Doula ile dogum yapan var mi?

gebito

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2008
5.894
12.579
Meehaba,

Dogumunda doula hizmeti alan var mi? Ne gibi faydalari oldu doulanin size?

İş yerinden arkadaşım yaptırdı doğumdan sonra eve geldi 1 günü güya birlikte geçirdiler hiç bir halata yaramadı kadına misafir gibi hizmet etmişler sürekli

İş yerinden arkadaşım yaptırdı doğumdan sonra eve geldi 1 günü güya birlikte geçirdiler hiç bir halata yaramadı kadına misafir gibi hizmet etmişler sürekli
Normal dogum sirasinda faydasi oluyor mu acaba?
Ilk dpgumumdan sonra eve hemsire gelmisti, dediginiz gibi hizmet etmistik, yiyip içip, herşey bir aya rayına oturur diyip gitmişti. Ee öyle zaten yani, hersey zamanla rayına oturuyor

Onu bilmiyorum bu sezaryen oldu ama normal doğumda da zaten sizi ebe yönlendiricek doktorda yanınızda oluyo bunun yapacağı "derin nefes al ver sakin ol, bağırmadan ıkın" demek. Sizin kararınız ama bilmiyorum tabi siz ne düşünüyorsunuz. İlk doğumunuzda hemşireyi denemişsiniz
ya bundan da omdan pek farkı yok

Onu bilmiyorum bu sezaryen oldu ama normal doğumda da zaten sizi ebe yönlendiricek doktorda yanınızda oluyo bunun yapacağı "derin nefes al ver sakin ol, bağırmadan ıkın" demek. Sizin kararınız ama bilmiyorum tabi siz ne düşünüyorsunuz. İlk doğumunuzda hemşireyi denemişsiniz
ya bundan da omdan pek farkı yok

Ilk dogumumda hemsire ve ebenin hic bir faydasi yoktu bana. Hic yardimlari olmadi. Doktorum sadece benimle iletisim halindeydi. Ozel hastanedeydi bir de o. Eve helen hemsire de hastanenin hizmetiydi.

Simdi yurtdisinda devlet hastanesinde dogum yapacagim o yuzden doula tecrubeleri dinlemek istedim.

Facebook gruplarinda soyle bir sey var herkes cok iyiydi, muhtesemdi falan diyor. Negatif hic bir yorum yok. Cok iyi ve ya muhtesemin tabani yok. O yuzden burada belki daha objektif yorum alirim diye dusundum.

Yuet dışındaki hizmet beşki burdakiler gibi değilidr. Yani herkesde aynı feğildir belki karşısına gwrçekten iyi yapan insanlar çıkanlarda vardır. İnşallah sizinde karşınıza işini severek yapan iyi insanlar çıkarda memnun kalırsınız

X