Doğum izni planlama

Masal53

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2021
62
33
Merhaba kızlar ben özel bi mağazada çalışıyorum sabah 9 akşam 5 buçuk çalışıyordum ama şimdi vardiya sistemine geçtik 11 buçuk akşam 8 çalıştırmak istiyorlar ama ben sabit gündüz çalışmak istiyorum ne yapmalıyım? Doktor bunla ilgili rapor verir mi? 8 haftalık gebeyim

vuhhu

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2014
6
3
inanın ben de iş meraklısı değilim, ama eşimin şu anda düzenli bi işi yok malesef, istifa etmem gibi bir durumum olamaz o yüzden...
Bir anne olmanız, artık "iş meraklısı olmamanız" gerektiği anlamına gelmez.
Bazı kişiler, toplumda eşi ve çocuklarına ait kimlikleri haricinde bir kimliğe daha sahip olmadan yaşayamazlar.
Bu da çok normaldir.

Çocuğunuz olduğu için kariyerinizden vazgeçmeyin ya da içinize sinmediği için, sırf toplum baskısı görecek olmanız yüzünden izin almaya zorlamayın kendinizi.

Kimse kimsenin anneliğini ölçemez, sorgulayamaz, karşılaştıramaz.

Ben sizin yerinizde olsaydım, ki neredeyse benzer bir pozisyondayım, bana ne iyi gelecekse onu planlardım ama iyice planlardım. Örneğin, işime dönerdim, uzaktan çalışmanın avantajını yaşardım, eve de yatılı olmayacak şekilde tüm gün bir bakıcı-yardımcı alırdım. Böylece hem kariyerimden hem de çocuğumdan ayrılmazdım.

Ne yazık ki bizim ülkemiz o soğuk ülkelerdeki çocuk ve anne refah seviyesinde değil, işe geri döndüğünüzde sizi aynı koşullar beklemeyebilecektir. Ama kadınlar olarak hem anneliği aynı zamanda da iş kadını olabilmeyi gayet iyi başarabiliriz. Bu sizin kendinize yatırımınızdır, pişman olmanızı gerektirmez.

Hele ki bu platformada çokça kadın eleştirisi alabilirsiniz, takılmayın.
Çok güzel yorumlar da yapmış anneler gerçi, bu da çok sevindirici....İyi ki varlar.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 154 gün geçti.

okuyucuu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2014
3.290
5.641
hayır doğumdan önce istifa etmeyi düşünüyorum, eğer doğum sonrası izin bitince istifa edicem dersem bu seferde tazminatımın üzerine yatabilirler çünkü doğum nedeni ile işten çıkan işçinin tazminat hakkı kayboluyor ama güzellile ayrılırsan tazminatımı alabilirim en azından birde 2 aylık bebeğimi birine bırakmak istemiyorum zaten bakacak kimsede yok şuanda sadece annem var oda 70 yaşında 2 aylık bebekle günde 12 saat uğraşamaz sabah 8 de evden çıkıp akşam 8 de eve giriyorum.

yazınızı yeni okudum aynı şartlardayız ve bende suan o karar aşamasındayım siz hangi sonuca vardınız acaba merak ettim olumlu ya da olumsuz neler oldu

papatyakokankadin

Hissedilen şeylere cümle kurulamıyor bazen :)
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
5.299
5.581
yazınızı yeni okudum aynı şartlardayız ve bende suan o karar aşamasındayım siz hangi sonuca vardınız acaba merak ettim olumlu ya da olumsuz neler oldu
Ben patronumla anlasmaya vardim guzellikle konusarak 32. Haftamda izne ayrıldım, çıkışım verilmedi dogum ucretimi alana kadar sigortam devam edecek daha sonra çıkışım verilecek tazminatim ödenecek

papatyakokankadin

Hissedilen şeylere cümle kurulamıyor bazen :)
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
5.299
5.581
denemeye çalışıcam birde kafam karışık çalışmaya devam edip etmeme konusunda o yüzdende tereddütteyim uzun saatler çalışıyoruz mağlum
Bende cok düşündüm ama mecburdum hali hazirda ev kredimiz falan var çünkü isi birakmak baya zora düşürecek bizi ama yapacak birseyim yoktu

okuyucuu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2014
3.290
5.641
Bende cok düşündüm ama mecburdum hali hazirda ev kredimiz falan var çünkü isi birakmak baya zora düşürecek bizi ama yapacak birseyim yoktu

ben çocuk yokken yoruluyordum eve işe yetişmek zor geliyordu şimdi çocukla alışabilirmiyim bilmiyorum zoruma gidiyor uzun saat çalışmak ama işyerimde işimde iyi kafamda deli sorular