Doğuştan kalça çıkığı ameliyatı olup normal doğum yapan var mı?

merviskvk

Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2021
176
63
32
Merhaba ben cocukken kalca cikigi ameliyatlari oldum 8 defa. Simdi 31 yasindayim topalliyorum arasira agrim oluyor ama geciyor suan 3 aylik hamileyim normal dogum yapma sansim var mi yapanlar var mi ? Doktorum buyuk ihtimal sezeryan olur ilerleyen donemde karar veririr dedi korkuyorum acikcasi isterdim normal dogum olsun keske ama onemli olan saglikli dogmasi hem bana hem bebegime zarar gelmeden. Annem beni 7 aylik dogurmus ve zeynep kamil hastanesi anne karninda ters olmama ragmen normal doguma zorlamislar annem gibi olmak istemiyorum. Bu sebeple ozel hastaneye gidiyorum. Belki de dogum hatasi sebebiyle bu hale geldim bilemiyorum hep suphelerim var bu konuda. Yardimci olabilecek varsa bana yazarmi Tesekkur ederim 🙏🏻

Merhaba ben cocukken kalca cikigi ameliyatlari oldum 8 defa. Simdi 31 yasindayim topalliyorum arasira agrim oluyor ama geciyor suan 3 aylik hamileyim normal dogum yapma sansim var mi yapanlar var mi ? Doktorum buyuk ihtimal sezeryan olur ilerleyen donemde karar veririr dedi korkuyorum acikcasi isterdim normal dogum olsun keske ama onemli olan saglikli dogmasi hem bana hem bebegime zarar gelmeden. Annem beni 7 aylik dogurmus ve zeynep kamil hastanesi anne karninda ters olmama ragmen normal doguma zorlamislar annem gibi olmak istemiyorum. Bu sebeple ozel hastaneye gidiyorum. Belki de dogum hatasi sebebiyle bu hale geldim bilemiyorum hep suphelerim var bu konuda. Yardimci olabilecek varsa bana yazarmi Tesekkur ederim 🙏🏻
Doğuştan değil ama bebekken dusurmusler kalcam çıkmış ameliyat olmuşum. İyim hiç bir sorunum yok. 2 de normal doğum yaptım. Hatta 2. Oğluma hamileyken doğuma üç hafta kala düştüm sol kaval kemiğim kırıldı. Alçıya alındı. Bir ay sonrada normal doğum yaptım. Yani yapılıyor kafanıza takmayın.

ben dogarken çıkmış 1yasından sonra ameliyat olmuşum hiçbi sıkıntısını yaşamadım. doğum içinde hiiç aklıma gelmedi gerçekten.. dedigim gibi hiçbi belirti ağrım sızım yok hatta dikiş izi olmasa bilmezdim bile.. sizin 8ameliyat ekstra zorlu geçmiş bu yüzden endişenizi anlıyorum ama etkisi hala devam ediyosa normal doguma izin verilmez bence. zaten cocuk dogarken kalça bölgesinde ki kemiklerin ekstradan genişliyo riske almaz sanırım dr

Saglikli bir bayan icin bile o catalda dk larca durmak nekadar zor hemde o agriyla kaldiki siz daha hassas bir durumdasiniz bunu aklimizdan bile gecirmeyin derim.biri normal digeri sezeryan iki dogumm var inanin ikisininds kendi capinda zorluklari olsada kkiside bir sure sonra normale donuyoe ama sizin durum bence normal dogum icin uygun degildir

X