Saç Rengi ve Saç Boyama Davines Saç Boyası

selam bayanlar. bir süredir saçlarımı kendim boyuyorum. majirel, koleston perfect en son da wella illumina kullandım. son zamanlarda davines ismini çok duyuyorum. saçı boyarken bakımını yapıyormuş ve boyadan sonra kremleme ihtiyacı olmuyormuş. bu beni çok cezbetti. saçlarım 7 tonlarında ama çok iyi durumda değil. doğum yaptım ve sonrasında dökülen saçlarımın yerine çıkanlar eskisi gibi değil. o yüzden saç ürünlerini çok araştırıyorum..

teşekkür ederim cevap için. bende renk seçimimi yapıp en kısa zamanda siparişimi vericem. sen ne renk kullanıyorsun?

Daha once kahverengi idi.Simdi karamel boyaniyor. sonucda hepsi kimyasal faydalisini gormedim. digerlerine nazaran boya sonrasi parlaklik , akmama, yumusatma ozellikleri daha fazla. ben kozmetikcilerde gormedim,davines perakende de satiliyor mu artik?

kozmetikçilerde bende görmedim, internette hep alışveriş yaptığım bi site var oradan alıcam. yaa orda milk_shake inde boyaları var, onlarda çok iyi. ikiside italyan markası, çok kaliteli. :KK12:

$davines.jpg

sanırım karar verdim. şu anki saçımda bu renge çok yakın.

benim kuaförüm kullanıyor bu boyayı.. koyu tonlarında biraz kızıllık mı oluyor yoksa benim tercih ettiğim tonlardan dolayımı bilmiyorum. Benim saçım için genelde 6, 6.1 ve 5 numaraları karıştırıyor.

Son düzenleme:
benim kuaförüm kullanıyor bu boyayı.. koyu tonlarında biraz kızıllık mı oluyor yoksa benim tercih ettiğim tonlardan dolayımı bilmiyorum. Benim saçım için genelde 6, 6.1 ve 5 numaraları karıştırıyor.

canım benim bu yukarıya eklediğim resim sıcak renkler grubundan. sende küllü renk kullanmış kuaförün ama 6 ve 5 numarayı ana renklerden kullanmıyor, sıcak ana renklerden kullanıyorsa kızıllık olabilir. benim fikrim kızıllık, yeşillikten daha iyi. en azından daha doğal duruyor. küllü renkler, gerçek saç rengi açık kumral olan bayanlara yakışıyor. bence tabii. :KK12::KK12:

canım benim bu yukarıya eklediğim resim sıcak renkler grubundan. sende küllü renk kullanmış kuaförün ama 6 ve 5 numarayı ana renklerden kullanmıyor, sıcak ana renklerden kullanıyorsa kızıllık olabilir. benim fikrim kızıllık, yeşillikten daha iyi. en azından daha doğal duruyor. küllü renkler, gerçek saç rengi açık kumral olan bayanlara yakışıyor. bence tabii. :KK12::KK12:

evt cnm haklısın aslnda bak benm de moralimi düzelttin şimdi :) bi ara küllü basmayı bile denemiştm kızıllık gitsin diye aslnda hoşuma gidiyor gitmiyor da değil kızıllık ama güneşte falan abartı gibi geliyodu sadece... dediğin gibi çok küllülük yeşilliktense hafif dorelik daha iyi sanırım. :KK34:

davinesin şampuan ve saç kreminden memnun kalınca ufak bir araştırma sonrası senelerdir koleston perfect 9.11 ile boyattıgım saçlarımı pigmentasyon işlemiyle kuaförüme davines 7.01 le boyattım.bilenler bilir 7.01 küllü kumral demek,ama ne var ki saçlarım karamel tonuna döndü bu da demek oluyor ki davinesin küllüsüne pek güvenmemek lazım.diğer tonlarda nasıl olur bilemem ama pek hoşuma gitmedi bu durum.bir hevesle daha az zarar görecegini umdugum saçlarımı kızıl tonlarına geçişi beni üzdü.şimdi hızlı bir biçimde maskeler yağlar yardımıyla boyanın saçımdan akmasını saglayıp yeniden koleston perfecte 7.11'e geri dönmeyi düşünüyorum umarım bir sonrakinde istedigim renge saçlarımı yıpratmadan kavuşurum.

davinesin şampuan ve saç kreminden memnun kalınca ufak bir araştırma sonrası senelerdir koleston perfect 9.11 ile boyattıgım saçlarımı pigmentasyon işlemiyle kuaförüme davines 7.01 le boyattım.bilenler bilir 7.01 küllü kumral demek,ama ne var ki saçlarım karamel tonuna döndü bu da demek oluyor ki davinesin küllüsüne pek güvenmemek lazım.diğer tonlarda nasıl olur bilemem ama pek hoşuma gitmedi bu durum.bir hevesle daha az zarar görecegini umdugum saçlarımı kızıl tonlarına geçişi beni üzdü.şimdi hızlı bir biçimde maskeler yağlar yardımıyla boyanın saçımdan akmasını saglayıp yeniden koleston perfecte 7.11'e geri dönmeyi düşünüyorum umarım bir sonrakinde istedigim renge saçlarımı yıpratmadan kavuşurum.

canım senin orjinal saç rengin açık mı koyu mu?
7.01 doğal kumral hafif küllü gibi.
7.11 çok baskın küllü.
bende vaktince saçımı koleston perfect 8.1 ile boyamıştım benimkide karamel gibi oldu.
kendi orjinal rengim 5.1
peki kolay aktı mı davines saçından.
koleston perfect akmıyo çünki biliyorum.

canım senin orjinal saç rengin açık mı koyu mu?
7.01 doğal kumral hafif küllü gibi.
7.11 çok baskın küllü.
bende vaktince saçımı koleston perfect 8.1 ile boyamıştım benimkide karamel gibi oldu.
kendi orjinal rengim 5.1
peki kolay aktı mı davines saçından.
koleston perfect akmıyo çünki biliyorum.
canım orjinal saç rengim kestaneydi ve davines maalesef zor aktı saçımdan..bi iki ay koleston perfect 8.11 ile devam ettim ama bi yandan da araştırıyordum saçıma az zarar veren boya bulabilmek için..nihayet loreal inoayı keşfettim amonyaksızmış..şu anda 8.11 kullanıyorum.içine tırnak kadar hem 0.22 hem de 0.33 koyuyorum ki iyice küllü olsun diye..iyi bir küllü renk elde etmek için alttaki renk çok önemliymiş.saça hair toner kullanmayınca nolursa olsun bi yerden sonra kızıllaşıyor..şimdilik sonuçtan memnunum.

canım orjinal saç rengim kestaneydi ve davines maalesef zor aktı saçımdan..bi iki ay koleston perfect 8.11 ile devam ettim ama bi yandan da araştırıyordum saçıma az zarar veren boya bulabilmek için..nihayet loreal inoayı keşfettim amonyaksızmış..şu anda 8.11 kullanıyorum.içine tırnak kadar hem 0.22 hem de 0.33 koyuyorum ki iyice küllü olsun diye..iyi bir küllü renk elde etmek için alttaki renk çok önemliymiş.saça hair toner kullanmayınca nolursa olsun bi yerden sonra kızıllaşıyor..şimdilik sonuçtan memnunum.

0.22 bende kullanmıştım ona rağmen dorelik olmuştu. şimdi doğal rengimdeyim ama paltin balyaj istiyorum.
yaz geliyor bişeyler yapasım var :KK48:

Beylikdüzünde sabit pazarın arkasaında gökhan bey var sadece davinesle boya ben gittiğimde yetkilerle boya egitimleri yapıyordu davines yapalım dedi banada güven geldi yanma filan yok ve çok güzel çıkıyor boya numarasını aldım ama ordaki gibi yapamadılar bu adam hakıyla yapıyor işi gökhan bey 0531 8633192 arayın bazen yoğun oluyor tek kişi alıyor

Kızlar ben bu boyayı bulamadım Ankara'da yaşıyorum nereden bulabilirim yardımcı olurmusunuz?

X