Doktor Pinar Batu

nerdeee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2014
4
0
Merhaba;

Kadın doğum doktoru bulmak her bayan için zordur.Doktora güvenmek zaman alır.Bende kendi doktorum ile ilgili birkaç bir şey yazıp benim gibi doktor seçmeden önce internetten araştıran kişileri uyarmak istedim.Doktorumun adı Pınar Batu idi.Kendisiyle hamileliğimin 2.ayından itibaren beraber çalışmaya başladık.Çok ilgili ve normal doğumu destekler bir doktor olması kendisi ile 9 aylık süreci geçirmeme neden olmuştur.Kendisi doçentlik için devlet hastanesinde çalışması gerektiğinden Via hospitaldan ayrılıp başka hastaneye geçti.Fakat kontrolleri yine hastaneye gelip farklı bir dr adı altında kayıt açtırıp yapıyordu.Öncelikle doğum sancıları başladığında yaşadığım sıkıntıyı kimsenin yaşamamasını dilerim.Akşam saat 8 de doğum sancısı çekmeye başladım.Gece 1 gibi bu sancılar sıklaştı.Sabahında hastanede olduğumuz ve kontrolleri yaptırdığımız için zamanı gelmiş fakat birkaç gün daha olduğunu düşünüyorduk.Sabaha karşı sancılar artınca saat 05:00 te hastaneye gittik.Sancıların normal mi yoksa yalancı doğum sancısımı olduğunu anlamak için.Yapılan NST de herhangi bir sancı görünmüyor.Hastane cihazlarında da sıkıntı vardı.Ben sancıdan ölürken nst de çıkmaması normal değildi.Nöbetçi ebe muayene ettiğinde 6 santim açılma olduğunu ve doktorumu aramam gerektiğini söyledi.Pınar hanımı aradık ve ben artık o kadar sancı çekiyordum ki normal doğum yapmaktan vazgeçip sezeryan yaptırmaya karar verdim.Kendisine telefonla ulaştığımızda anestezi uzmanının olmadığını ameliyat yapamayacağını iletti.Anestezi uzmanı mesai saati başlamadan gelmezmiş.Mesai saatini beklersekte doğum gerçekleşebilirdi ki benim artık hiç gücüm kalmamıştı.Doktor bizi sancaktepe via hospital a yönlendirdi.Siz oraya geçin bende oraya ameliyata girmeme izin verirlerse gelirim dedi.Aradı ve ameliyata girmesine izin vermeyecekleirni söyledi.Biz üsküdar selimiyede bulunan hastaneden sancaktepe şubesine gitmeye karar verdik.Sancaktepe neresidir bunu hiç bilmiyoruz.doğum sancıları ile birlikte hastaneden ayrıldık ki normal şartlarda ambüllans ile gönderilmemiz gerekirdi.bu durum ne benim ne de eşimin aklına gelmedi.Biz eşimle birlikte yola çıktık sancaktepe via hospitala gitmek için.Yaklaşık 1 saatimizi yolda harcadık.Yol tarifi için hastaneyi aradığımızda yanlış tarifler sonucu farklı yerlere gittik.Sabahın erken saati olduğu için yolda sorabileceğimiz kimse yoktu.En sonunda ters yöne girerek münübüs durdurup şöförüne sorduk.Hastaneye gittiğimizde pınar batunun arayıp aramadığını sorduğumuzda bize aramadığını ilettiler.Benimle ve değerlerimle ilgili hiçbir bilgi paylaşmamış.Aradığından bile şüpheliyim.Neyse sancaktepe şubesi o kadar temiz ve ilgiliydiki çok sağlıklı doğum yapmama neden oldular.Bu arada pınar hanım ameliyata giremesede muhakkak hastaneye uğrayacağını iletti.Kendisinden o günden beri haber yok.Doğumun nasıl geçtiğine dair durumumuzun asılolduğunu öğrenmek için bile aramadı.9 ay beni takip eden doktorum Pınar Batunun olmaması bende ameliyat anında panik yaşamama neden oldu.Epidural sezeryan yapıldı fakat yaşadığım panikten dolayı genel anesteziye dönmek zorunda kaldılar.Şuan bebeğim çok sağlıklı.Fakat Pınar Batu ve Selimiye Via hospital ile ilgili yapabildiğim her yere şikayette bulunacağım.Pınar hanım hipokrat yeminini boşuna yapmış doktorlardan sadece bir tanesidir.Herşey para değildir.İnsanların güvenini sarsmak hiç etik değildir.Pınar Batu ile çalışmadan önce lütfen herkes bu yazdıklarıma dikkat etsin.Kimsenin hayatı değersiz değildir.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba, bizde annemin miyom sorunundan dolayı(8 santim) Pınar hanımla iletişim halindeydik.Çok fazla kanaması oluyordu ve doktorlar çok kan kaybettiği için ameliyatla acilen alınması gerektiğini söylemişti. Pınar hanıma gitmeden yaklaşık 2 ay önce annemin beynine pıhtı atmıştı zaten onlar yani pıhtı hastalığını tedavi eden doktorlar bize hemen ameliyatla alsınlar miyomu demişlerdi.Çünkü çok kan kaybettiği için halsizlik yapıyordu anemi hastalığı varmış gibi belirtiler oluşmaya başlamıştı.Annemi Pınar hanım takip ettiği süreç boyunca, annem üstüne basa basa her seferinde beynine pıhtı attığını, o zamandan beri kan sulandırıcı ilaç kullandığını söyledi.Pınar hanımda anesteziden,nörolojiden ve birtakım doktorlardan onay alınması gerektiğini söyledi ve aldığımız onayları annemin dosyasına koydu.Annem çok memnun olmadığını söylüyordu doktorundan ama Zeynep Kamili annem çok sevdiğinden,tüm doğumlarını orada yaptığından ve alanlarında hep uzman doktorlar olduğunu düşündüğünden bizde o da değiştirmeye yanaşmadık doktorunu.Nöroloji onayı en önemlisiydi Pınar hanım için çünkü pıhtı çok ciddi bir durum teşkil ettiğinden bir kaç kez laf arasında annem "Bizi koruyacak bir şey yazmamış doktorunuz," dediğini söyledi.Ama yinede hiçbir şekilde bu durum Pınar hanımı yaklaşık 3 hafta öncesinden ameliyat tarihi vermesini engellemedi.Annem ameliyat gününe hazırlanırken kan sulandırıcı yerine iğne vurmaya başladı(ameliyat sırasında kanını durduramayacaklarından kan iğnesi vurulması önerildi).Ameliyattan bir gün önce yatışı oldu ve cuma günü gediğinde ameliyat önlüğü apar topar giydirilip ameliyathane kapısına indirildi hastane çalışanları tarafından.Ortalarda Pınar hanım yoktu.Annem yaklaşık 15 dakika sonra geri geldi ameliyatı iptal olmuş. Pınar hanım yanıma gelerek(ilk görüşüm Pınar hanımı)vakalar çok yoğunmuş yetiştiremezlermiş annemin ameliyatını pazartesiye kalmış bilgisini verdi.Biz de izinli çıkış yaptıktan sonra tekrar pazar günü yatış yaptık.Pazartesi günü geldiğinde annemi tekrar hazırladılar yani ameliyat önlüğünü giydirdiler ve son bir kez bir doktorun muayene edeceğini söylediler. Annem geldiğinde bana pıhtının sorun olacağını hissettiğini doktorların duyduklarında duraksadıklarını söyledi. Bende korkup tedirgin olmaması gerektiğini Pınar hanımın böyle bir sorun olsa sana en baştan söylemiş olacağını boşuna telaş yaptığını Pınarın hanımın asıl onun doktoru oluğunu söyleyip rahatlattım.Beş dakika sonra Pınar hanım yanımıza gelerek ameliyatı yapamayacaklarını söyledi.Eğer tekrar pıhtı atarsa hastanenin yoğun bakım ünitesi olmadığını , annemin celladı olamayacağını (burada annem sanki ben ölmeye buraya geldim hissiyatı yaşadığını söylüyor hala) nöroloji doktorunun eksik yazdığını yoğun bakım ünitesi olan bir hastane yazmayıp sadece hastanede ameliyat yapılabilir uygun şartlarda(buna benzer bir şeyler tam göremedim ne yazdığını) yazdığını söyledi.Eğer beynine bir daha pıhtı atarsa bizi koruyan hiç bir şey yazmıyor dedi.Eksik yazılmış dedi.Ablamda sinirlenerek burada bir eksikliğiniz var.Dosyaya son dakika bakılmış demek ki dedi.Pınar hanımda hatasını kapatmak için tamam o zaman kabul etsin hasta başıma bir şey gelirse sorumluluk benim diyerek imza atsın bizde ameliyatı yapalım dedi. Üste çıkma şekli hiç hoş değildi.Benim iznim olmadan ameliyatınız olmaz,ben sizi engelledim cuma günüde aşağı indirmedim dedi.Bende cuma günü ben buradaydım ve vakalar yoğun dediniz yoğun bakım ünitesi eksikliğinden bahsetmediniz,aşağıda ayrıca indirdiniz dedim.İndirene kadar bilmiyor muydunuz diye sordum çünkü o günde sonuçta(Allah korusun) yapmış olabilirlerdi ameliyatı. Pınar hanım bir süre daha kıvırdı durumu ve en sonunda bizi kartal araştırmada başka bir doktor arkadaşına yönlendirdi ve telini verdi.Annem ambulansla mı gideceğiz deyince kendi imkanlarınızla gidersiniz dedi.Yeriniz hazır oraya gidin bugün yarın ameliyatsınız dedi.En sonunda da çok komik olarak kusura bakmayın dedi.Biz kartal araştırmaya kendi imkanlarımızla gittik ve hiçbir şey hazır değildi. Ne yatış yapabildik ne oda hazırdı ne de ameliyat günü.Çünkü kendi hastanesinde yapmadığınız hiç bir tahlil sonucunu hastane kabul etmiyor. Sağolsun kartaldaki Pınar hanımın tanıdığı aracılığıyla ameliyat gününü zar zor tam saat 16:00 da aldık. O günü Allah kimseye yaşatmasın.Annemin kanaması başladı.elimde bavul ablamda dosyalar hastanede koşturuyoruz saat 10 30 'dan beri. Bir oraya bir buraya gidip gelmekten annemin sinirleri bozuldu ağlamaya başladı. Bence Pınar hanımın doktorluk diploması sıkıntılı.Bunu sinirlilikle ya da kızgınlıkla demiyorum.Pınar hanım pratikte hiçbir şeyi bilemeyip sadece teorik bazı şeyleri biliyor.Müdahalede sorunlar yaşıyor. Allah kimseyi eline düşürmesin. Ameliyat gününü artık kartal da onaylatacağımız son yerde acaba sevk olmadı mı bu hasta?neden bu kadar uğraştık dedim.Sevk kaldırıldı cevabını aldım.Artık sevk yokmuş.Annem doktorlara Zeynep Kamil'de sorun olduğunu söylediğinde doktor bize sorun yok,anestezi doktoru onaylamamış dedi.Ailecek anestezi doktoruna dua ediyoruz.Pınar hanımın umurunda bile değildi annem.Kartal Araştırma'ya gittiğimizde daha iyi anladık.Anestezi eğer onay verseydi ameliyatı yapacaktı demek ki yoğun bakım ünitesini umursamadan. Pınar hanım bizi gönderirken birde ben yapim yollayayım diyorum Kartal'ın yoğun bakımına kabul etmiyorlar dedi.Onu bile daha yeni ameliyat günü öğrenmişti.Bu güne kadar hiç mi bir doktor organize yapmaz ameliyatın gidişatını.Son dakikada araştırılacak bir bilgi mi bu!!!! Nerdee kullanıcısının da dediği gibi herkesin hayatı çok değerli.Çocuk oyuncağı değil bu iş.Annemin o günkü halini hiç unutamayacağım; kanamalı, ağlıyor ve hala belgeler peşinde koşuyor bizimle birlikte.Yerimizin hazır olduğu ve bugün yarın ameliyat durumu tamamen yalandı. Siz siz olun doktorunuza çok dikkat edin özellikle Pınar hanıma.Şükür şu anda ameliyat olalı 3 gün oldu.Annem gayet iyi :) Ama bu Pınar hanımın çok büyük bir sorun teşkil ettiği gerçeğini değiştirmiyor.(her ne kadar o ayarlasa da Kartal'daki doktoru)

X