Doğum kontrol hapı sonrası düzensizlik

bilgihn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2022
5
0
29
Merhabalar,
Burada yeniyim kusuruma bakmayın yeni yeni öğreniyorum. Bir buçuk yıllık evliyim ve evlilğimin 7 ayı kadar doğum kontrol hapı kullandım sonrasında bırakmak istedim. Bıraktıktan sonra 2-3 ay kadar kendimizi normal yollarla koruduk sonrasında çocuk için korunmadık. Bekarken çok düzenli bir adet döngüm vardı düzensizliğim yoktu yumurtlama günlerimde kasıklarımda ki sancıyı bile hissederdim. Doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra iki ay kadar yine normal ve düzenli oldum sonrasında çocuk için korunmasız ilişki olunca adet düzensizliklerim başladı. İlk gecikmem 9 gün sürdü test yaptık negatif çıktı sonra regli oldum. Sonra ki ay 5 gün attı. Sonraki ay 6 gün attı. 5 aydır sürekli düzensiz. Her ay düzensiz olunca acaba gebelikmi diye test yaptık her ay ama negatifdi hepsi. Sizde de ilaç sonrası böyle durumlar yaşayan var mı bilgi verir misiniz?

Vücut spermle karşılaşınca bir süre sapıtabiliyo. Bence normal ama tabi muayene olun kist filan olmadığından emin olun.

Doğum kontrol hapı sonrası bi düzensizlik oluyo diye duymuştum

Vücut spermle karşılaşınca bir süre sapıtabiliyo. Bence normal ama tabi muayene olun kist filan olmadığından emin olun.
Aslında gidip hiç doktora da görünmedim ilk hapa başlayacağım zaman doktor kontrolunda almıştım ilacı o zaman gayet iyi görünüyor demişti tabi üzerinden 1,5 sene geçti :)

Aslında gidip hiç doktora da görünmedim ilk hapa başlayacağım zaman doktor kontrolunda almıştım ilacı o zaman gayet iyi görünüyor demişti tabi üzerinden 1,5 sene geçti :)
Mauayene olun ihmal etmeyin. Eşiniz de olsun. Sorun yoksa çalışmalara öyle devam edersiniz.

Korunmayı bırakmak stres yaratmış olabilir mi? Ya da doğum kontrol hapı sonrası hormonlar dengesini bulmaya çalışıyo da olabilir. Haplar sistemi kapattığı için bıraktıktan sonra kendine gelmesi 6 ay sürebilir diyolar.

Ben dogumdan sonra kis icin 1 yil kullandim biraktigimda sorun yasamadim
Fakat cocuk yapmaya karar verdigimizde her ay acaba bu ay hamile kaldimmi dusuncesiyle suan sizdeki ayni olay benimde basima geldi bence cocuk isteginizden dolayi biz kadinlarin kendine yaptigi psikolojik baskidan kaynakli adette gecikme oluyor duzenli olan adetim hamile kalma dusuncesinden dolayi aylarca sizin yasadiginizi yasadim.

İlaca bağlı ve hormonal olabilir ancak gebelik de düşünüyorsunuz ; mutlaka kadın doğum uzmanına görünün. Daha sağlıklı olur. Hem gebelik öncesi belki ihtiyacınız olan bazı takviyeler vardır. Daha sağlıklı gebelik için mutlaka kadın doğum uzmanından fikir alın.

Evet galiba stres yapıyorum. İlk zamanlar çoçuk için erken diye düşünüyordum son zamanlarda çevremdeki insanlar sürekli çocuk çocuk dediği için aklıma girdi sanırım. Her ay acaba bu sefer oldumu diye aklımda bu düşünceden çıkmak istiyorum ama nasıl çıkacağımıdq bilmiyorum açıkcası

Doktora gittim ultrasyonla baktı ve hormon testi istedi. Ultrasyonla baktığında herhangi bi sorun gözükmediğini söyledi, test sonuçlarım çıktı henüz doktora gösteremedim malesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…