Düğüne zamanım az kafamda soru işareti çok!

Siirsevenbiri

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2020
4
0
35
Merhaba hanımlar, uzun zamandir forumu takip ediyorum araniza yeni katildim. Dügünüme 1 aydan az kaldi. Şu an yaşadıklarim dügün öncesi evlilik korkusu mu yoksa gerçekten köprüden önceki son cıkış mi emin değilim... 2 yıldır beraber 8 aydir nişanliyim. Brni cok sevdigine eminim, ben de onu çok seviyorum ama evlilik icin bu yeterli mi bilemiyorum. Kendisi mesleği gereği de gecmis yasantisi gereği de kuşkucu biri, zaman zaman kuskuculugu benim sınırlarimi zorluyor. Biraradayken iyiyiz cok dusuncelidir, birlikte güzel zaman geciririz ama uzaktayken konusamiyoruz. Fazlaca alıngan, kıskanç, her seyi kafaya takar, biraz gelenekselci ve malesef bir seye takildi mi alindi mi aramaz, yazmaz... etrafindakileri mutlu etmeyi, ferah bir yasam sunmayi sever, cömerttir, gezip yemeyi icmeyi sever, kötü aliskanligi yoktur.. ama bilemiyorum iyi taraflari mi agir basiyor yoksa saydigim huylari beni yildirir mi bilemiyorum... zor sartlarda calistigi ve şu an kismi depresyonda oldugu icin ozellikle korona zamani haftada 1 şiddetli kavga ettik sürekli ya ben ya o ayrilmak istedik.. şu sıralar aileyle ilgili seylere kafa rakmis durumda.. yok evlenince bensiz benim ailemin yanina gider misin, cocuklar olursa benim iznim az sen goturur musun, kendimize ev alirken senin annene ve bizimkilere de ev alalim... yani bilmiyorum evlenmeye yakin aileler degerleniyor mu beni mi sınıyor.. cunku yillardir aileden uzakta iyi birikim yapip alabilecekken almamis simdi bana diyor.. bugün nikah tarihi aldim, az önce konuşma arasinda aileyle ilgili güvenle.ilgili birtakim seyler söyledi sakayla karisik beni süyasinda aldatirken görmüs vs kafam allak bullak.. ayrilmak iatemiyorum yaşim 31 ve ciddi emek verdim.. ama bir yandan omür gecer mi diyorum.. müzik zevklerimiz, film zevklerimiz, siyasi goruslerimiz farkli.. kafamda deli sorular.. uzun oldu farkindayim fakat siz olsaydiniz ne yapardiniz farkli goruslere ihtiyacim var..

1 ay kalmış düğüne biraz geç olmamış mı sorgulama için🙄 Bu kadar kısa sürede bütün ayrıntıları düşünüp karar vermek zor olmalı

Bu durumda sizi etkilemek vebal altinda kalmak gibi olur ama isiniz zor gibi duruyor fakat hic belli olmaz hersey iyi de olabilir.. herseyiniz bu kadar farkli iken nasil 2 yil sevgili kaldiniz?

Yani cok asiri zehir edecek seyler degilse idare edilir ama acik acik konusun kaygilarinizi derim.benim en buyuk pismanligim bazi detaylari konusmamak.aradaki sevgiye aska guvenerek yardiririm demek ama oyle olmuyor.
En en en temel sey aile kurunca oncelikli olan yeni kurulan aile olacak bu bilince sahip mi? En ufak tartismada küsmesi konusmamasi varsa ve problem cozme yetenegi yoksa zorluyorlar.bunlar olunca gerisi gidiyor bir sekilde.ama tabiii insaniz birsuru degiskenler var.her zaman acik ve net olma taraftariyim.

Ben çevremde dört dörtlük evlilik ve insan görmedim.kimi kıskanç, kimi cimri, kimi sinirli çeşit çeşit insanlar,
yani herkesin bir yada birkaç kusıru var ve bi şekilde idare ediyorlar yanlız gördüğüm en mutsuz insanlar güzel yanlarını görmeyenler

1 ay kalmış düğüne biraz geç olmamış mı sorgulama için🙄 Bu kadar kısa sürede bütün ayrıntıları düşünüp karar vermek zor olmalı
Evet biraz geç kaldım belki ama ne kadar kavga etsek de birbirimizden vazgeçmedik bu sürecte, bir de daha önce başımdan söz geçmisti belki bu sefer bir seyleri doğru olarak yapmak istediğimden kaynakli bilemiyorum kafam allak bullak.. dediğim gibi acaba düğün oncesi oldugu için mi böyle sadece ben mi yasıyorum acaba diye sorguluyorum :KK43:

Bu durumda sizi etkilemek vebal altinda kalmak gibi olur ama isiniz zor gibi duruyor fakat hic belli olmaz hersey iyi de olabilir.. herseyiniz bu kadar farkli iken nasil 2 yil sevgili kaldiniz?
Ben sakin yapida bir insanim, ilimliyim bunu o da biliyor ve sorunlarimizi mutlaka konsma taraftariyim hatta kendimi sorguluyorum ben mi yuruttum bu ilişkiyi diye sonra haksizlik etmek istemiyorum o da benim icin cok sey yapti. Birlikteyken isteklerime önem verir kendisi de soylüyor aslinda telefonda tartismayalim yapamiyoruz bu sekilde diye

Ben çevremde dört dörtlük evlilik ve insan görmedim.kimi kıskanç, kimi cimri, kimi sinirli çeşit çeşit insanlar,
yani herkesin bir yada birkaç kusıru var ve bi şekilde idare ediyorlar yanlız gördüğüm en mutsuz insanlar güzel yanlarını görmeyenler
O boyutunu da duşunuyorum, karşima cikacak biri kusursuz mu olcak, ben degilim ki kusursuz birini isteyeyim. Istedigim dört dörtluk evlilikten ziyade huzur, güven.. iyi taraflarini biliyorum yazdim hatta ama diger uyumsuzluklarimiz goz ardi edilmeli mi evlenince ayni evde daha kolay mi halledilir bazi seyler

ne kadar tolere edebileceğiniz ile alakalı. sizin kaldırma gücünüz tüm mevzu.
sırf emek verdim diyip illa evlenicem de diyebilirsiniz. yada yok bunu yapamam da diyebilirsiniz. şahsi kararınız olmalı.
kendi adıma diyebileceğim tek şey ortak zevklerimin olmadığı biri benim için tolere edilmesi zor biridir.
siyasi görüşümün farklı olduğu biri benim için katlanılmazdır.
evillikte her gün canım-aşkım-bebeğim muhabbeti olmayacağına ve eninde sonunda bu mevzularda açılacağına göre zıt fikirde biriyle olmayı ben seçmem.
ama sizin öncelikleriniz farklı olabilir.

Bu dediklerinizi gerçekten sorun etmiş olsaydınız, 2 yıl o kişiye sabredemezdiniz. Bence düğün öncesi stresi.
Zaten kavgalarınızda uzaktayken oluyormus. Aynı evde yaşarken belki şimdiki sorunlarınız olmayacak

Merhaba hanımlar, uzun zamandir forumu takip ediyorum araniza yeni katildim. Dügünüme 1 aydan az kaldi. Şu an yaşadıklarim dügün öncesi evlilik korkusu mu yoksa gerçekten köprüden önceki son cıkış mi emin değilim... 2 yıldır beraber 8 aydir nişanliyim. Brni cok sevdigine eminim, ben de onu çok seviyorum ama evlilik icin bu yeterli mi bilemiyorum. Kendisi mesleği gereği de gecmis yasantisi gereği de kuşkucu biri, zaman zaman kuskuculugu benim sınırlarimi zorluyor. Biraradayken iyiyiz cok dusuncelidir, birlikte güzel zaman geciririz ama uzaktayken konusamiyoruz. Fazlaca alıngan, kıskanç, her seyi kafaya takar, biraz gelenekselci ve malesef bir seye takildi mi alindi mi aramaz, yazmaz... etrafindakileri mutlu etmeyi, ferah bir yasam sunmayi sever, cömerttir, gezip yemeyi icmeyi sever, kötü aliskanligi yoktur.. ama bilemiyorum iyi taraflari mi agir basiyor yoksa saydigim huylari beni yildirir mi bilemiyorum... zor sartlarda calistigi ve şu an kismi depresyonda oldugu icin ozellikle korona zamani haftada 1 şiddetli kavga ettik sürekli ya ben ya o ayrilmak istedik.. şu sıralar aileyle ilgili seylere kafa rakmis durumda.. yok evlenince bensiz benim ailemin yanina gider misin, cocuklar olursa benim iznim az sen goturur musun, kendimize ev alirken senin annene ve bizimkilere de ev alalim... yani bilmiyorum evlenmeye yakin aileler degerleniyor mu beni mi sınıyor.. cunku yillardir aileden uzakta iyi birikim yapip alabilecekken almamis simdi bana diyor.. bugün nikah tarihi aldim, az önce konuşma arasinda aileyle ilgili güvenle.ilgili birtakim seyler söyledi sakayla karisik beni süyasinda aldatirken görmüs vs kafam allak bullak.. ayrilmak iatemiyorum yaşim 31 ve ciddi emek verdim.. ama bir yandan omür gecer mi diyorum.. müzik zevklerimiz, film zevklerimiz, siyasi goruslerimiz farkli.. kafamda deli sorular.. uzun oldu farkindayim fakat siz olsaydiniz ne yapardiniz farkli goruslere ihtiyacim var..
Bende nisanliyken ayni sorun lari yaşadim duzelir diye diye boyun eğdim kendime yazik ettim ve suan bosandim

Evlenmeden once endiselerinizi nisanlizla paylasmalisiniz bence.
Ben cok severek hic endise etmeyerek evlendim . Sevgiliyken neredeyse hic tartismadik. Ona ragmen evlendigimizde başlangıçta ufak sorunlar oldu. Yani yinede iki farkli insanlariz . Sonradan zamanla oturdu.

Nişanlıyken benzer sorunları yaşadım.sakın taviz vermeyin lütfennn. Biraz psikopatlık var artık yavaş yavaş belli etmeye başlamış bence nikah tarihini erteleyip psikologla görüşün lütfenn. Ben şu an boşanma nasıl olur vs onlara bakıyorum.5 aylık evliyim çünkü zamanla o psikopatlıklar iyice artıyo koronayı vs bi şeyleri bahane edin kısaca. Size psikolojik baskıya şimdiden başlamış nolur iyi düşünün ben yandım siz yanmayın diyorum

X