Doç. Dr. Bülent Kars ile tüp bebek deneyimi olanlar

çoğu şeyi
Umarım bu sefer her şey istediğiniz gibi ilerler ve bir aksilik yaşamazsınız. Benim de iki düşüğüm olmuştu ilki 6+2 lilerde olduğundan ve ilk duşuğüm oldugundan dolayi doktor inceleme yaptirmaya gerek gormemisti. Ilk dusuklerde oluyor diye olaya yaklasinca tamam demistik biz de. Ikinci gebeligim tüp bebek yöntemi ile olmuştu ve o da düşük ile sonuçlanmıstı. Bu dusugum (kürtajım) 12 haftatikken olmustu 9.haftada kalbi durmus fakat gic bir belirti vermedigi icin kontrol gununde ogrenmistik. Tabi ikinci kez boyle bir sey yasandigi icin incemele yapildi ve down sendromlu oldugu bilgisi geldi. Tabi bu esnada doktorum gerekli gormedigi halde ben genetik ve trombofili testlerimi yaptirmistim. Doktorum istersen beklene gerek yok transferini yapabiliriz demisti. Öyle olunca 2. Transferim doğal siklus yöntemi ile oldu (kimine çatlatma ignesi vuruluyor bu yöntemde ama bana vurulmadı kendiliginden catlamasi beklenildi). Transfer günümde doktoruma test yaptirdigimi ama henüz sonuclarimin cikmadigini ve kan sulandirici igneye baslamak istedigimi soyledim. Bana dedigi sumle aynen şuydu " senin düsüğünün sebebi bebekte problem olmasiydı, sulandirici kullanmana gerek yok" kullanmak istedigim konusunda israrci olunca igneyi yazdi ve o gün (tarnsfer gunum itibari ile) kullanmaya basladim. Sonra test sonuclarim cikti hangi genler oldugunu bilmiyorum daha dogrusu dikkat kesmedim ama iki genimde heterozigot cikmisti. Sonucu tul bebek doktoruma atinca "9 ay boyunca kan sulandirici igne kullanacaksin" yazdi. Neyse sehir degistirince istanbulda riskli gebelik takibi yapan bir doktora başladım. Doktora daha gitmeden eşim telefonla aradı iki kaybimiz oldugundan ve suan 5 haftalik hamile oldugumdan bahsetti. Doktora daha pihtilasma ve test ile ilgili bir cumle kurmadigimiz halde direkt oksapara baslayacak dedi. Bunun uzerine zaten genlerimidnde pihtilasma egiliminin ciktigini soyleyince de. Pihtilasma olsun veya olmasin onlem amacli 9 ay boyunca kan sulandirici igne (400lük oksapar) kullanacak dedi. Neyse iste sonra 100mg coraspin ve oksaparla başladık biz. Sonra coraspin bende 6. 8 ve 11. Haftalarda kanamaya sebep olunca ben 11. Haftadan itibaren coraspin kullanmayi biraktim. Ben artik kanamadan, dusuklerden yildigim için doktorum coraspin kullanip kullanmama kararini bana birakmisti. Tabi ben bu surecte hep tetikteydim acaba oksapar yeterli oluyor mudur? Bunun yeterliligini olcen bi test varmis ondan da yapsak mi? Fln diyince doktorum sen rahat edeceksen istersen gunde sabah aksam iki tane vurulabilirsin demisti. Tabi insan sasiriyor, ne alaka oluyorsun? Bana göre mi yani? Gerek vardir veya yoktur gerek yoksa ne diye gunde iki igne vurulayim ki? Ya fazla gelirse? Böyle durumlarda ben hastalarıma bunu öneriyorum, için rahat edecekse bu sekilde yapabilirsin, kullandigin doz zaten dusuk bir doz ve önlem amacli kullanilan bir doz. Dedigin ölçme testini yaptirmani onermiyorum kesin sonuc veren seyler degiller diyince. Artik daha fazla kurcamamam gerektigini anlayip akışına birakmistim be dokuz ay boyunca vitaminler ve 400luk oksapar disinda bir sey kullanmadan dogumumu saklikli bir sekilde çok sukur ki gerceklestirdim. Darısı senin başına 😊 bi yandan çocukla ilgilenirken yazdim o yuzden kontrol edemeden yolluyorum yazimi yanlis yunlus atlayarak yazmis olabilirim simdiden kusuruma bakma. Sormak istedigin bir sey olursa sor mutlaka.
neredeyse herseyimiz aynı gitmiş,(sen benim için bir işaret olabilirsin :) ) peki sen doktor gunde 2 defa kullanabilirsin dediğinde 2 defa mı kullandın 1 defa mı ? coraspirin için bi gittiğim dr birde Bulent kars duzenlı olarak hamıle olsanda olmasam da hayatın boyuca kullanacaksın ddı ama bu sn gıttıgım prof. mustafa cetıner, ben gerek görmüyorum aksine , iğneyle hapın işlevlerinin farklı oldugunu soyledı ve kullanma coraspın dedı. bende kullanmıcam zaten daha oncekıler de de kullanmamıstım. sadece benim ilk denemede kan sulandırıcı ıgne kullanmadık dıger transferlerımde kullandık. ben onu kullanamaya baslayınca hamıle kalmaya basladım, onunla alakalı mı bılmıyorum tamamen tesadufte olabilir ney biliyim ona yordum ozamanlar, ama bende kafam rahat etsın dıye mutlaka ıgneyı kullancagım sadece X2 olup olmamasında emın değilim. artık 4 .deneme oldugu için mi bilmiyorum , digerlerine göre bu sefer daha akıstayım artık bişileri didiklememeye basldım, Bu tup bbek doktorum transfer ıcın dogal sıklus dıyınce onceden olsa neden oyle yaptı ıyımıdır kotumudur bı ton arastırmaya girerdim. şimdi sadece akısını merak ettıgım ıcın baktım onda da karsıma sen cıktın :)

buarada allah bagıslasın, sağlıkla huzurla büyüsün.

çoğu şeyi

neredeyse herseyimiz aynı gitmiş,(sen benim için bir işaret olabilirsin :) ) peki sen doktor gunde 2 defa kullanabilirsin dediğinde 2 defa mı kullandın 1 defa mı ? coraspirin için bi gittiğim dr birde Bulent kars duzenlı olarak hamıle olsanda olmasam da hayatın boyuca kullanacaksın ddı ama bu sn gıttıgım prof. mustafa cetıner, ben gerek görmüyorum aksine , iğneyle hapın işlevlerinin farklı oldugunu soyledı ve kullanma coraspın dedı. bende kullanmıcam zaten daha oncekıler de de kullanmamıstım. sadece benim ilk denemede kan sulandırıcı ıgne kullanmadık dıger transferlerımde kullandık. ben onu kullanamaya baslayınca hamıle kalmaya basladım, onunla alakalı mı bılmıyorum tamamen tesadufte olabilir ney biliyim ona yordum ozamanlar, ama bende kafam rahat etsın dıye mutlaka ıgneyı kullancagım sadece X2 olup olmamasında emın değilim. artık 4 .deneme oldugu için mi bilmiyorum , digerlerine göre bu sefer daha akıstayım artık bişileri didiklememeye basldım, Bu tup bbek doktorum transfer ıcın dogal sıklus dıyınce onceden olsa neden oyle yaptı ıyımıdır kotumudur bı ton arastırmaya girerdim. şimdi sadece akısını merak ettıgım ıcın baktım onda da karsıma sen cıktın :)

buarada allah bagıslasın, sağlıkla huzurla büyüsün.
Teşekkür ediyorum iyi dileklerin için :)

Yok sadece günde bir defa akşam 19.00 olacak sekilde duzenli olarak kullandım. Coraspini birakmadan önce sabah coraspin akşam oksapar olacak sekilde ayarlamıştım. Doktorum hapin ve ignenin etki alanlarinin farkli oldugunu o yuzden kullanmam gerektigini soylemisti ama dedigim gibi zırt pirt kanama gecirince artik yılmıştım ve kullanmak istemedigimi soylemistim o da tamam demisti.

Ömür boyu coraspin kullanman gerektigini tüp bebek doktorun mu söyledi? Trambofili testi yaptirdigim genetik doktoru uzun süre hareketsiz kalmamam gerektigini; ornegin arabali uzun yolcuklarda arada bir mola verip hareket etmem gerektigini, hayatimin hic bir evresinde kilolu bir insan olmamam gerektigini (kilo pihtilasma egilimini arttiyor biliyorsundur), hormonal ilaclari (kadin dogum kontrol gibi) hayatimin hic bir doneminde kullanmamam gerektigini ve 40li 50lili yaslardan sonra dusuk doz kansulandirici baslamam gerektigini soylemisti. Kilo fazlan var mi bilmiyorum ama benim yoktu ve hamileligimde sadece 10 kilo almistim daha fazla da alabilirdim fakat icinde bulundugum durum kilomu kontrol altinda tutmam konusunda motivasyon sagliyordu.

Bir de kendi arastirmalarimdan k vitamininin pihtilasma eğilimini arttiran bir vitamin oldugunu ögrendim. O yuzden icinde k vitamini olan hic bir sebze ve vitamini tuketmemeye ozellikle dikkat etmistim. Yuzde bir ihtimal bilr olsa risk almak istemedigim icin cok sevmeme ragmen yesil yaprakli hic bir sebzeyi tuketmemistim. Belki yanlis bir yoldu ama psikolojik olarak kafam bu sekilde daha rahat ediyordu. Zaten demir, kalsiyum, magnezyum gibi vitaminler kullandigim icin bu sebze ve meyvelerin vitaminsel bir eksikligini yasadigimi düşünmüyorum. Google pihtilasmayi kolaylastiran sebze ve meyve listesi yazinca çıkıyor. O sayfanin ekran resmini cekip ezberlemistim 🥸

Bu arada doğal siklus yontemi diger yontemlerden daha az tercih edildigi icin benim de acabalarim olmustu, konuyu da o yuzden ackistim hatta. Sende konuma denk geldigine gore senin de acabalarin olmuş belli ki 🤭 vucuda hormona ilac dayatilmadigi icin beden yorulmamış oluyor. Transfer zamanı rahim kalinligima katkisi olsun diye nar suyu tuketmistim, transferimin ikisinde de yapmistim bunu katkisi olmus mudur bilmiyorum ama iki transferimde tutmustu. Bir de beslenme mevzusu var tabi protein agirlikli beslenmeye, vitaminlerini duzenli kullanmaya ozen goster bir de zihnini rahatlatmak amaciyla meditasyon yap bol bol. Dusuklerimin sebebi belki bilimc altimla ilgilidir, belki psikolojik olarak farkinfa olmadan bu gebelik gerceklessin istemiyorumdur ve bu sekilde rahim gebelikleri kendiliginden sonlandiriyodur diye dusunmeye baslamistim artik. O yuzden transfer gunumde embriyom tutusunsun diye şu meditasyonu yapmistim hastane odasinda 🤭 dur meditasyon videolarini bulup birazdan paylasicam burdan

Evrim balıkçı meditasyon

Meditasyon 2

Meditasyon 3

Meditasyon 4

Transfer gunumde tüp bebek tedavisi gorenler icin yapilmis olan meditasyonu yapmistim. Kulakligimi goturmedigim icin hoparlörden dinlemek zorunda kalmistim, eşimin bana bakıp guldugunu hatirliyorum :)) yapmak istersen kulakligini goturmeyi unutma 🙈 bana iyi gelmişti bu videolar belki denemek istersin diye paylasmak istedim 🤗

Teşekkür ediyorum iyi dileklerin için :)

Yok sadece günde bir defa akşam 19.00 olacak sekilde duzenli olarak kullandım. Coraspini birakmadan önce sabah coraspin akşam oksapar olacak sekilde ayarlamıştım. Doktorum hapin ve ignenin etki alanlarinin farkli oldugunu o yuzden kullanmam gerektigini soylemisti ama dedigim gibi zırt pirt kanama gecirince artik yılmıştım ve kullanmak istemedigimi soylemistim o da tamam demisti.

Ömür boyu coraspin kullanman gerektigini tüp bebek doktorun mu söyledi? Trambofili testi yaptirdigim genetik doktoru uzun süre hareketsiz kalmamam gerektigini; ornegin arabali uzun yolcuklarda arada bir mola verip hareket etmem gerektigini, hayatimin hic bir evresinde kilolu bir insan olmamam gerektigini (kilo pihtilasma egilimini arttiyor biliyorsundur), hormonal ilaclari (kadin dogum kontrol gibi) hayatimin hic bir doneminde kullanmamam gerektigini ve 40li 50lili yaslardan sonra dusuk doz kansulandirici baslamam gerektigini soylemisti. Kilo fazlan var mi bilmiyorum ama benim yoktu ve hamileligimde sadece 10 kilo almistim daha fazla da alabilirdim fakat icinde bulundugum durum kilomu kontrol altinda tutmam konusunda motivasyon sagliyordu.

Bir de kendi arastirmalarimdan k vitamininin pihtilasma eğilimini arttiran bir vitamin oldugunu ögrendim. O yuzden icinde k vitamini olan hic bir sebze ve vitamini tuketmemeye ozellikle dikkat etmistim. Yuzde bir ihtimal bilr olsa risk almak istemedigim icin cok sevmeme ragmen yesil yaprakli hic bir sebzeyi tuketmemistim. Belki yanlis bir yoldu ama psikolojik olarak kafam bu sekilde daha rahat ediyordu. Zaten demir, kalsiyum, magnezyum gibi vitaminler kullandigim icin bu sebze ve meyvelerin vitaminsel bir eksikligini yasadigimi düşünmüyorum. Google pihtilasmayi kolaylastiran sebze ve meyve listesi yazinca çıkıyor. O sayfanin ekran resmini cekip ezberlemistim 🥸

Bu arada doğal siklus yontemi diger yontemlerden daha az tercih edildigi icin benim de acabalarim olmustu, konuyu da o yuzden ackistim hatta. Sende konuma denk geldigine gore senin de acabalarin olmuş belli ki 🤭 vucuda hormona ilac dayatilmadigi icin beden yorulmamış oluyor. Transfer zamanı rahim kalinligima katkisi olsun diye nar suyu tuketmistim, transferimin ikisinde de yapmistim bunu katkisi olmus mudur bilmiyorum ama iki transferimde tutmustu. Bir de beslenme mevzusu var tabi protein agirlikli beslenmeye, vitaminlerini duzenli kullanmaya ozen goster bir de zihnini rahatlatmak amaciyla meditasyon yap bol bol. Dusuklerimin sebebi belki bilimc altimla ilgilidir, belki psikolojik olarak farkinfa olmadan bu gebelik gerceklessin istemiyorumdur ve bu sekilde rahim gebelikleri kendiliginden sonlandiriyodur diye dusunmeye baslamistim artik. O yuzden transfer gunumde embriyom tutusunsun diye şu meditasyonu yapmistim hastane odasinda 🤭 dur meditasyon videolarini bulup birazdan paylasicam burdan
Diyorum sen bana bi işaretsin :) bende son ıkı transferımde nar suyu kullandım. şuanda da kullanıyorum rahımı kalınlastırıyormus dıye bırde havus suyu icmıstım bı oncekınde yınde onuda yapıcam onu transferden sonra içmeye baslamıstım. bide meditasyon yapmaya calıstım bol bol sayı sekansı yapmıstım 1888711 ve 1899911 dıye sayfalarca ayzıyorusum hergun :) ama onu yapmak bana ıyı gelıyrodu kafamı bosaltıyordum. bu sefer sayı sekansı yapmıyorum ama senın medaıtasyonları merak ettım mutlaka deneyecegım :)

şuanki tup bebek dr amerikan hastanesı Bulent Urman , coraspini ilk bana 2. gebeliğimde kalp atısını duyamıyoruz dıye dr dr gezmıstım en son bulent kars a gıtmıstım o onerdı bana. sonra umranıye devlet hastanesınde bı hematologa gıtmıstım oda dedı ama son gıttgım gerek yok dedı. oda aynı sekılde ıkısının etkılerı bırbırınden farklı demıstı zaten. sonuncuuna guvendıgım ve aklıma yattıgı ıcın onu dınlıcem

Evrim balıkçı meditasyon

Meditasyon 2

Meditasyon 3

Meditasyon 4

Transfer gunumde tüp bebek tedavisi gorenler icin yapilmis olan meditasyonu yapmistim. Kulakligimi goturmedigim icin hoparlörden dinlemek zorunda kalmistim, eşimin bana bakıp guldugunu hatirliyorum :)) yapmak istersen kulakligini goturmeyi unutma 🙈 bana iyi gelmişti bu videolar belki denemek istersin diye paylasmak istedim 🤗
Bugun 12.g0n ama daha 10mm gelen yumurta olmadı henuz carsamba bir kontrol daha yapacaklar gene olmazsa bu ay transfer iptal olacak Bi sonraki ay ilaçla yapacakmış 😔🥺

Bugun 12.g0n ama daha 10mm gelen yumurta olmadı henuz carsamba bir kontrol daha yapacaklar gene olmazsa bu ay transfer iptal olacak Bi sonraki ay ilaçla yapacakmış 😔🥺
Şimdi baktım 17. Günumde yumurtam çatlamış 12.gün daha erken yani ama olmazsa da üzülme tabi ki. Hangisi daha hayırlısıysa öyle olsun. Stres yapmayıp akışına bırakmaya çalış önemli olan embriyonun var olması embriyo olduktan sonra bu ay veya başka ay Allah da nasip ederse olur, canıni sıkma.

X