Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Çözüm acaba alkali beslenme olabilir mi?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Letter1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2015
334
350
Arkadaşlar merhaba genetik dökülmeyle mucalede ediyorum. Seboreik dermatit im de var aynı zamanda saçımda kepeklenme oluyor yazin geçiyor kisin artıyor. Ben deli gibi araştıriyorum. Neden olabilir genetik diye geçilemez diyorum bilmiyorum ailemde de aynı sorun var. Instagram dan Ayşegül Çoruhlu yu takip ediyorum. Alkali beslenmeyle bir çok hastalıktan kurtulan var. Yani kısacasi daha çok yesiillik ağırlıklı yiyerek vücudun kendisine yardım etmesini kolaylaştırmak. Bı kaç yabancı site de bu bizim dokulmeye sebep gösterilen dht hormonunun asidik oldugundan, alkali vücutta etkisini yitirebildigine dair biseyler okudum. Sonuçta bu dökülme genelde ergenlik zamanları başlar hormonların arttığı sıralar, acaba vücudu alkali tutarak bir dengeleme yapılabilir mi diye düşünmeye başladım. Çok biyoloji bilgim yok acikcasi ama arastiriyorum araştıriyorum doğal yolla tedavi arıyorum yani henüz tıp buna çare bulamamis. Denemekten bişey çıkmaz. Tabi kendi tezimi çürütmek gerekirse o kadar beslenemeyen ne bileyim çer çöp yiyen insanda deli gibi saç var ama şöyle de bakmak lazım şeker hastasi bir insanın beslenmesine dikkat etmesi gibi belki de. Alkali beslenmeyi deneyen var mı acaba?

Merhaba sizinle aynı sebeplerden artı pkos kaynaklı 7 8 senedir dökülmem var şu an 26 yaşındayım 4 sene önce insülin direnci teşhiside kondu yaklaşık 1 senedir şekersiz glutensiz besleniyorum arada kaçamaklarım oluyor tabi yani şunu söyleyebilirim dökülmeyi belki azaltır belki yavaşlatır ama en fazla bu kadar ve agresif dökülmesi olanada dökülmenin azalması etki etmez bana etmedi yani saçımda açıklıklar ve kalan saçlardada bayağı bir incelme var kalanlarda tüy gibi yani sizde deneyin isterseniz saça olmasa genel.saglığınıza çok faydası olur

Merhaba sizinle aynı sebeplerden artı pkos kaynaklı 7 8 senedir dökülmem var şu an 26 yaşındayım 4 sene önce insülin direnci teşhiside kondu yaklaşık 1 senedir şekersiz glutensiz besleniyorum arada kaçamaklarım oluyor tabi yani şunu söyleyebilirim dökülmeyi belki azaltır belki yavaşlatır ama en fazla bu kadar ve agresif dökülmesi olanada dökülmenin azalması etki etmez bana etmedi yani saçımda açıklıklar ve kalan saçlardada bayağı bir incelme var kalanlarda tüy gibi yani sizde deneyin isterseniz saça olmasa genel.saglığınıza çok faydası olur
Sebze ağırlıklı mı yiyorsun genelde. Daha fazla açar mısın beslenmeni glutensiz ekmek makarna fln yemiyorsun yani. Yeşil içecek fln içiyor musun

Evet sebze ağırlıklı besleniyorum makarna pirinç bulgur ekmek tüketmiyorum bunların alternatifleri var canım çektiğinde daha az zararsız olan alternatifleri tüketiyorum tabi süt ve süt ürünlerini kesmek tüketileceksede koyun keçi gibi küçükbaş hayvan etini sütünü tüketmek gerekiyor birde alkali beslenme sadece beslenmeden oluşmuyor aşamaları var aslında ilki beslenme daha sonra eksik olan vitamin minerali tamamlayıp dengeleme sonra stres yönetimi daha sonra iyi uyku ve en son bütün kimyasalları hayatından çıkarma yani bu uzun bi yol ben henüz başındayım. sebze suyu için makina aldım ancak düzenimi oturtamadığım için henüz açmadım bile yani tüketmiyorum

Evet sebze ağırlıklı besleniyorum makarna pirinç bulgur ekmek tüketmiyorum bunların alternatifleri var canım çektiğinde daha az zararsız olan alternatifleri tüketiyorum tabi süt ve süt ürünlerini kesmek tüketileceksede koyun keçi gibi küçükbaş hayvan etini sütünü tüketmek gerekiyor birde alkali beslenme sadece beslenmeden oluşmuyor aşamaları var aslında ilki beslenme daha sonra eksik olan vitamin minerali tamamlayıp dengeleme sonra stres yönetimi daha sonra iyi uyku ve en son bütün kimyasalları hayatından çıkarma yani bu uzun bi yol ben henüz başındayım. sebze suyu için makina aldım ancak düzenimi oturtamadığım için henüz açmadım bile yani tüketmiyorum
Evet Ayşegül coruhlu mesela akşam 5ten sonra birşey yemeyin vücut kendini yenilesin diyor. Günde 2 kere beslenme. Güneş doğarken uyanma güneşe bakma akşam karanlik odada uyuma böyle önerileri var. Tabi stresi de azaltmak gerekior o da vücudun dengesini bozuyor. Yani bunlari hücre bazında hücreye iyi geleceğini anlatıyor hastalıklardan bağımsız olarak. Ben de dedim belki sacada iyi gelir. Şu aşamada vitamin aliyorum. Omega3, d vitamini, multivitamin, Q10 da ekliycem. Yeşilliği arttırdim ama stres ve tam yeme saati olaylarını cozemedim. Tabi gün içinde hareketli de olmak gerekiyor.
Tabi en önceliklisi stresi ortadan kaldırmak saç sornu zaten başlı başına stres. O yüzden en azından alkali beslenme, insülin direnci, hormon dengesizlikleri gibi birçok şeye iyi gelerek. Saça zarar verecek diğer etkenleri ortadan kaldırabilir diye düşünüyorum

Yemek saatleri herkese uymayabiliyor çalışanlar vs. için yani o konuda kural koymayın kural koyarsanız sıkıcı hale gelir çabuk bırakırsınız sadece mümkün olduğu kadar erken saatte yiyin ve yemekten sonra su maden suyu bitki çayı için olmazsa olmaz vitaminler var tabi önce kan tahlili yaptırıp eksikliklerinize bakın ama olmazsa olmazlar omega yağlı öğünden sonra (zeytinyağı tereyağı vs.) B12 dil altı yemekten önce magnezyum yatmadan önce ve multivitamin ve tekrar söylüyorum çok birşey beklemeyin asıl sorun sorunlar bu değil çünkü bu sadece yavaşlatır

Yemek saatleri herkese uymayabiliyor çalışanlar vs. için yani o konuda kural koymayın kural koyarsanız sıkıcı hale gelir çabuk bırakırsınız sadece mümkün olduğu kadar erken saatte yiyin ve yemekten sonra su maden suyu bitki çayı için olmazsa olmaz vitaminler var tabi önce kan tahlili yaptırıp eksikliklerinize bakın ama olmazsa olmazlar omega yağlı öğünden sonra (zeytinyağı tereyağı vs.) B12 dil altı yemekten önce magnezyum yatmadan önce ve multivitamin ve tekrar söylüyorum çok birşey beklemeyin asıl sorun sorunlar bu değil çünkü bu sadece yavaşlatır
Teşekkürler ne kadar yavaş o kadar iyi. Peki bu durumla yaşamaya alıştın mı psikolojik olarak. Şu an bişey yapıyor musun

Teşekkürler ne kadar yavaş o kadar iyi. Peki bu durumla yaşamaya alıştın mı psikolojik olarak. Şu an bişey yapıyor musun

Ben alıştımda ailem çevrem alışamadı yadırgayıp laf söyleyenler çok kimsede ayak uyfurmuyor anlayış göstermiyor zorluyorlar hatta bazen çok fazla zorluyorlar kıramıyorum ama gittiğim her yere yemeğimi götürüyorum o zaman pek bişey diyemiyorlar bende sıkintı çekmiyorum aramıyorum yani

Ben alıştımda ailem çevrem alışamadı yadırgayıp laf söyleyenler çok kimsede ayak uyfurmuyor anlayış göstermiyor zorluyorlar hatta bazen çok fazla zorluyorlar kıramıyorum ama gittiğim her yere yemeğimi götürüyorum o zaman pek bişey diyemiyorlar bende sıkintı çekmiyorum aramıyorum yani
Ben saç konusuna demek istemiştim 🙂

Haaa pardon 😊 sanmıyorum bu duruma alışabilen biri olduğunu ben alışmadım psikolojimide hayatımı yaşantımı hep etkiledi alışmaya çalışsam 2 gün tamam olsun alıştım sonra birşey oluyor pat aynı yere dönüyorum birde çok genç yaşlarda başladığı için alışmak çok zor herşeyi denedim herşeyi uyguladım minox harici seboreik dermatit şok dökülme döngü vs.korktuğumdan hep en sona bırakmıştım ama artık ailem bile kel olduğumu dökülmelerimin haddinden fazla olduğunu açıklıklarımın giderek arttığını söylüyorlar yani son noktayada geldim minox başlıcam yarın

Haaa pardon 😊 sanmıyorum bu duruma alışabilen biri olduğunu ben alışmadım psikolojimide hayatımı yaşantımı hep etkiledi alışmaya çalışsam 2 gün tamam olsun alıştım sonra birşey oluyor pat aynı yere dönüyorum birde çok genç yaşlarda başladığı için alışmak çok zor herşeyi denedim herşeyi uyguladım minox harici seboreik dermatit şok dökülme döngü vs.korktuğumdan hep en sona bırakmıştım ama artık ailem bile kel olduğumu dökülmelerimin haddinden fazla olduğunu açıklıklarımın giderek arttığını söylüyorlar yani son noktayada geldim minox başlıcam yarın
Çok haklisin. Dermoroller kullandın mı peki

Ben Birtane yabancı bir kızın çektiği bir video izledim. 0,5 dermoroller, yağ bakımları ve beslenme ile güzel sonuç almış. Hergun smootie iciyormus saç için iyi gelen besinleri harmanlamis. Genetikmis onunda. İyi sonuç elde etmiş biraz ingilizcen varsa altyazı açıp anlayabilirsin istersen bı onu izle. Dermoroller denemeyi düşündüm onu izleyince

Dermaroller 6 sene önce yaptım ilk olarak bir süre yaptım hatta bende sarımsakla yağlarla vitaminlerle kombine edip uyguladım hepsini saçımıda kazıttım ama saçımın ilk döküldüğü zamanlardı yani durum bu kadar vahim değildi sadece yanlarda açılma vardı ve incelmede yoktu saçta ama son birkaç yıldır (3 4 ) sene açıklıklar arttı kalan saçlar incecik ve dökülme haddinden fazla günlük 300 tel civarı olacak kadar banyoda çok daha fazla şimdi minox ile birlikte dermastamp kullanıcam dermastampta aynı sadece bayanların saçı uzun olduğu için bas çek yöntemi daha kolay oluyor

Ben Birtane yabancı bir kızın çektiği bir video izledim. 0,5 dermoroller, yağ bakımları ve beslenme ile güzel sonuç almış. Hergun smootie iciyormus saç için iyi gelen besinleri harmanlamis. Genetikmis onunda. İyi sonuç elde etmiş biraz ingilizcen varsa altyazı açıp anlayabilirsin istersen bı onu izle. Dermoroller denemeyi düşündüm onu izleyince
videonun linkini paylaşmanız mümkün müdür?

X