Aile Planlaması Çok üzgünüm. Hipo hipo 😔

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Gurbetkusu74

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2022
758
705
Bugün hormon testlerimin çok düşük çıkmasıyla birlikte hipo hipo tanısı aldım ilkkez çok üzgün ve daglms durumdayım böyle bir hastalığın varlığını yeni öğrendim ben ergenliğimde normal regl olmuş 27 yaşıma kadar da regl olan bir insanım ama adetim kendimi bildim bileli 2 gün sürüyordu. İlaçsız adet oluyordum normalde geçen ay 13 gün üstüne adet olmuştum bu ay 20 gün geçti hala olmadım maalesef bende kilo aldığım için falan olmuyor diye düşündüm doktor insülin direncinden şüphelendi ama öyle bir sorunum yokmuş. Instagram'da doktor Mehmet Fatih karsyla yani MFK olarak tanınıyor ona tahlillerimi attım ve bana direk tüp bebek yazdı soktaym cok üzgünüm tüp bebeği karşılayabilecek maddi durumumuz yok maalesef şuan için değerleri böyle düşük olup gebe kalabilen var mı merak ediyorum 😔
FSH:1.45
LH:4.77
TSH:2.21
TESTESTERON:0.50
PROLAKTİN:20.52

Prolaktinin hafif yükselmis cok az ama zaten 15 ila 20 felan olmasi lazm tsh biraz düsürülse iyi olur bende tiroid hastasiyim 3 ve 4 lerdeydi firlamisti her sabah ilac aliyorum düsük doz suan 1.9 endiselenme ben polikistik overliyim 1 sene adet görmedim kiloda aldim insulin direncimde var ama omega3 saglikli beslenme paket gidadan uzak durarak biraz olsun düzelme görebilirsin 5 kilo bile versen hemen hormonlar degisiyor yani iyi yönde degisiyor. Kendime biraz özen göstererek 6 ay duphaston tedavisi gördüm söktürücü ile .. daha sonra ilunga -F ve omega3 ilenkendilgmden günü gününe adet olmaya basladim 2 -3 aydir düzenli bu vitaminleri düzenli alip kendine dikat edersen sonuc alirsin koenzimq10 ve inositol iceren takviye alman bu durumda şart yumurtaliklari calistrp gelistriyo cünkü

Prolaktinin hafif yükselmis cok az ama zaten 15 ila 20 felan olmasi lazm tsh biraz düsürülse iyi olur bende tiroid hastasiyim 3 ve 4 lerdeydi firlamisti her sabah ilac aliyorum düsük doz suan 1.9 endiselenme ben polikistik overliyim 1 sene adet görmedim kiloda aldim insulin direncimde var ama omega3 saglikli beslenme paket gidadan uzak durarak biraz olsun düzelme görebilirsin 5 kilo bile versen hemen hormonlar degisiyor yani iyi yönde degisiyor. Kendime biraz özen göstererek 6 ay duphaston tedavisi gördüm söktürücü ile .. daha sonra ilunga -F ve omega3 ilenkendilgmden günü gününe adet olmaya basladim 2 -3 aydir düzenli bu vitaminleri düzenli alip kendine dikat edersen sonuc alirsin koenzimq10 ve inositol iceren takviye alman bu durumda şart yumurtaliklari calistrp gelistriyo cünkü
Teşekkür ederim mutlaka dikkat edeceğim vitamin ve Qenzim başlayacağm inşallah diyet sürecindeym öncelikle kilo vermem gerekiyor inşallah bende anne olabilirim psikolojik olarak çok yprandm 1 yıl olmasına rağmen..

X