Dış gebelik mi bilmiyorum ama korkuyorum

Flyflyars

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2020
142
169
36
Bir buçuk yıldır tedavi görüyorum bir oğlum var ikinciye hamile kalmak için klomen tedavisiyle hamile kalmaya çalışıyodum rahim filmi de çektirdim hiçbi sorun yok fakat Bi türlü kalmamıştım en son denemede 9. Gün kan tahlili yaptırdım 0 çıktı bu ayda olmadı dedim fakat bat geldi ben adet olmadım yumurtamIn çatladığını ultrason dan görmesem geciktim dicem ama çatladı ve biz Dr un söylediği şekilde değerlendirdik adetim 4 gün gecikti ve ben gecikmemem gerektiğini biliyordum çünki yumurta çatladıktan 14 gün sonra adet imi olmam gerekiyordu esime bişi söylemeden idrar testi aldım evet belirgin ikinci çizgiyi gördüm çok ağladım ama Bi tuhaflık vardı bunu hissediyordum çünki 9. Gün mutlaka çok az da olsa çıkmalıydı çıkmadığına göre bu değer haftasına göre düşük Bi değer olmalıydı direk aklıma bunlar geldi ve hem ağladım hemde allahım ne olur bana bağışla diye yalvardım hep sevinemiyordum bile esime hemen resmini çekip attım nasıl yani hamile misin dedi şaşırdı galiba öleyim yinede baktırmamız gerek dedim hemen geldi hastaneye gittik muayene sırası bulamadığım halde içeride hasta varken daldım içeri hocam bana sıra vermiyorlar elimdede idrar testini sallayarak galiba hamileyim dedim tabi Dr beni tanıdığı için tamam ben sana bakıcam bekle dedi bekledim içim yangın gibi acaba görebilicekmi yoksa bosmu çıkıcak sıra geldi girdim alttan baktı bişi göremedi arayada haftasonu gireceği ve saat bese geldiği için kan testini bile yaptırmadan gitmiştim Dr a Bi test yaptır bakalım dıs gebelikte olabilir dedi içim cız etti çünki korktuğum oydu sonucu aşınca bana mail at en azından gece rahat uyursun dedi çünki elim ayağım titriyordu Dr bunu gördü sonuca internetten baktım oda ne sadece 68 bu çok azdı anlıyo oğlumu öğrendiğimde 5 haftalık değerim 2500 Dü bu rakamın yanında 68 i görünce düşürücem kesin dedim elim kolum düştü Dr a attım değer düşük folik asit e devam et 2 gün sonra (pazar) günü tekrar yaptır yine bana at dedi pazar günü tekrar yaptırdım ve evet sonuc 89 Du yine içim burkuldu sadece 20 artmıştı evet bu düşücek anladım bikaç arkadasım a teyzeme fln söyledim düşük yapıcam dedim nezaman hamile kaldınki düşük yapıcan hiç haberimiz yok dediler dedim ben aynı gün hem hamile olduğumu hemde düsük yapacağımı öğrendim ben ne yapim dedim anneme söylemedim çok üzülücek diye sekeri tansiyonu var sonucu Dr a attım yine maille hocam iyi değil dedim evet iyi gitmiyor iki gün sonra tekrar yapıp yanıma gel dedi salı günü tekrar yaptırdım sonuca baktım 89 olmuş 170 bu rakam büyüktü iki katı olmuştu Dr a gittim Dr baktı a bugün iyi artmış dedi gel bidaha alttan bakim dedi alttan bakarken saga sola bakıyo bilmiyoki ben arastırmaktan ondan daha profesör oldum tüpleri i falan incelio Bi yandan hocam bu değerlerle tüplerde bile olsa görünmesi ki dedim güldü otur simdi karsıma sen akıllı kızsın dedi hocam once ben size bişi dicem ben dıs gebelik le ilgili çok bilgiye sahibim sanırım buda dış gebelik dedim suan emin olamayız dedi dedim ben evet bu bebeği çok istedim ama olmuyorsa yapabilecek hiçbişi yok Allahın taktiri ama ben geç kalıp tüpümü kaybetmek istemiyorum dedim o zamana kadar hep tüpüm patlarsa kanama gecirirsem ya yeyişemessem beni kurtaramaslarsa Bi oğlum var çünki hep aklımdan bunlar geçiyordu eğer olmicak bişiyse riske atmayalım dedim ama orda Bi bebek var dediii ben orda kalakaldım burda Bi bebek var ve biz bunu çok istedik istiyoruz dedi içim cız etti evet orda oluşan tutunmaya çalışan Bi can parçası vardı annelik hormonları yine devreye girdi evet alın bunu benden diyemedim ya yaşarsa.. Ama çokta korkuyordum ve 5 haftalık Bi gebelik vardı değer çok düşük ama benden ne bir damla kan geliyordu nede en ufak Bi sancı vardı arastırıyordum herkeste kanama yada sancı yada değerler yüksek kese görülmemiş bu sekilde dıs gebelik tanısı koymak kolay bana onuda diyemiyordu kafam karmakarışık Dr bana Bi haftaya yakın Bi vakit vaktimiz var beni dinle iki test daha yapalım tüpü patlaması 6. Haftadan önce olmaz zaten birden patlamada olmaz önce keskin Bi ağrı gelir daha sonra patlama yapıp kanama yapar dedi kendini iyi dinle ağrın falan basladığı gibi hemen hastaneye gidicek sin dedi iki test daha yapalım sonuca öyle bakalım belki sağlıklı olur bu sekilde olan var dedi tamam dedim benim için çok zordu cünkü Bi hafta zaman var ama bu arada her an sancılanabilirim tüpüm yırtılabilir kanama gecirebilirdim ve apar topar ameliyata alınabilirdim bunlar çok ürkütücüydü allahım sana sıgınıyorum çok korkuyorum onu bana sen verdin sen koru dedim ve bekliyorum korkuyla ya bişi olursa diye ama hala ne sancım ne Bi damla kanama hiçbişi yok allahım ne zormuş yaşamadan gerçekten anlamıyorsun..

Öncelikle canım arkadaşım bu kadar herşeyin farkında biri olduğun için sevindim verende Allah alacak olanda O’ bize sadece dua etmek düşer şuan ki imtihanın ağır rabbim sonucunu güzel eylesin.

Merhaba ,son durumunuz nedir merak ettim ? İnşallah normal gebelik yaşıyorsunuzdur .

umarım hikayeniz güzel sonuçlanmıştır çok merak ettim sizi ayrıca şunu da bilin ki siz çok bilinçli bir annesiniz Rabbim oğlunuzu size sizi ona bağışlasın

Maalesef kaybettim çok şükür dış gebelik değilmiş müdahale edilmeden kendiliğinden düştü ama hayallerimle birlikte.. 2 yıldır mücadele ediyorum yoruldum artık çok tşkr ederim
umarım hikayeniz güzel sonuçlanmıştır çok merak ettim sizi ayrıca şunu da bilin ki siz çok bilinçli bir annesiniz Rabbim oğlunuzu size sizi ona bağışlasın

Maalesef kaybettim çok şükür dış gebelik değilmiş müdahale edilmeden kendiliğinden düştü ama hayallerimle birlikte.. 2 yıldır mücadele ediyorum yoruldum artık çok tşkr ederim
canım bende 4 yıldır 2. çocuk için mücadele ediyorum ama artık oldum 40 yaşında pes ettim artık Rabbim vermiyorsa hayırlısı böyleymiş diyorum birer evladımız var çok şükür Allah onlara hayırlı uzun ömür versin inşallah

Yaşın kaç bilmiyorum ama 35 i geçmediysen umudunu kaybetme canım her nasip vaktine esirdir ama bence çok ta üstüne düşmemek gerek rahatlat kafanı bu konuda

Yok henüz 32 yaşındayım ama kilom baya fazla insülin direnci oldugu için çok zor veriyorum ve hemen geri alıyorum Bi tane çocugumuz var çok şükür ama anne bizde bebek alalım mı diye gözünün içine bakınca hergün oluruna bırakıp kısmette diyemiyorsun çocugum yalnız büyüdüğü için çok üzülüyorum ama taktir Allah tan üzülmemek elde değil cnm

nasip olmadığı sürece yapacak hiçbir şey yok canım o yüzden yıpratma kendini çocuklar herşeyi ister onların yapısı bu benim oğlumda dualar ediyordu geçen yıl kardeşi olsun diye artık oda bıraktı mesela kabullendş durumu biz tüp bebek bile yaptırdık tutmadı bende bıraktım artık ondan sonra elimden geleni yaptım çünkü

İnşallah nasip olur isteyen herkese ama senin içinde geç değil ben kaldım ama düstü bidaha kalırmıyım bilmiyorum ama çok zormuş yaa insan çok yıpranıyor hele tüp bebeği hiç saymıyorum bile nekadar zordur kimbilir Allah yardımcınız olsn

Düşükten sonra ilk adet imin peşinden tekrar hamileyim bu sefer değerler çok iyi 4 haftalık ti öğrendiğimde 940 ti beta hcg keseyi gördü ama çok ufak henüz dedi 3 gün sonra tekrar çağırdı inş Bi aksilik olmaz çok mutlu oldum Bi görseydim kesede bebeği bide duysaydım pit pit sesi..

Merhaba ya çok çok geçmiş üzerinden biliyorum o durumdan sonra galiba bebeğinizi sağlıkla dünyaya getirmissiniz degilmi bı sorun yaşadınız mı bende hamileyim ama çok korkuyorum dış gebelikten?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…