Doğumdan sonra vajina genişliği

maviisss

Guru
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2013
185
143
25
Merhaba kızlar ben on ay önce normal doğum yaptım. Maalesef doğumum çok zor geçti dikişlerim çoktu. Ara ara aynayla vajinama bakıyorum psikolojim bozuluyor keşke sezaryan olsaydım diye düşünüyorum. Sorunum vajinamın girişi ve içi baya gözüküyor. Eşimle ilişkide genişliği hissetmiyorum ama görüntüsü beni bunalıma sokuyor. Ameliyat olsam vajina girişini mi dikerler? Ayrıca emziriyorum bebeğimin peşindeyim tüm gün. Ameliyat sonrası bebeğime nasıl bakarım bunlar beni üzüyor. Normalde vajinamın içi gözükmemeli değil mi enfeksiyon açısından?

Merhaba kızlar ben on ay önce normal doğum yaptım. Maalesef doğumum çok zor geçti dikişlerim çoktu. Ara ara aynayla vajinama bakıyorum psikolojim bozuluyor keşke sezaryan olsaydım diye düşünüyorum. Sorunum vajinamın girişi ve içi baya gözüküyor. Eşimle ilişkide genişliği hissetmiyorum ama görüntüsü beni bunalıma sokuyor. Ameliyat olsam vajina girişini mi dikerler? Ayrıca emziriyorum bebeğimin peşindeyim tüm gün. Ameliyat sonrası bebeğime nasıl bakarım bunlar beni üzüyor. Normalde vajinamın içi gözükmemeli değil mi enfeksiyon açısından?
Bebiş hayırlı olsun🌸, kendinizi iyi hissedecekseniz eğer iyi bir uzman tarafından bu işlemi yaptırmanız size iyi gelebilir. Bu bir operasyon olduğu için elbette sizi bir süre etkiler, emzirme dahil. Vajina girişi vs muhtemelen farklı farklıdır, siz de dikiş kesi olunca değişmiş görseli. Bir uzmanla görüşüp bilgi alabilirsiniz.

Son olarak İkinci bir bebek düşünüyor iseniz biraz daha beklemenizi öneririm

Aynısı bende de var sizin kaçımcı doğum acaba benim ikinci her ikiside kilolu dikişli ve zor bir doğum oldu bende aynadan bakınca sizin gibi düşünüyorum şuan lohusayım ilişkiye girmedik ama inşallah fark edilecek kadar bir genişleme olmamıştır.

X