Dişil enerjimi yükseltmek istiyorum

Kafanfilm000

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2016
676
529
Merhaba kk,
Başlıktan da anlayacağınız üzere dişil enerjimin düşük olduğunu düşünüyorum. Bu yetiştirilme tarzımdan olabilir. Babam bizi küçükken lise zamanlarimda terk etmişti. Terketmeden öncesinde de evle ve ailesiyle ilgili değildi. Annem sağ olsun kendimi bildum bileli hem anne hem baba oldu. Evin en büyük çocuğuyum ve bugünr kadar her işimi kendim yaptım. Başka şehirde üni okudum.

29 yasinda ve evliyim.Çok şükür ki atandim şu an çok sevdiğim bir mesleğim var. Azimliyim fakat tüm bunlar hayatımda olup biterken bir şeyi farkettim, dişil enerjim düşük sanırım... Yanlış anlaşılmasın bakımlıyım giyinmeyi ve bakımı çok severim. Meselâ bir ortama girdiğimde kakar kiriri kadınlar bir espri olduğu zaman brnnde gülüyorum eğleniyorum ama bakiyorum hemen eski ciddi halime geri dönmüşüm. Ya da bir şeye intiyacım olduğu zaman sağ olsun eşim yardım etmek ister istemsizce ben yaparım diyorum. Eş ailesi yanında hoşuma gitmeyen bir şey olduğunda eşimle ufaktan tartışabiliyorum yanlış anlaşılmasın kavga değil hafif atisiyorum hayir öyle değil böyle gibilerinden düzeltiyorum. Eş ailesi yanında çok hoş olmuyor farkindayim.Sonra eşime haksızlik yaptığımi düşünüyorum eşim bu güne kadar bundan şikayetçi olmadı fakat ben kendimi sonra kötü hissediyorum.

İnternetten biraz arastirdim ama net bir şey bulamadim. Dişil enerjiyi bu zorlu çocukluk ve yetiştirilme tarzımdan sonra tekrar yükseltmek mümkün müdür acaba :)

Ya da bir şeye intiyacım olduğu zaman sağ olsun eşim yardım etmek ister istemsizce ben yaparım diyorum. Eş ailesi yanında hoşuma gitmeyen bir şey olduğunda eşimle ufaktan tartışabiliyorum yanlış anlaşılmasın kavga değil hafif atisiyorum hayir öyle değil böyle gibilerinden düzeltiyorum.
Bunun disilik ile ne alakasi var, ilaki kadinlar cok pasifmi olmasi lazim yani, feminist damarim kasinmaya basladi:KK70:

Bırakayım o bana yardım etsin işimi yapsin ama olmuyor illaki kendim yapicam bunun pasif olmayı asla kabul etmem :)
Tabikide is bölumude önemli, o yönden dusunmedim, esiniz ev islerine el atiyormu mesela? El atmiyorsa ben olsam ozmn agir islere hic girismezdim dahada pasif olurdum o yönden,

Haydaaaa, banlanmasa iyiymiş. Ben yine de yazayım.

Ben halinizde davranışlarınızda bir tuhaflık göremedim. Dişil enerjiden kastınız cilveli fıkır fıkır olmaksa o maalesef sonradan eklenen bir şey değil, ruhunuzda yoksa yoktur, olmak zorunda da değildir. Ancak eşinizin yardım tekliflerine hayır demeseniz hatta bazı konularda kendiniz yardım isterseniz bu ona biraz daha özgüven verebilir. Aile yanında basit tartışmalar olması gayet doğaldır, rencide edici boyutta değilse sakıncası olduğunu da düşünmüyorum.

Kendinizi biraz şımartın, aynaya bakıp kendinizi beğenin, size güzel hissettiren kadınsı giyecekler tercih edin ve bu tarz şeyleri özellikle evde giyin ki giysinin içindeki kadını böyle benimseyebilin. Siz kendinizi güzel ve alımlı hissederseniz bu enerji çevrenize de yansır.

Evliliğinizi de dişil enerji üzerine kurulu gibi düşünmeyi, evliliğiniz şu anki siz üzerine kurulu, evliliğin temel taşlarından biri karşılıklı nezaket ve düşüncelilik, eşinizin çenesinde gördüğünüz sivilce için bir şey yapmanız bile sizi dişi ve özel yapar çünkü karşınızdaki adama özen göstermişsinizdir. Hayatta en kibar davranmanız gereken kişinin eşiniz olduğunu bilip ona göre davranırsanız her şey yolunda gider.(iki taraf için de geçerlidir)

Söylediklerim işinize yarar inşallah, kastettiğiniz farklı bir şeyse daha açık yazarsanız ona göre yorumlar da gelecektir

X