Dişlerime nasıl bi estetik yaptırabilirim ?

zorunlualann

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2021
1.479
713
28
Öndeki iki dişim geride ancak nasıl bi estetik yaptırabilirim . Tek çare tel taktırmak mi ?
572FF814-81B9-495F-B65C-C194EE67674F.jpeg

Aslında yandaki köpek dişleriniz önce ve çapraşık duruyor. Ortodonti ile kısa sürede hallolabilecek bir sorun bu. Tel ya da şeffaf plak tedavileri var artık. Hatta tellerin de şeffafları mevcut. Bir ortodonti uzmanıyla görüşmenizi tavsiye ederim.

Aslında yandaki köpek dişleriniz önce ve çapraşık duruyor. Ortodonti ile kısa sürede hallolabilecek bir sorun bu. Tel ya da şeffaf plak tedavileri var artık. Hatta tellerin de şeffafları mevcut. Bir ortodonti uzmanıyla görüşmenizi tavsiye ederim.
Çok teşekkür ediyorum inşallah en kısa zamanda görüşüp yaptırmak istiyorum

Diş törpüleme oluyor mu peki

Diş törpüleme oluyor mu peki
Sakın kendi güzel dişlerinize dokundurtmayın ki orada köpek dişlerinin yeri dar, bu nedenle ön 2 dişin yanlarına doğru çıkmış. Törpü olacak bir durum değil. Bu sefer dişleriniz çok küçülür ki bu estetik açıdan çirkin bir görüntü oluyor. Ortodontiden gözünüz korkmasın. Artık çok normal bir tedavi haline geldi. Kendi dişleriniz gayet güzel görünüyor. Sadece hizalanması lazım.

Öndeki iki dişim geride ancak nasıl bi estetik yaptırabilirim . Tek çare tel taktırmak mi ? Eki Görüntüle 3116818
Ağız yapısı dar olduğu için genelde dişler dışa doğru bakıyor. Benim köpek dişler üstteydi çene yapım darmış bu bana çok zorluk çıkardı. Hatta ortaokul zamanımda fark ettik bunu doktor annemi azarlamıştı bu kızı bu zamana niye getirmedin diye :KK70: Alt çenemde öndeydi. Hepsini telle düzeltti adam helal olsun valla ben böyle bi değişim beklemiyordum kendimde. Telden korkmayın alışıyorsunuz hatta seviyorsunuz zamanla. Düzgün bir diş yapısı ve çene istiyorsanız tabi doktorda yapılacak diyorsa bence yaptırın. Ben çok memnunum. O köpek dişlerimi minik lastiklerle indirdi çenemi nasıl düzeltti onu hatırlamıyorum :KK70: Şimdi dümdüz dişlerim. Üstüne tüm bu işlemler bitince beyazlattım. Çevremden aldığım iltifatlar çok mutlu ediyordu beni. Tam 2 yıl kaldı bende. Umarım istediğiniz görüntüye ulaşırsınız. Böyle de çok kötü diyemem ama insan aynada kendini nasıl görmek istiyorsa onu yapmalı bence :)

Ağız yapısı dar olduğu için genelde dişler dışa doğru bakıyor. Benim köpek dişler üstteydi çene yapım darmış bu bana çok zorluk çıkardı. Hatta ortaokul zamanımda fark ettik bunu doktor annemi azarlamıştı bu kızı bu zamana niye getirmedin diye :KK70: Alt çenemde öndeydi. Hepsini telle düzeltti adam helal olsun valla ben böyle bi değişim beklemiyordum kendimde. Telden korkmayın alışıyorsunuz hatta seviyorsunuz zamanla. Düzgün bir diş yapısı ve çene istiyorsanız tabi doktorda yapılacak diyorsa bence yaptırın. Ben çok memnunum. O köpek dişlerimi minik lastiklerle indirdi çenemi nasıl düzeltti onu hatırlamıyorum :KK70: Şimdi dümdüz dişlerim. Üstüne tüm bu işlemler bitince beyazlattım. Çevremden aldığım iltifatlar çok mutlu ediyordu beni. Tam 2 yıl kaldı bende. Umarım istediğiniz görüntüye ulaşırsınız. Böyle de çok kötü diyemem ama insan aynada kendini nasıl görmek istiyorsa onu yapmalı bence :)
Çok küçük bi ilde yaşıyorum bilmiyorum burda doktor adı almak olurmu ama , güvenip birine yaptırmak istiyorum, gerçekten yandan bakıldığında kendimi iyi hissetmiyorum. Burnumu dişlerimi yaptırmak istiyorum inşallah olur 👍 çok sağolun

X