Corona Döneminde Dişçi

nermin_derki

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2020
62
143
35
Kızlar selam,

Kaç haftadır aralıklı olarak dişim ağrıyor Corona sebebiyle erteliyorum. Bu dönemde dişçiye gideniniz oldu mu? İstanbulda Tavsiye edeceğiniz yer olur mu? Astımım olduğu için özellikle dikkat etmek zorundayım coronaya. 😥

Ben yerinde olsam düzenli fırçalama ve ağız hijyenini maksimuma çıkarma ile dayanabildiğim kadar dayanmaya çalışırdım. Virüs beni tam takıntılı yaptı. Ev içinde otururken bile düzenli kolonya kullanıyorum, sen düşün... Tabii dayanılması güç ise mecbur gideceksin. Eminim ki diş hekimleri kliniklerini ellerinden geldiğinde steril tutmak için özen gösteriyorlardır. Gene de gideceğin takdirde kliniği iyi düşünüp karar ver. Telefonla arayıp virüse karşı ne tür önlemler aldıklarını sorarsan aklındaki soruları da giderirsin. Umarım ağrın herhangi bir işleme gerek kalmadan geçer. Geçmiş olsun :)

Ben gittim, ameliyat bile oldum.
Öncesinde belki başka doktor operasyonsuz bir yol önerir diye 5-6 dişçi gezdim.
İkinci ameliyatımı da olayım, devlette dolgularımi falan yaptırıp şeffaf aparey arayışı ile dişçi dişçi dolaşmaya devam edeceğim.
Yapacak bir şey yok, dişçide bulaşacak virüs otobüste de bulaşır (ki benim akrabama iş yeri servisinde bulaştı)

Kızlar selam,

Kaç haftadır aralıklı olarak dişim ağrıyor Corona sebebiyle erteliyorum. Bu dönemde dişçiye gideniniz oldu mu? İstanbulda Tavsiye edeceğiniz yer olur mu? Astımım olduğu için özellikle dikkat etmek zorundayım coronaya. 😥
Merhabalar,

Korona artık hayatımızın parçası. Artarak devam ediyor, edecek. Diş sağlığınız önemli otelemeyin. Dişinizdeki çürük organlarınızdaki hasarın önemli bir nedenidir. Ben bu dönemde dişim için Amerikan Hastanesi'ne gittim. Turkiye'de endişelenmeden tedavi olabilecegime inandığım yegane kurumdur. Diş tedavisi dışında da onlarca kez hastaneye gittim. Korunun, tedbirinizi alın. Eğer gitmemiz gerekiyorsa sağlık bu ötelememeliyiz.

Tesekkürler arkadaslar. Randevu aldım bakalım icim rahat degil ama böyle de hayat gecmez.
Çok iyi etmişsiniz. Hicbir şey olmaz. Icinizi müsterih tutun, tedbirinizi alın iyi bir kuruma gidin. Ağızda çürük diş korona geçinceye kadar beklemez. Kafaniza da gittikten sonra çeşitli kuruntular sokmayın. Geçmiş olsun şimdiden

Gittim ve rahatladım 😊 evet kafamda biraz fazla büyütmüşüm 😅
Ben de gideceğim. Benimkiler acil değil. Bir tane vardı onu 2 ay önce hallettim. Şimdi yıllık temizlik vs vardı. Yapayım mı diye düşünüyorum, üşeniyorum. Ama Aralık bitmeden gideceğim. Diş bu, ihmale gelmez😊🙏

Devlet hastanesi diş bölümü çekim yapıyormuş sadece.özeller çok kalabalık.istanbulda değilim bir bilgim yok.tavsiye edilen bir yere bir an önce gidip tedavi olmak lazım.erteledikce kötü oluyor

Gittim vallahi.
Özele gittim.
Sabaha kadar 3 kere uyandirinca acı beni, gitmek farz oldu.
Evet riskli evet dr ağzına kadar eğiliyor nefes nefese gibi ama yapacak bir şey yok.
Acil ise ertelenemez

Bende çok korkuyorum şuan dişçiye gitmekten biraz daha sabredim diorum daha kötüye gidio sanki durulacagi yok en iyisi gidip kurtulmak

Arkadaşlar ben dişçimde Blocker Yaka Kartı diye bir ürün gördüm... ve ondan beri korkmadan gidiyorum. Ankara'da bir çok dişçide bu üründen var, bakteri ve mikroplara karşı %100 koruma sağlıyormuş ve bakanlık onayları vs her şeyi varmış.. incelemenizi öneririm tanıdığım herkese söylemeye çalışıyorum... hamilelikte ve doktor ziyaretlerinde muhakkak kullanılmalı:halay:

X