Doğum kontrol hapı derdim

eessmeralda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2021
828
1.006
34
Merhaba hanımlar. İlk kez konu açıyorum. Lütfen bilgisi olanlar yardım etsin. Sağlıkçı ya da tecrübeli arkadaşlar. Yanlış yere de açıyo olabilirim ama bu başlık daha çok görülür diye buraya actım. Ben 1 yıldır microgynon adlı doğum kontrol hapını kullanıyorum. Ancak menapoza girmişim gibi ani ateş basmaları, aniden sıcaktan bunalıp üstümü çıkarma, ani terleme, sonra hemen ardından üşüme titreme ,hemen geri giyinme ihtiyacı duyma gibi sorunlar yaşıyorum. Hormonları etkilediği içindr diye düşündüm ama kullanan kımseden böyle şikayetler duymadım. Bunları yaşayan var mı? Hapı değiştrmeyi düşünüyorum, çözüm olur mu? Ateş basmasından bıktım. Doğum k. hapından memnun olan bi marka önerecek olan var mı yan etki yaşamayan?

doktor yazdı ilk sonra ben devamlı aldım eczaneden. bu hap için tahlile gerek olduğunu bilmiyodum.
Doğum kontrol hapları farklı hormonlar içerebilir. Bana iyi gelen size iyi gelmez. Size iyi gelecek ilaca doktorunuz tahlil sonucu karar verir. En azından benimki öyle yapmıştı. Bir doktora gidin.

Merhaba hanımlar. İlk kez konu açıyorum. Lütfen bilgisi olanlar yardım etsin. Sağlıkçı ya da tecrübeli arkadaşlar. Yanlış yere de açıyo olabilirim ama bu başlık daha çok görülür diye buraya actım. Ben 1 yıldır microgynon adlı doğum kontrol hapını kullanıyorum. Ancak menapoza girmişim gibi ani ateş basmaları, aniden sıcaktan bunalıp üstümü çıkarma, ani terleme, sonra hemen ardından üşüme titreme ,hemen geri giyinme ihtiyacı duyma gibi sorunlar yaşıyorum. Hormonları etkilediği içindr diye düşündüm ama kullanan kımseden böyle şikayetler duymadım. Bunları yaşayan var mı? Hapı değiştrmeyi düşünüyorum, çözüm olur mu? Ateş basmasından bıktım. Doğum k. hapından memnun olan bi marka önerecek olan var mı yan etki yaşamayan?
Merhaba ben de hapa baslamayi dusunuyorum siz dr a soylediniz mi ve baska hap mi verdi merak ettim

Merhaba ben de hapa baslamayi dusunuyorum siz dr a soylediniz mi ve baska hap mi verdi merak ettim
Doktora daha yeni gittim. Kutu bitince başka hapa geçicem. Ama sizde böyle bi etkisinin olcağını sanmıyorum. Bilinen bi yan etkisi değilmiş bu. Ama böyle farklı durumlar bazılarında görülüyormuş. Horman testi yapılcak gelecek ay. O zaman belli olur umuyorum ki sebebi.

Bana doktorum yasmin yazmıstı ama tahlil yapmadı direkt verdi, ben kullandım cok kötu oldum burnum kanıyordu sureklı ve mide bulantısı baş agrısı yapıyordu. Sonrasında karaciğerimde de bir sey oldu kist gibi böyle dısarıdan hormonal bir ilaç kullandığım icin olmus. Ben de bıraktım bana hic yaramadı

X