Diş apsesi‼️

Nermin3419

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2018
217
66
36
Kızlar dişim dolgulu fakat kenarı kırılmış kökü apse yaptı ama antibiyotik kullandım 4 kutu geçmedi ve şimfi ise multisef 750 mg antibiyotik iğne yazdı doktor 6 tane sonuncuyu bugün olucama ama apsem geçmedi😭doktora yarın randevüm var geçen hafta gittiğimde not almıştı çekim diye çok korkuyorum ya kana karışırsa diye buarada 7 aylık Bebeğim var benim gibi diş apsesi yaşayan oldumu aramızda? Birde çürük diş çekim olacak ama kanal tedavisi ike apse temizleniyor mu ? Nolur bir şeyler yazın

Kızlar dişim dolgulu fakat kenarı kırılmış kökü apse yaptı ama antibiyotik kullandım 4 kutu geçmedi ve şimfi ise multisef 750 mg antibiyotik iğne yazdı doktor 6 tane sonuncuyu bugün olucama ama apsem geçmedi😭doktora yarın randevüm var geçen hafta gittiğimde not almıştı çekim diye çok korkuyorum ya kana karışırsa diye buarada 7 aylık Bebeğim var benim gibi diş apsesi yaşayan oldumu aramızda? Birde çürük diş çekim olacak ama kanal tedavisi ike apse temizleniyor mu ? Nolur bir şeyler yazın
Geçmiş olsun benim de diş köküm iltihap olmuştu, Dr antibiyotik ile geçmez dedi, kanal dolgu yaptı ama 2 ay boyunca 2 güne bir gittim, her gittiğimde temizleyip ilaç koydu iltihap akiyormus, en son iltihap kuruyunca da dolguyu bitirdi. Belki sizinkinin durumu farklıdır ama başka Dr a daha sorsanız?

Kızlar merhaba bilginiz varsa yardımcı olur musunuz? Yumurtlama gününden önce ve sonra eşimle birlikte olduk. Adetimde çok düzenli sayılmaz(son iki adetim 28 27 önceki 33gundu ) yani bekledigimden daha erken adet oldum. Adet günüme paralel yirmilik diş ağrısı çekmeye başladım. Dayanamayıp doktora gittim antibiyotik yazdı. İlaç bitmek üzere yanlız iki gündür tıpkı yumurtlama döneminde olduğu gibi yumurta akı kıvamında akıntım oluyor yoğun bir şekilde. Adetim biteli üç gün oldu. Sizce erken mi yumurtluyorum yoksa ilaçtan mi? Teşekkürler şimdiden vereceğiniz cevaplar için.

X