Corona'dan sonra hayat...

Öğretmenim, evden ders yapıyorum.
Oturduğum yerde sırf konuşuyorum diye birsüre sonra neredeyse konuşamaz hale gelip 3 günde zor toparlandım ilk haftalar.
Sonra az konuşmaya başladım.
Kişiden kişiye değişir, 1buçuk ay iyileştim demeseymişim iyiymiş.
Ama siz ilaç kullanmışsınız.
Abim ilaç kullandı, hastalığı ağır geçti ama iyileşme süreci daha hızlıydı.
Sizin de hızlı olur inşallah.

C vitamini için bence.
Sıvı formda kullanıyorum ben de, tadı kötü bile denemez kusacak gibi oluyorum her seferinde.
Ama ilk defa böyle garip bir hastalık geçirince aman içeyim modundayım.

İyi de iyileşmişsiniz, biseyiniz kalmamıs. Neyden tedirgin oldunuz bu kadar?

çevremde geçirenler 1 hafta daha kendi izinleri ile uzattılar süreci. daha bir toparlanmış başladılar. imkanınız varsa siz de öyle yapın. yıllık izninizden kullanın.

Herkese merhaba. Sadece işe gidip geldiğim halde, market misafirlik gezme yapmadığım halde iş arkadaşımdan corona bulaştı... Maske mesafe temizlik, herşeye rağmen olacaksa oluyor demekki...
15 zor günün ardından çok şükür diyelim yine de.
Eşim pozitif, ama bende geçirdiğim için bugun artık iş başı yapacağım.
Eşim baya kötü, öksürüğü çok....
Ben daha iyiyim ilaçlarım bitti toparlandım...
8 saat çalıştığım, ayakta ve hareketli bir işim var. Aynı zamanda yaptığımız ürünleri sevkiyata müşteriye ben gönderiyorum. Hata kaldırmıyor yani işim. Korkuyorum, ya yapamazsam diye. Halsiz düşersem diye acayip tedirginim.
Bu durum 1 2 ay sürer dediler. Şirket doktorum da. Kardeşim de...
Bugun ilkkez markete çıktım. Çöp attım tuhaf geldi... Az biraz ortalığı topladım ama hemen yoruluyorum.
Siz geçirenler, ilk zamanlar işe döndüğünüzde veya evden çalışanlar ve evde olanlar nasıl atlattın ız. Bu korkular endişeler sizdede oldumu?
Ne bileyim stres yapıyorum düşündükçe...
4 12 gideceğim yarım gibi evde oluyorum işte...
Aileden yani hanenizden birisi positif ise sizde karantinada kalmiyormusunuz?

çevremde geçirenler 1 hafta daha kendi izinleri ile uzattılar süreci. daha bir toparlanmış başladılar. imkanınız varsa siz de öyle yapın. yıllık izninizden kullanın.
Haftaya 1 hafta izne çıkıyorum önceden ayarlamıştım o yüzden değiştirmedim tarihi

Ben evden calismama, 11 marttan beri insan yuzu görmememe ragmen bulasti virus..Benim bugün 17. Günüm hala pozitifim. Ağır geçirmedim ama sadece 5 dakika lavabo temizliği sonrası dün tüm gün yattım. Doktor normal 2 ay böyle devam edecek dedi.
Sizin gibi söyleyenleri okuyunca çok korkuyorum, evinizde dışarıyla bağlantılı olan, işe giden biri yok mu? Marketten falan mı kaptınız acaba? :KK43:

Sizin gibi söyleyenleri okuyunca çok korkuyorum, evinizde dışarıyla bağlantılı olan, işe giden biri yok mu? Marketten falan mı kaptınız acaba? :KK43:
Eşim sağlıkçı, benden sonra defalarca test yaptırmasına rağmen negatif.. Doktorlar esimin tasiyici oldugunu düşünüyor. İnanın bizde anlamadik nasil oldu. Dışarıya uzun süredir çift maskeyle çıkıyordum. O kadar dikkat ediyorum ki çevrem, herkes geçirir ama sen hastalanmazsın derdi. Market sonrası gelir gelmez aldiklarimi temizleyip hemen dusa girerdim, tabi kiyafetler direkt makinaya.. Disardan yemek bile yemiyordum korkudan. Neyi yanlış yaptim acaba diye düşünüp duruyorum, korkuyorumda artik dışarı çıkmaya
Çokmu abartıyordum bilmiyorum ki

Eşim sağlıkçı, benden sonra defalarca test yaptırmasına rağmen negatif.. Doktorlar esimin tasiyici oldugunu düşünüyor. İnanın bizde anlamadik nasil oldu. Dışarıya uzun süredir çift maskeyle çıkıyordum. O kadar dikkat ediyorum ki çevrem, herkes geçirir ama sen hastalanmazsın derdi. Market sonrası gelir gelmez aldiklarimi temizleyip hemen dusa girerdim, tabi kiyafetler direkt makinaya.. Disardan yemek bile yemiyordum korkudan. Neyi yanlış yaptim acaba diye düşünüp duruyorum, korkuyorumda artik dışarı çıkmaya
Çokmu abartıyordum bilmiyorum ki
Ben de aynı sizin gibi yaşıyorum, sadece markete gidiyorum ona da son dönemde başladım gitmeye. Eşim de evde çalışmıyor ama eczane, markete gidiyoruz mecburen. Çok korkuyorum ya :KK43: ben de çift maske ile dolanıyorum, eşiniz negatifse taşıyıcı da olamaz ki :KK43: nerden buluyor bu illet bu kadar dikkat edenleri anlamıyorum. Çok geçmiş olsun.

Ben de aynı sizin gibi yaşıyorum, sadece markete gidiyorum ona da son dönemde başladım gitmeye. Eşim de evde çalışmıyor ama eczane, markete gidiyoruz mecburen. Çok korkuyorum ya :KK43: ben de çift maske ile dolanıyorum, eşiniz negatifse taşıyıcı da olamaz ki :KK43: nerden buluyor bu illet bu kadar dikkat edenleri anlamıyorum. Çok geçmiş olsun.
Ben negatife dönünce antikor testi yaptıracak. içten içe kendime kizsamda böyle düşünmemeliyim diye insallah farketmeden atlatmistir diyorum. Çünkü başka türlü dışarı çıkamayacağım korkudan.
Dikkat etmeyenlerin bana söylediği sey, bu kadar pimpirikli olursan seni bulur. Bizler o kadar ise gidip geliyoruz bak hala kapmadık virüsü.. hangimizinki doğru inanın bilemedim
Teşekkür ederim, siz yinede dikkat etmeye devam edin

Son düzenleme:
Ben negatife dönünce antikor testi yaptıracak. içten içe kendime kizsamda böyle düşünmemeliyim diye insallah farketmeden atlatmistir diyorum. Çünkü başka türlü dışarı çıkamayacağım korkudan.
Dikkat etmeyenlerin bana söylediği sey, bu kadar pimpirikli olursan seni bulur. Bizler o kadar ise gidip geliyoruz bak hala kapmadık virüsü.. hangimizinki doğru inanın bilemedim
Teşekkür ederim, siz yinede dikkat etmeye devam edin
Çevremde ne kadar dikkat etmeyen varsa hepside sapasağlam. Komşumun evi dolup taşıyor, sülalecek misafirlikteler ama henüz birşey olmadı mesela...
Eşimin işyeri hijyene hiç dikkat etmiyor ama vaka sayısı az...
Bizim ise maske mesafe, hava makina ları sürekli ilaçlama azami sayıda serviste kişi, ayrı masalar 3 4 kişilik gruplar ama yinede kasım ayı itibariyle bizdede çok görülmeye başlandı... Üstelik bu kadar önleme rağmen...
Var bu işte bir tezat ama çözemedim...

X