Delirmek üzereyim

size nasıl davrandığını babası görmüyor mu? babası da kayıtsız kalıyorsa olmaz böyle. kızmadan küsmeden konuşun, incindiğinizi gösterin. memnun olmadığınız davranışlarını sineye çekmeyin. kötü üvey analar olduğu gibi kötü üvey çocuklar da var. üvey çocuğundan çekenlerin hikayelerini anlatan masallar, kitaplar, filmler pek yok ama acıklı çok hikaye var. tepkisizlik yanlış anlaşılabilir, gelecek yıl daha kötü şeyler yaşamayın sonra.
annesiyle de çekişmeyin. çocuğa yanlış mesajlar vermeyin. çocuğun iki yüzlü, kendisine yaltaklanan birine değil dürüst, niyeti belli, güvenilir bir yetişkin görmeye ihtiyacı var, biliyorsunuz.
İlk günden beri iki yüzlü yada yaltanir bir tavır sergilemedim. Ve hatta çocuk burada annesinin evinden bile huzurlu bağıran çağıran itip kakan yok burada. Ben çocuğun ruhuna zarar vermek istemediğim için özellikle onu üzmeyi hiç istemedigim için fikirlerinize danışmak istedim.
Ben eşimle evlenmeden evvel çocuk babasının yanına gelip mutlu oldu diye" git 20 gündür kiminle kalıp egleniyorsan orada kal" deyip o zamanlar 12 yaşında çocuğu sokak kapısında bırakıp yüzüne kapı kapatan bir Anne!!!

X