Dondurulmus embriyo ıle dogal siklus transferı sürecini yasayan arkadaslar nasıl ılerledınız? (Letu ılac kullanan arkadaslar varmı )

Duru_ sude

Guru
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2014
272
267
36
Merhaba 🙋arkadaşlar
Tupbebek bebekle bır oğlum var 8 yasında tekrardan tedavıye basladık.. Dondurulmuş embriyo ile.. Bu sefer doktorum farklı bır yöntemle transfer süreci olacakmıs.. Adetım 3 günü dün gıttım ve bu ay baslayabılırız dedı ve hemsıreler anlattı.. Dün letu dıye bır ilaca basladım akşam 2 tane salı gününe kadar ıcıcem adetlıken ıkı yumurtamız olurmuş bunları büyütüp catlamasını saglayıp sonrası transfer planlanacakmıs haftaya persembe günü Kont olacak sonrası ne zaman olcagı kanlar verılecek...
Bu sekılde transfer süreci gecıren arkadaşlar nasıl ılerledınız? Bu sürede 3 . Gün embriyo ile şansımız varmıdır...

Merhaba! Ben de letu kullanarak transfer oldum. 5 gün ilaç kullandım, sonrasında iki kere (sanıyorum 3 gün arayla) kontrole gittim. Bir yumurtamın yeteri kadar olgunlaştığından ve rahim duvarımın kalınlaştığından emin olunca yumurta çatlatma iğnesi yapmamı söyledi doktorum. o gece iğneyi yaptım ve iğneyi yaptıktan 7 gün sonra transfer oldu. Sonrasına herhangi bir progesteron desteği almam da gerekmedi. Birkaç defa kontrole gitmek dışında hiçbir zorluğu yok bu transfer protokolünün.

3. gün embriyolarıyla ilgili transfer tecrübesi olan arkadaşlarım destek olsa daha doğru olur ama birçok insan görüyorum 3. gün embriyosuyla hamile kalan.

Merhaba! Ben de letu kullanarak transfer oldum. 5 gün ilaç kullandım, sonrasında iki kere (sanıyorum 3 gün arayla) kontrole gittim. Bir yumurtamın yeteri kadar olgunlaştığından ve rahim duvarımın kalınlaştığından emin olunca yumurta çatlatma iğnesi yapmamı söyledi doktorum. o gece iğneyi yaptım ve iğneyi yaptıktan 7 gün sonra transfer oldu. Sonrasına herhangi bir progesteron desteği almam da gerekmedi. Birkaç defa kontrole gitmek dışında hiçbir zorluğu yok bu transfer protokolünün.

3. gün embriyolarıyla ilgili transfer tecrübesi olan arkadaşlarım destek olsa daha doğru olur ama birçok insan görüyorum 3. gün embriyosuyla hamile kalan.
Cevabın için teşekkürler cnm hayırlı sonucların olur inş belli oldu mu

Merhaba bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Benim 2 Şubat transferim olacak ama beklenen adet tarihim de 5 Şubat. yani nasıl olacak adet görürsem zaten tutmamış mı olacak? Üç gün çok kısa bir süre aklım karıştı

Progesteronun kaç çıkmıştı acaba. Benim 9.1 çıktı ama progesteron desteği vermedi

10 üzeri yeterliymiş. Benimki 9 ama yine de desteğe gerek görmedim iyi çıkmış sonucun dedi ama yine de tedirgin oldum. İnşallah bu bi olumsuzluk oluşturmaz
sanmıyorum. mümkün olduğunca doğal ilerlemeye gayret ediyor doktorlar ama eğer transferinizi riske atacak bir durum olsaydı doktorunuz takviye verirdi. ayrıca bildiğim kadarıyla progesteron transferden sonra da vücutta yükselmeye devam ediyor. transfer günü olduğu yerde kalmıyor.

sanmıyorum. mümkün olduğunca doğal ilerlemeye gayret ediyor doktorlar ama eğer transferinizi riske atacak bir durum olsaydı doktorunuz takviye verirdi. ayrıca bildiğim kadarıyla progesteron transferden sonra da vücutta yükselmeye devam ediyor. transfer günü olduğu yerde kalmıyor.
İçime su serptin ya tşkler ❤️

X