Daha uygun yollu hale nasıl getirebilirim?

RecelMutefferika

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
226
208
Merhaba hanımlar. Bundan 3 hafta önce diyet yapmaya başladım. İlk bir hafta ketojenik beslenmek istedim artan maliyet açısından devam edemedim. Diğer sağlıklı besinlere baktığımda da durum aynı. Bu yüzden sizin yaptığınız diyetler varsa bu kadar bütçeyi yormayan fikir istiyorum. Siz kilo verirken nasıl besleniyorsunuz ? Not; listeniz ya da yedikleriniz çok çok sağlıklı olmasa da olur kilolu olmak çok daha sağlıksız.

Sana tavsiyem unu şekeri hayatından çıkar günlük yürüyüş yap en az 10.000 adım at sürekli su iç maksimum 3 litre porsiyonlarını da küçült muhakkak bak o zaman nasıl kilo veriyorsun öyle diyet ürünler hikaye her gün haşlamış yumurta yemeyi unutma tok tutar

Diyet yapmıyorum sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Kendime ait bir yemek listem var. Pazartesi bunu yiyeceğim salı gibi değil de 10 tane besin sıralı bunları sıra ile bittikçe yiyorum. Ben tek başıma yaşıyorum yaptığım bir yemek 2-3 gün gidiyor o yüzden. Mesela şuan tavuk yemeğim var. Tavuğum bitince sebze yemeği yapmam lazım. Sebze yemeginden sonra balık alacağım.
Sabahları güne suyla başlamak bence çok şeyi değiştiriyor tavsiye ediyorum.
Okul fala spor yapmayı bence engelliyor. Ama haftada bir günün mutlaka boştur. O zamanlarda kardiyo egzersizleri yapabilirsin. Diğer günler de okula, işe gidip gelirken yolunu uzat.
Ben akşam saatlerinde tatlı, çay, kahve yemegi çok severdim. Onu hayatımdan hala çıkaramıyorum bir günde biten paketleri artık 4 5 seferde bitiriyorum.
Arkadaşlarımla buluşmalarında yemek için çıkacaksam ayda 2 kere ile sınırlandırdım kendimi. Ille de çok goreseceksek kahve içmeye çıkmayı tercih ediyorum.
Arkadaşlarının da bu dönemde sana destek olması çok önemli sana tavsiyem onları bir şekilde dahil et.
Ekmeği azalt. Akşam yemeğinde yeme mesela. Sabah kahvaltıda iki dilimle doy. Tabaklarını yeşillik ile doldur. Gözüne dolu gözükürse karnın da doyar.
Market alışverişlerinde abur cubur alma. Yemeyince bir süre sonra unutuyorsun.

Diyet yapmıyorum sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Kendime ait bir yemek listem var. Pazartesi bunu yiyeceğim salı gibi değil de 10 tane besin sıralı bunları sıra ile bittikçe yiyorum. Ben tek başıma yaşıyorum yaptığım bir yemek 2-3 gün gidiyor o yüzden. Mesela şuan tavuk yemeğim var. Tavuğum bitince sebze yemeği yapmam lazım. Sebze yemeginden sonra balık alacağım.
Sabahları güne suyla başlamak bence çok şeyi değiştiriyor tavsiye ediyorum.
Okul fala spor yapmayı bence engelliyor. Ama haftada bir günün mutlaka boştur. O zamanlarda kardiyo egzersizleri yapabilirsin. Diğer günler de okula, işe gidip gelirken yolunu uzat.
Ben akşam saatlerinde tatlı, çay, kahve yemegi çok severdim. Onu hayatımdan hala çıkaramıyorum bir günde biten paketleri artık 4 5 seferde bitiriyorum.
Arkadaşlarımla buluşmalarında yemek için çıkacaksam ayda 2 kere ile sınırlandırdım kendimi. Ille de çok goreseceksek kahve içmeye çıkmayı tercih ediyorum.
Arkadaşlarının da bu dönemde sana destek olması çok önemli sana tavsiyem onları bir şekilde dahil et.
Ekmeği azalt. Akşam yemeğinde yeme mesela. Sabah kahvaltıda iki dilimle doy. Tabaklarını yeşillik ile doldur. Gözüne dolu gözükürse karnın da doyar.
Market alışverişlerinde abur cubur alma. Yemeyince bir süre sonra unutuyorsun.
Teşekkürler 💫 deneyeceğim.

Saat altıdan sonra birşey yemediğğin vakit vücut otomatik olarak ayda 4 kg atıyormuş Canan karatay diyor. ki deneyimledim de. gün içinde karbonhidrata aşırı dayanmayan şekilde serbest beslenip 6dan sonra yemeyi keserseniz bence güzel olur.

X