Delirmek uzereyim benim gibi olan varmi 9 aylik bebek biberonla beslenme zorlugu

asdm

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2024
13
3
24
Bebeğim 9 aylik Doğuştan sorunlu bir bebek şimdiye kadar 6 operasyon geçirdi mama ile besleniyor ama şimdiye kadar hep beslenmesi zordu 7 kg şuanda kilosuna takılmıyorum asla ama benim gibi biberonla beslenirken sorun yaşayan varmi hem kendisini çıldırtıyor hem bizi denemediğin mama biberon yok zorla veriyoruz ağzını açmıyor çok fazla güç ve çaba sarfediyor krize giriyor ama ağzına biberon girince de bir yarım saat sonucu içiyor çok acda olsa aynı şeyi yapıyor neden olabilir ne yapmam lazım en son burnundan ng taktırmyi düşündüm takacaklardi ama sırf canı yanmasın istedim ek gida veremiyorum rahatsızlığı var saate 40 vermem lazım sekeri var nereye giderim ne yapmaliyim yardımcı olurmusunuz en azından benim durumumda olan varmi

Belki mamayi sevmiyordur farklı mama markalarını denedinizmi? Eğer biberon ile icmiyorsa kaşık yardımı ile deneyebilirsiniz kaşıkla verin yani ayrıca yarım saatte bence normal içmesi benimkiler 20 dakika da içiyordu dr browns kullanıyordum sabırlı olsun çok geçmiş olsun

Şuan dumping diye bir sendromu var mamalari özel ve icine maltodekstrin tozu koyuyorum onu vermek zorundayim öyle de böyle de şimdiye kadar çok mama denedim benim yediğim şeylere saldırıyor ama mamayi biberonu reddediyor browns biberon markası mı saoln

Doğduğundan beri aynıysa belki biberondan hoslanmiyordur kullanabilecek durumdaysa pipet ile vermeyi deneseniz benim oğlum hiç emzik biberon almadı mesela sevmedi 6 7 aylıktan itibaren pipetli suluk kullaniyor.

Doğduğundan beri aynıysa belki biberondan hoslanmiyordur kullanabilecek durumdaysa pipet ile vermeyi deneseniz benim oğlum hiç emzik biberon almadı mesela sevmedi 6 7 aylıktan itibaren pipetli suluk kullaniyor.
Gece uykusunda çok güzel içiyor ama pipet evet denenebilir ama benim bebegimin sorunu çok aç olmadan satte bir 30 40 ne verebilirsem vermem lazım sanırım artık çok zorlamadan tiksindi diye düşünüyorum emzirge ağzını açıyor ama biberona asla ağlıyor zorla ağzını açıp veriyorum o zman içiyor ne bilim artık bu bir inatmidir benim imtihanimmi emin olamadim

Şuan dumping diye bir sendromu var mamalari özel ve icine maltodekstrin tozu koyuyorum onu vermek zorundayim öyle de böyle de şimdiye kadar çok mama denedim benim yediğim şeylere saldırıyor ama mamayi biberonu reddediyor browns biberon markası mı saoln
Evet dr browns anne memesine en uygunu diye doktor önermişti uçları değişiyor bebek buyudukcr siz mesela 2 numara kullanabilirsiniz yediğiniz şeylerden parmak ucunuzla tattirin diyeceğim ama rahatsizligi var demişsiniz söylediğim biberon markasını araştırın alın bence bide onu deneyin

Isiniz cok zor allah kolaylik versin. Normalde ac birakmak pahasina zorlamayi kesmenizi soylerdim cunku ben de benzer bir surecten gectim, zorlanan cocukta tiksinti oluyor. O yuzden uykuda gayet guzel icerken baska turlu istemiyorlar. Ama sizin ozel durumunuz varmis. Emin olun o da strese giriyor boyle belki ng takilmasi daha iyi bile olabilir.

Isiniz cok zor allah kolaylik versin. Normalde ac birakmak pahasina zorlamayi kesmenizi soylerdim cunku ben de benzer bir surecten gectim, zorlanan cocukta tiksinti oluyor. O yuzden uykuda gayet guzel icerken baska turlu istemiyorlar. Ama sizin ozel durumunuz varmis. Emin olun o da strese giriyor boyle belki ng takilmasi daha iyi bile olabilir.
Evet artık ona da banada eziyet artık ağzını kitliyor ağzında tutuyor sorunu olmasa vermeyeceğim ama vermek zorundayim ng takılırsa oda bende rahat ederim en fazla 1 ay gider gene de ağızdan beslemek kadar güzeli iyisi yok ama mecburen onun rahatına alışıp daha da kuserse bilmiyorum yani saolun

Merhabalar benim kızımda 6 aylık beslenme zorluğu var. Biberondan anne sütü ve mama alıyor. Meme almıyor. Aynı dediğiniz gibi zor bela icer.2850 doğdu. Doktoru anne karnında da beslenmemis, dar boğazlı bir çocuk kilolu olmasını beklemeyin, minyon olur dedi. Şarkı söyleyerek vs her dakika biberon vere vere ancak besliyorum şuan 6bucuk kilo. Benim kızımda dahil bu tarz bebekler uykudayken çok güzel besleniyor. Dalarken ve daldığı anda verebildiğim kadar da veriyorum. Almadığım denemediğim biberon da kalmadı. Bir tık dr Brown kolik biberonda daha iyi içiyor gibi geldi. Onun haricinde kabullendim bu durumu. Ek gıdada daha iyi gitmesini umuyorum

Bu sendrom geçici mi ne olduğunu bilmedigimdem nette baktım geçici yazıyor sizinde mi öyle

Gece uykusunda çok güzel içiyor ama pipet evet denenebilir ama benim bebegimin sorunu çok aç olmadan satte bir 30 40 ne verebilirsem vermem lazım sanırım artık çok zorlamadan tiksindi diye düşünüyorum emzirge ağzını açıyor ama biberona asla ağlıyor zorla ağzını açıp veriyorum o zman içiyor ne bilim artık bu bir inatmidir benim imtihanimmi emin olamadim
Anladım Allah yardımcınız olsun evet tiksinmiste olabilir.

Merhabalar benim kızımda 6 aylık beslenme zorluğu var. Biberondan anne sütü ve mama alıyor. Meme almıyor. Aynı dediğiniz gibi zor bela icer.2850 doğdu. Doktoru anne karnında da beslenmemis, dar boğazlı bir çocuk kilolu olmasını beklemeyin, minyon olur dedi. Şarkı söyleyerek vs her dakika biberon vere vere ancak besliyorum şuan 6bucuk kilo. Benim kızımda dahil bu tarz bebekler uykudayken çok güzel besleniyor. Dalarken ve daldığı anda verebildiğim kadar da veriyorum. Almadığım denemediğim biberon da kalmadı. Bir tık dr Brown kolik biberonda daha iyi içiyor gibi geldi. Onun haricinde kabullendim bu durumu. Ek gıdada daha iyi gitmesini umuyorum
Ay evet biz hep valla kirmizi balik açarız telefonu boynuma doluyorum resmen en azından çığlık çığlığa kalıp kızarmıyor en son delirirsek de enjektorle saatlerce ugrasa uğrasa bizim 3.200 doğdu 9.5 aylik olacak neredeyse 7 kg tabi o kadar çok şey atlattık kilosuna değilm ama birde seker dengesiz o yüzden mecburen az az tez tez sık sık vermek zorundayım evet Brown deneyeceğim bende ne kaybederim onu da denerim 😀 sizin Doğuştan bir sorun varmı.

Doktorlar bu sendormu bebeklerde çok rastlamiyor genelde mide küçültme amalyti olanlarda çok oluyor mesela seren serengil var onda da bu sendrom varmış yakında geçecek bir şey değil 1 2 seneyi bulur diyorlar tabi önceliğimiz bir daha operasyon geçirmemek inşallah geçirmeyiz de duzeliriz bir an önce benim de bebegimin ilk amlyt sonrasi midesi delinmisti dikmislerdi muhtemelen midesi küçük ve üstüne de reflu amalyti oldu o daha bir ayrı tetikledi şuan mide yok gibi düşünün direk bagirsak yeni yeni şeyler duyuyoruz ama inşallah geçer tez vakitte toplarız

X