı.Siz olayı yanlış anlamışsınız.Yaşınızdan vurmaya asla çalışmam çünkü sizin yaşınızda olup çok olgun olan insanlar da var.Neyse,bu şekilde davranmanız karşınızdaki insanı bıktırır ve sizi de mutsuz eder.

Erkek arkadaşın Ahmet'i gerçekten hayatından çıkarmak isteseydi çıkarırdı emin ol. Öfkeni hırsını yanlış kişiye yöneltme Ahmet'in seninle bir derdi yok. En basitinden o ses kaydı yanlışlıkla kapandıktan sonra (nasıl oluyorsa artık) sevgilinin "Abi kız milleti işte bakma sen ona" demediğini nerden biliyorsun. Sakin kafa ve dışardan bir bakış açısı ile olayları değerlendirmeye ihtiyacın var.

O kadar uzun bir konuda sanirim bir tek ben hak verdim size. Erkek arkadasim degil evliyim esim ancak burda bir kere kocamin arkadaslariyla olan konusmalarina bakmadim, ozel alan vs diyen kimsenin samimiyetine inanmiyorum firsati olan her kadin bakar. Kocasina ya da erkek arkadasina gelen bel alti video fotograf artik her neyse her kadini da rahatsiz eder. Evet erkek muhabbetleri cok rahatsiz edici olabiliyor ben de esimin erkek whatsapp gruplarinda donen muhabbetlerden rahatsiz oldum zamaninda ama size tek elestirim olaya kendinizi mudahil etmeniz olacak. Olayin muhatabinin ben olmadigimi anlamam biraz zaman alsa da karsidaki kisileri maalesef biz egitemeyiz. Gereken tepkileri koymakla yukumlu kisi siz degilsiniz erkek arkadasiniz ki zaten yapiyor gozukuyor eger sizin yaninizda baska onun yaninda baska konusmuyorsa. Erkek arkadasiniz daha once rahatsizligini dile getirdigi halde buna devam eden o arkadas sizinle bir ego savasina girmis ve inadina yapmaya devam etmis. Bunu da ancak henuz buyumeyi becerememis bir zihniyet yapar. Rahatsizliginizda sonuna kadar haklisiniz ancak benim fikrim ne kadar gormezden gelip onun varligini yok sayarsaniz, dikkat cekme cabasindan ve hirsindan o kadar vazgececektir.
Yoo ben bakmıyorum mesela. Özel başka bir durumunu anlatmış da olabilir arkadaşı.
Ben de istemem kadın arkadaşlarım ile yazışmalarımı gelsin eşim okusun. Eminim arkadaşlarım hiç istemez.
Ee neden bakayım o zaman. Empati deyip duruyor ya konu sahibi mesela.
Empati kurunca baştan bu kadar yazışmalara kadar okumaması gerekiyor kendinin.
Demek ki onun empati dediği sadece kendi ile kurulması gerekenler. Onun kurmasına gerek yok.
Bı yazışma vs okumak da bana çok saçma geliyor hele eminsek arkadaşı,dostu,annesi veya kardeşi olduğundan niye okuyalım.
Ben renksiz hayatları olduğunu düşünüyorum öyle kişilerin. Yoksa niye gidip iki insanın konuşmasına salça olsun. Kendi konuşması yok demek yazık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X