Mutfak Dekorasyonu Düdüklü fobisi

Hatunellaaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2021
21
-4
Kızlar selam,
Başlıktan da anlaşiliyordur çeyizime hala duduklu almadim. Patlar vs. Diye korkuyorum. Sizce cook gerekli mi? Var mi kullanmayan hanimlarrr

Bence gerekli. Başka hiçbir tencere olmasa da düdüklüm olsun. 10 dakikada mercimek çorbası, yarım saatte kuru fasulye, ve hep köy tavuğu/ördeği/kazı kullandığımız için köy tavuğunu da ancak düdüklü pişirebiliyor. Biz yıllardır klasik tipli olanlardan kullanıyoruz üstelik, kullanmayı gerçekten bilmek gerekiyor. Eğer çok korkuyorsanız Fissler markasının patlamama garantisi var diye biliyorum.

kullanmiyordum korkanlardanim bende. ama 3 cocuklar yemeklerin cabuklugu işime geliyor. her defasinda korkarak kırk kontrolden gecirip kullaniyorum.
lastiklerinin iyi olmasindan emin olun
kullanma talimatina uyun
icini cok doldurmayin maksimum seviyeyi gecmesin.

Ben de korkup kullanmayanlardanım ama son 2 aydır kullanıyorum yemekler daha lezzetli oluyor kısa sürede olmasının yanı sıra. Buzluktan barbunya cıkardım 20dk da yumuşacık pişmiş. Yeni tiplerde patlama riski pek yok çizgisinin hafif altına kadar su koyup yüksek ateşte pişiriyorum buharı çıkınca altını kısıyorum zaten pişince kokuyu alıyosunuz altını kapatıp bekliyorum. Kendi soğuyunca buhar düğmesini çevirip açıyorum. Artık kesinlikle normal tencerede bakliyat buzluktan çıkan sebzeleri pişirmiyorum. Bence almalsın

Ben de çok korkuyorum, korkanlara Wmf ve Fissler öneriliyor genelde 😁 Ben wmf almayı düşünüyorum

X