Çözemediğim sorunum

monolok

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2023
85
67
27
Selam
Benim bir derdim var çözemediğim,nefret ettiğim ne kadar çözmek istesem de olmuyor nedeni ne olabilir inanın bilmiyorum konuyu açmak gerekir ise, şöyle
Ben bana laf söyleyen laf sokan veya ima’ da bulunan insanlara cevap veremiyorum o an donup kalıyorum. sonradan aklıma bişeyler geliyor bu sefer kendimi yiyip bitiriyorum nasıl cevabını veremem gibi. Bu herkese karşı böyle bunu ablam da farketmiş, bana işte salakmısın susuyorsun gülüp geçiyorsun cevabını versene diyor, ama benim aklıma o an gelmiyor.
İnsanları kırmaktan korktuğun için mi yoksa aramın o kişiyle bozulmasını istemdiğim için mi neden böyle oluyor inanın bende anlamadım ama artık beni aşırı rahatsız ediyor.
Bugün örneğin kv geldi evime, hastaneye gitmiştik bebişi kontrole götürdüm eşim ile kv gelmek istedi geldi de. Dr bebek çok kilo almamış dedi ama sağlıklı bir problem yok dedi mamadan kaynaklı almamış o mama zaten kilo aldırmıyormuş. çok kv hemen ben sana demiştim bu çocuk zayıf bilmem ne bilmem kiminin gelininin çok sütü geliyormuş sadece süt veriyormuş bebeklerimiz hemen hemen aynı gün doğdular. O kişinin bebeği daha kiloluymuş falan.
En çok koyan ve içime oturan da şu oldu bugün eve geldik işte çocuk çok zayıf anne sütü içmedi ki falan dedi bende geldi de ben mi vermedim dedim sonra işte vermedin vermedin sürekli emzirmen lazımdı emzirmedin falan dedi yani ben emzirmemişim hanımalar, sütüm oluk oluk gelmiş ben vermemişim gibi konuşuyor içime çok oturdu ve ben yine sustum kaldım mutfağa geçtim şimdi de içim içimi yiyor nasıl cevabını vermem diye. Bu arada eşim varken söylemiyor bunları ve eşimin bu olanlardan haberi yok. Neden haberi yok derseniz onu da bilmiyorum böyle salak saçma bir ruhali içierisindeyim.
Bana akıl verir misiniz ne yapmam lazım özellike kv haddini bilsin bana karışmasın istiyorum ama çok kırıcı olmadan ne yapmam lazım her türlü fikre açığım.

Kayınvalideniz sizi rahatlıkla kırıyor ama. Siz neden kırılmasını istemiyorsunuz?
Eşiniz mi kızar ona kabalık ederseniz?

Gel sen emzir deseydin bari bu nedir ya. Sanki süt makinesisin. Bence eşine durumu anlat bilsin annesiyle konuşsun. Kaynanan aynı şeyleri tekrar söyleyecektir o zaman cevabını ver ya da içinde kaldıysa konuyu kendim açıp cevap ver

Tavsiye olarak ilk adım eşini al karşına icinde bulundugun durumu bize anlattigin gibi anlat o icini bosaltmanin etkisiyle aglarsin bile eminim rahatlarsin..ikinci adim kv de ayni konuyu tekrar ac bu konu beni uzuyor ama siz bu kadar katiysaniz bilin ben sutu esirgemedim yoktu diye cat cat soyle kus gibi rahatlayacaksin

Sizin kayınvalidenin laf söylemeleri ile ilgili şikayetleriniz vardi zaten değil mi?
Kendisini doktor kontrolüne götürmeseydiniz mesela. Ne gerek var? Orada bir şey bulup susmayacağıni bilmeniz lazım.
Bir şey söylediğinde eşinizden korktuğunuz için mi cevap veremiyorsunuz? Vardır bunun arkasında bir şey muhtemelen.

Sizin kayınvalidenin laf söylemeleri ile ilgili şikayetleriniz vardi zaten değil mi?
Kendisini doktor kontrolüne götürmeseydiniz mesela. Ne gerek var? Orada bir şey bulup susmayacağıni bilmeniz lazım.
Bir şey söylediğinizde eşinizden korktuğunuz için mi cevap veremiyorsunuz? Vardır bunun arkasında bir şey muhtemelen.
Gelmek istedi kendi bir şey diyemedim
Galiba aramız bozulur diye korkuyorum evet haklısınız

Kızmaz ama aramız bozulur diye korkuyorum sanırım
Niye bozulsun ki aranız?
Sizin anneliğinize karışan kişi kv ise, eşiniz annesiyle konuşur, anlaşamazsa onunla arası bozulur. Bunu düşünüyorsanız eşinizi tanıyorsunuzdur. Yani gene sorunların odağında, eşini ailesinden koruyamayan bir koca var.
Ve siz de kocanızdan korkuyorsunuz.

Laf sokanlari mesela hayatiniza sokmayin yerini bildirin.kv dr kontrolunde işi yok .
mesela banada sokardı exxx ky herkes dogurduguna baksin dedim icine oturmus geldi anneme dert yandi sonradan zuhahahaha kiskisss ..sonrasinda hic karismadi karistirmadim dişli olacaksin malesef .bi keresinde de ben size ky yapmadim dedi icinde uhte kaldiysa öteki yeni gelenlere yaparsin dedim.. zuhahajaj.... bak aksam aksam ne güldüm hey gidi gunler hey🤣🤣🤣🤣

Selam
Benim bir derdim var çözemediğim,nefret ettiğim ne kadar çözmek istesem de olmuyor nedeni ne olabilir inanın bilmiyorum konuyu açmak gerekir ise, şöyle
Ben bana laf söyleyen laf sokan veya ima’ da bulunan insanlara cevap veremiyorum o an donup kalıyorum. sonradan aklıma bişeyler geliyor bu sefer kendimi yiyip bitiriyorum nasıl cevabını veremem gibi. Bu herkese karşı böyle bunu ablam da farketmiş, bana işte salakmısın susuyorsun gülüp geçiyorsun cevabını versene diyor, ama benim aklıma o an gelmiyor.
İnsanları kırmaktan korktuğun için mi yoksa aramın o kişiyle bozulmasını istemdiğim için mi neden böyle oluyor inanın bende anlamadım ama artık beni aşırı rahatsız ediyor.
Bugün örneğin kv geldi evime, hastaneye gitmiştik bebişi kontrole götürdüm eşim ile kv gelmek istedi geldi de. Dr bebek çok kilo almamış dedi ama sağlıklı bir problem yok dedi mamadan kaynaklı almamış o mama zaten kilo aldırmıyormuş. çok kv hemen ben sana demiştim bu çocuk zayıf bilmem ne bilmem kiminin gelininin çok sütü geliyormuş sadece süt veriyormuş bebeklerimiz hemen hemen aynı gün doğdular. O kişinin bebeği daha kiloluymuş falan.
En çok koyan ve içime oturan da şu oldu bugün eve geldik işte çocuk çok zayıf anne sütü içmedi ki falan dedi bende geldi de ben mi vermedim dedim sonra işte vermedin vermedin sürekli emzirmen lazımdı emzirmedin falan dedi yani ben emzirmemişim hanımalar, sütüm oluk oluk gelmiş ben vermemişim gibi konuşuyor içime çok oturdu ve ben yine sustum kaldım mutfağa geçtim şimdi de içim içimi yiyor nasıl cevabını vermem diye. Bu arada eşim varken söylemiyor bunları ve eşimin bu olanlardan haberi yok. Neden haberi yok derseniz onu da bilmiyorum böyle salak saçma bir ruhali içierisindeyim.
Bana akıl verir misiniz ne yapmam lazım özellike kv haddini bilsin bana karışmasın istiyorum ama çok kırıcı olmadan ne yapmam lazım her türlü fikre açığım.
belkide o insan o anda o lafı söylediğinde ona konduramadığın için olabilir anlık şok hali aklın başına gelince söyle sende unutma bi lafın arasında konuşurken sıkıştır kayınvalidene de şey diyebilirsin anne bırak çoçuğumla ilgili kararları ben vereyim, yardımcı olmaya çalışıyorsun anlıyorum ama tavsiyeye ihtiyacım yok de.

X