Dişçimden Nefret Ediyorum

Bir kaç sene once bende ortodonti tedavisi gördüm dr başta gayet ilgili güler yüzlüydü. Sonradan ne kadar çirkef olduğunu anladım oda gereksiz bir sürü konuşur yorum yapardı isinde de bence başarılı değil tavsiye üzerine gittim ve ozamanlar yaşım küçük olduğu için çok fazlada araştırmamıştım . Tedavinin sonunda plak yaptırdık telleri erken çıkarttığı için bir dişim kaydı . Aldım plakları çıktım bir daha gitmedim dişimin üzerindeki yapışkan artıklarını bile doğru düzgün temizlemedi . Özele gidip temizlettim. Kadin sürekli onunla ilgili dr yorumlarına yorum yazmamı istiyordu aradan arada hediye istiyor gönderme yapıyordu kendini övüyor poh pohlanmak istiyordu. Kısaca kaç kurtul tedavinden memnunsan sabrettiğine değmiştir en azından 😅

Bir kaç sene once bende ortodonti tedavisi gördüm dr başta gayet ilgili güler yüzlüydü. Sonradan ne kadar çirkef olduğunu anladım oda gereksiz bir sürü konuşur yorum yapardı isinde de bence başarılı değil tavsiye üzerine gittim ve ozamanlar yaşım küçük olduğu için çok fazlada araştırmamıştım . Tedavinin sonunda plak yaptırdık telleri erken çıkarttığı için bir dişim kaydı . Aldım plakları çıktım bir daha gitmedim dişimin üzerindeki yapışkan artıklarını bile doğru düzgün temizlemedi . Özele gidip temizlettim. Kadin sürekli onunla ilgili dr yorumlarına yorum yazmamı istiyordu aradan arada hediye istiyor gönderme yapıyordu kendini övüyor poh pohlanmak istiyordu. Kısaca kaç kurtul tedavinden memnunsan sabrettiğine değmiştir en azından 😅
Ben de diyordum ki bu kadar tuhaf doktor bir tek bana denk geldi herhalde. Yalnız değilmişim demek ki.

Merhaba, umarım hepiniz iyisinizdir. Şimdi size göre çok eften püften bir dert olabilir ama içimi dökmeye ihtiyacım var :KK70: Uzun olabilir kusura bakmayın.

İki yıldır özel bir klinikte ortodonti tedavisi görüyorum, tellerim sonunda çıktı ama ben de çileden çıktım artık bugün. Ben mi çok abartıyorum olayları bilemediğim için sizinle paylaşmak istedim.

Tedaviye başladığımdan beri ortodontistim ve asistanı ile yıldızım bir türlü barışmadı. Normalde hayatımda hiç özgüven problemi yaşamadım ya da kimseden davranışlarımla ilgili büyük bir eleştiri almadım ama iki yıldır her randevu gününde mutlaka özgüvenimi düşürecek şeyler söylendi doktorum tarafından. Tedavinin gidişatı açısından hep alttan aldım ama bugün büyük bir tartışma yaşadık sonunda.

Olay şu ki, ortodontistim de asistanı da beni hiç beğenmiyorlar. Yani şu iki yıldır her şeyime laf söylendi hanımlar. Bir keresinde 'senin göğüslerinin biri büyük diğeri küçük' gibisinden bir laf bile duydum. Onun dışında aşırı aksiler ve sürekli bir havadan nem kapma olayı var. Mesela bir kez asistanı beni aradığında iki dakika önce abimle konuşuyordum ve unuttuğu bir şeyi söylemek için tekrar aradığını sanarak 'efendim' diye telefonu açtım. Yani aksi bir sesle de değil sadece efendim demiştim. Kadın buna o kadar alındı ve unutmadı ki. Telefon 'alo' diye açılırmış. Bunun gibi bir sürü olay var da hepsini anlatmayayım şimdi.

Neyse işte sonunda dün tellerim çıkacaktı. Benim de acı eşiğim düşüktür ama ortodontistimin eli çok ağır. Braketleri çıkarırken pat küt daldığı için ağzım kan içinde kaldı. Bir de ismini tam bilmiyorum, tükürük çeksin diye çubuk gibi bir alet var ama o bozuk olduğu için aşırı derecede su sızdırıyordu ve söylememe rağmen umursamadılar. Sonunda törpü yapıldığı sırada burnuma su kaçtı ve aniden yerimden fırladım. Alet gözümü girecekti neredeyse ve direkt olarak parçalardı. Ortodontistimin söylediği şey ise 'Gatsby ne yaptın, eldivenime kan bulaştı en nefret ettiğim şey' oldu. Orada yine küçük bir tartışma yaşandı ama neyse ki dişlerim çok güzel oldu da unuttum 😅

Bugün de tedavi sonrası plaklarımı almak için gittim. Asistanı vardı sadece. Plaklarımı taktıktan sonra 'tamam bitti' dedi ben de teşekkür edip kalktım ama cümlesini yarıda kesmedim asla. Birden bağırmaya başladı 'sözümü kesme bir dakika ne acelen var, çok tuhaf bir kızsın' gibisinden yine konuşmaya başladı. Ben de karşılık verdim kavga ettik. Giderken 'normalde iki ayda bir kontrole gel derdim ama sen üç ayda bir gel, yüzünü ne kadar geç görürsek o kadar iyi' diye diğer insanların içinde beni kovdu bildiğiniz.

Eve gelince çok ağladım ve üzüldüm. Belki diyeceksiniz ki sen de bir şey yapmışsındır ama düne kadar gerçekten ağzımdan ters bir laf çıkmadı onlara karşı. Oraya giderken hep gergin bir şekilde gidiyordum zaten ve çekingendim. Özgüven bu kadar çabuk etkilenen bir şey mi bilmiyorum ama 19 yaşındayım belki onun verdiği bir fazla umursama durumu vardır. Birden kendimi çok küçük duruma düşmüş hissettim. Babama bahsetmedim bu durumdan çünkü oraya gidip tartışma çıkarabilir ve ben de küçük çocuk gibi ispiyonculuk yapmış olurum.

Yüzlerini de bir daha hiç göresim yok gerçekten ama ne yapacağımı bilmiyorum. Ortodonti tedavisinde de doktor değiştirmek mümkün değil. Tellerim takılıyken birkaç yere gitmiştim ama kabul etmediler.
ben de tel tedavisi gördüm 13 yaşımda başladı 15 imde bitti. hiçbir zaman ilişkimiz bu kadar laçkalaşmadı. tedavi hakkında konuşuyorduk sadece. göğüslerinize kadar laf etmeleri çok tuhaf valla. belki senin özgüvensiz oluşunu anlayıp üzerine geliyorlardır. bazı kalbi kötü insanlar özgüvensiz gördükleri insanları ezmeye çalışmaya bayılır :KK43: kendine güven ya da kendine güvenli görün en azından :)

ben de tel tedavisi gördüm 13 yaşımda başladı 15 imde bitti. hiçbir zaman ilişkimiz bu kadar laçkalaşmadı. tedavi hakkında konuşuyorduk sadece. göğüslerinize kadar laf etmeleri çok tuhaf valla. belki senin özgüvensiz oluşunu anlayıp üzerine geliyorlardır. bazı kalbi kötü insanlar özgüvensiz gördükleri insanları ezmeye çalışmaya bayılır :KK43: kendine güven ya da kendine güvenli görün en azından :)
Özgüvensiz değilim ama dişçim ve asistanına karşı çekingenliğim var evet.

Sadece benimle değil herkesle böyle iletişim kuruyorlar, üstte de yazmıştım başka bir kızla daha tartışmaya tartışmaya girip ona daha ağır şeyler söyledi. Bunun gibi çok şeye şahit oldum oradayken. Bir kişiyi de aylık taksidini getirmedi diye kovmuştu. Çirkin bir üslupları var ve böyle olunca iletişim kuramıyorum kendileriyle. Normalde benim yaşça büyük insanlarla iletişimim iyidir. Sanırım başta biri sizi manipüle ederse hep öyle gidiyor.

Özgüvensiz değilim ama dişçim ve asistanına karşı çekingenliğim var evet.

Sadece benimle değil herkesle böyle iletişim kuruyorlar, üstte de yazmıştım başka bir kızla daha tartışmaya tartışmaya girip ona daha ağır şeyler söyledi. Bunun gibi çok şeye şahit oldum oradayken. Bir kişiyi de aylık taksidini getirmedi diye kovmuştu. Çirkin bir üslupları var ve böyle olunca iletişim kuramıyorum kendileriyle. Normalde benim yaşça büyük insanlarla iletişimim iyidir. Sanırım başta biri sizi manipüle ederse hep öyle gidiyor.
sondaki cümlenize katılıyorum. bunlar bu durumda nasıl hala müşteri buluyorlar ona çok şaşırdım. ortodonti kliniği değil tımarhane sanki gelene geçene fırça çekiyorlar demek ki tuhaf. şimdi düşündüm de benimde ortodontistim egolu biriydi suratsızdı bir şey sormaya çekinirdim ama en azında azar işitmiyordum :KK70:

Iyi kötu tedaviyi bitirmişsiniz gecmis olsun. Bundan sonra da cok yüzgöz olmayin mesafeli davranin anlasinlar. Bikeresinde bende dis temizligi yaptirirken doktorun elindeki kazıma aleti vardı adı her neyse kapı birden açılınca doktor ani refleksle döndü ve alet dudağımı yirttı doktor belli etmedi bi yandan siliyodu meger kaniyomus kusura bakma olabiliyo böyle seyler dedi ama ben o masadan kalkana kadar dudagim ne durumda diye dusundum kalkip baktimki dudagim sismiş kan oturmustu hemen cekmeseydi dudagim yarılıcaktı😒 hic unutmuyorm hic

sondaki cümlenize katılıyorum. bunlar bu durumda nasıl hala müşteri buluyorlar ona çok şaşırdım. ortodonti kliniği değil tımarhane sanki gelene geçene fırça çekiyorlar demek ki tuhaf. şimdi düşündüm de benimde ortodontistim egolu biriydi suratsızdı bir şey sormaya çekinirdim ama en azında azar işitmiyordum :KK70:
Kendisiyle ilgili bir sitede şikayetler var. Orada daha korkunç şeyler yazıyor inanın. Ben gideceğim zaman o siteye bakmadım ki zaten yorumların çoğu tedavim başladıktan sonra yapılmış. Benim cahilliğim, bir tek kliniğin mapsteki yorumlarına bakmıştım o zaman onda da ortodontistle ilgili iki tane yorum vardı ikisi de olumluydu. Onun dışında gittiğim yerde kimseyle iyi iletişim kurduklarını görmedim pek. Sürekli aksi değillerdi tabii ama ben çoğunlukla olumsuz şeylere şahit oldum.

Valla iyi dayanmissin birisi bana böyle konuşacak o telleri cikarttirip yüzüne firlatirdim insan olarak karakteri bozuk doktorun asla asla gitmeyin bir daha ayrıca o gogusleriniz hakkında konuştuğunda tepki vermeliydin ne münasebet yaa babana şöyle bir daha git ek istemediğini ve herşeyi de anlat yanlız bir gün bir hastasi bunun ağzını burnunu kirar suçlu olur uzak durmakta fayda var

sizin genel olarak yorumlarınızı biliyorum ve çok hoşuma gidiyor. bence yaşınıza göre de oldukça olgunsunuz.
dediğinize katılıyorum başta manipüle edilince bazen insan ne diyeceğini bilemiyor bu gibi durumlar karşısında
ama gerçekten felaket bir yermiş. üslupları çok çirkin.
şikayet edebileceğiniz ve ya yazabileceğiniz bir yer varsa mutlaka yazın.
tedavi bittiği için de belki başka bir doktor kabul edebilir artık. bu iki üç ayda başka yerlerle görüşün ki bir daha bu tarz insanlarla karşılaşmayın Hoppa

Keşke doktorum öldü deseydim ya gerçekten. Doktorumla anlaşamadığımı söyledim ve doktorun ismini de sormuşlardı gerçi. Tel tedavisi biraz farklı işliyor sanırım ondan dolayı. Bir tanesi ben bu tedaviyi çekimli yapardım o yüzden kabul edemem dedi. Diğeri yarım kalmış tedaviyi kabul edemem dedi aynı şekilde. Gerçi bir tanesi vardı kabul etti şimdi yalan olmasın 😅 O da 11 bin liraydı ve çok yüksek geldi bana. Teller dün çıktı ve aktif tedavi bitmiş sayıldığı için belki kabul ederler diye düşünüyorum.

Ya teller çıktıktan sonra bi olay kalmıyor zaten :) İlk 1 sene yemek harici kullanıyorsun plaklarını. Başka doktora gidebilirsin.

Dersin ki, ben bu şehre yeni taşındım. Eski doktorum uzakta. Plaklarımı takıyorum bi sorun var mı? Dersin olur biter. Bir şey olmuyor yani. Ama plak tedavisi harici dişlerinin arkasına tel yapıştırmadı mı? Yapıştırması gerekiyor. Ben de tel tedavisi görüyorum. Hem plak hem de arkaya ince tel yapıştırılacak. Bu önemli konu.

Doktor ve asistana da resmi davran. Bu uslupla konuşmanız beni rahatsız ediyor, dikkat edin falan de. Ya da aile üyelerinden birisiyle git.

Diş hekimleri bana kızmasın ama iyi ve ilgili diş hekimi bulmak çok zor. Hepsi bitse de gitsek modundaydı benim denk geldiklerimin. Çoğu açıklama bile yapmak istemiyor. Ben de diş tedavisi hakkında her şeyden soğumuş durumdayım. Keşke devletteki diş sağlığı imkanları daha iyi olsa da özeldekilere muhtaç kalmasak. Bu arada 19 yaşındaymışsınız bence ailenize söyleseydiniz ağızlarının payını verselerdi. Parayla alıyorsunuz o hizmeti babalarının hayrına vermiyorlar çok sinirlendim.

Ya teller çıktıktan sonra bi olay kalmıyor zaten :) İlk 1 sene yemek harici kullanıyorsun plaklarını. Başka doktora gidebilirsin.

Dersin ki, ben bu şehre yeni taşındım. Eski doktorum uzakta. Plaklarımı takıyorum bi sorun var mı? Dersin olur biter. Bir şey olmuyor yani. Ama plak tedavisi harici dişlerinin arkasına tel yapıştırmadı mı? Yapıştırması gerekiyor. Ben de tel tedavisi görüyorum. Hem plak hem de arkaya ince tel yapıştırılacak. Bu önemli konu.

Doktor ve asistana da resmi davran. Bu uslupla konuşmanız beni rahatsız ediyor, dikkat edin falan de. Ya da aile üyelerinden birisiyle git.
Sadece plak takıldı şu an, retainer denilen ince tel takılmadı. Doktor plaklardan sonra takılacak dedi. Alt dişimin plağında da bir sorun var sanırım kalıbı düzgün çıkmamış tekrar baktırmak için gideceğim mecbur. Bu üslupla konuşmanız beni rahatsız ediyor temalı çok cümle kurdum daha önce ama bir fayda göremedim.

X