Doğuma Hazırlık Doğum için devlet hastanesi mi özel hastane mi ?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

bilinmezlikk

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2021
48
36
30
Merhaba hanımlar. İlk dogumumu ozelde yaptım zorunlu sezeryan oldu. Simdi 30 haftalik hamileyim şimdiye kadar devlete gidiyorum istanbul goztepe hastanesi simdi yeni binaya da geçildi temiz bir hastane. Ama doğumda eşim yanımda kalabilisin diye özelde yapacaktım doğumu. Simdi bir de ayrı eve çıkma meselemiz var ev tuttuk eşimin ailesinden ayrılıp çıkacağız yeni eşyalar vs alınacak masraflar var yani. Bende acaba devlette mi doğum yapsam diye düşünüyorum. Ama yanımda kimse kalmayacak anne yok zaten eşimi de almazlar devlette. Zor olur mu sizce ? Sezeryan olacak bu arada. Zorlanır miyim yoksa idare edebilir miyim tek başıma? Hemşireler falan oluyor zaten geceleri. Maddi olarak zorluk olmamasi için bir iki gece idare ederim diye düşünüyorum

Merhaba hanımlar. İlk dogumumu ozelde yaptım zorunlu sezeryan oldu. Simdi 30 haftalik hamileyim şimdiye kadar devlete gidiyorum istanbul goztepe hastanesi simdi yeni binaya da geçildi temiz bir hastane. Ama doğumda eşim yanımda kalabilisin diye özelde yapacaktım doğumu. Simdi bir de ayrı eve çıkma meselemiz var ev tuttuk eşimin ailesinden ayrılıp çıkacağız yeni eşyalar vs alınacak masraflar var yani. Bende acaba devlette mi doğum yapsam diye düşünüyorum. Ama yanımda kimse kalmayacak anne yok zaten eşimi de almazlar devlette. Zor olur mu sizce ? Sezeryan olacak bu arada. Zorlanır miyim yoksa idare edebilir miyim tek başıma? Hemşireler falan oluyor zaten geceleri. Maddi olarak zorluk olmamasi için bir iki gece idare ederim diye düşünüyorum
Ben üniversite hastanesinde yaptim tek kişilik odadaydim fakat esim değil eltim vardi yanimda esimde hastanedeydi devamli.geldi odaya fakat bebekle ilgilenme mama hazırlama anneyle ilgilenme vs derken tecrübeli birisi daha iyi olur. Eğer özel odada kalamasaydik iki kişilik oda olacakti o zaman da erkek zaten giremiyordu o sekilde bilgi verdiler. Eğer masraflı bir surecteyseniz devletide düşünebilirsin eminim ara ara esin yanina gelecek fırsatı bulacaktır tabi bu yanındaki hasta ilerde ilgili bir durum

z
Zaten 1 gece kalıyorsun çok pahalı bulmuyorsan doktoru iyi araştırdıysan özel iyi amaaa devlette iyidir hemşireler özelde aman aman ilgilenmiyorlar zaten paralarını aldıkları için çok detaya takılma Allah kurtarsın hayırlısıyla kucağına almanı diliyorum

Valla ben 1 gece devlette kadın doğumda yatmak zorunda kaldım felaket bir geceydi doğum yapanlar bi kadına hemşire bağırdı ne var bunda ne bağırıyorum falan dogumhaneye hic kimse giremiyor aile falan çok kötüydü tabi bu benim yaşadığım başka yerleri bilemem bu nedenle doğumumu özelde yaptim sezeryan oldum annemde yanındaydı eşimde çok rahat ettik hemşireler devamlı geldi gitti doktorlar geldi gitti ben memnun kaldim hastaneye gore değişebilir tabi devlet hastanesi benim gittiğim kocaelindeydi ama ankaradaki devlet hastanelerinin çok iyi olduğunu duydum

Ben üniversite hastanesinde yaptim tek kişilik odadaydim fakat esim değil eltim vardi yanimda esimde hastanedeydi devamli.geldi odaya fakat bebekle ilgilenme mama hazırlama anneyle ilgilenme vs derken tecrübeli birisi daha iyi olur. Eğer özel odada kalamasaydik iki kişilik oda olacakti o zaman da erkek zaten giremiyordu o sekilde bilgi verdiler. Eğer masraflı bir surecteyseniz devletide düşünebilirsin eminim ara ara esin yanina gelecek fırsatı bulacaktır tabi bu yanındaki hasta ilerde ilgili bir durum

Eşimin ailesiyle birlikte oturuyorduk şimdi ev tuttuk esya vs alınacak derken acaba masraf olmasın mı diye düşünüyorum. Bir de özel de yaparsam bir tane de 3 yasinda cocuğum var o da bizimle hastanede kalmak zorunda kalacak. Ama ben devlette doğum yaparsam babasıyla evde kalır geceleri. Her türlü düşünüyorum yani

Eşimin ailesiyle birlikte oturuyorduk şimdi ev tuttuk esya vs alınacak derken acaba masraf olmasın mı diye düşünüyorum. Bir de özel de yaparsam bir tane de 3 yasinda cocuğum var o da bizimle hastanede kalmak zorunda kalacak. Ama ben devlette doğum yaparsam babasıyla evde kalır geceleri. Her türlü düşünüyorum yani
Küçük çocukla hastane de zor olur eşinden baska senle bebekle ilgilenecek olan yoksa

Tek başına yapamaZsın sezeryan diyosun ağrın oluyo yürümekte zorlanıyosun bebeğe bakamaZsın. Taze doğum yaptım cumartesi günü kendimden biliyorum. 🤪

İlk hamileliğimde hem devlete gittim hem özele ama dogumumu devletten yana tercih ettim. 2 kişilik odaydı yanımda annem kaldı. Zaten eşiniz yanınızda kalsa emin olun çok rahat edemezsiniz nedeni de yanınızda kalacak kişi bebekle ilgilenmeli sizde bu arada dinlenirsiniz.

Sezeryan sonrası yanınızda refakatçi bulunmalı. Zor oluyor kalkmak bebekle ilgilinmek ilk gün hele ki devlet hastanesin de de yapsan 2. Sezeryan farkı yok bnce bnde şehir hastanesinde yapmıştım 2. Sezeryanimi şartları gayet iyiydi ama yanınıza kalacak birini bulma şansınız yok mu? Diğer çocuğunuza da eşiniz bakar. Yardımcı olacak arkadaş vs.

X