Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Dukan diyeti sonrası demir eksikliği ve saç dökülmesi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

zgbang

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2014
99
83
herkese merhaba.bundan 1 sene önce dukan diyeti yaptım(protein diyeti)çevremin methetmesiyle denedim ve epeyde bir kilo verdim sanırım 13 14 kilo kadar.fakat sonra şehir değiştirince yapmakta zorlandım ve bıraktım.bıraktıktan 1,buçuk ay sonra saçlarım feci derece dökülmeye başladı.2 ay baya bi döküldü sonra azaldı ve durdu.sonrasınra 3 ay kadar gayet normaldi ama iflah olmayan ben yine nerdeyse hiç yemek yemeyerek bi diyete başladım 2 gün geçmedi ve yine dökülme başladı ve 1 ay bekledim geçmedi sonrasında doktora gittim ferritin değerim 7.4 çıktı ve çinko eksikliği çıktı ferro sanol ilacı ve zinko ilacnı verdi.3 aydır kullanıyorum ama saçlarım bir ara dökülmesi azaldı diye sevinirken 10 gün sonra yine aşırı şekilde dökülme başladı.aşırı gür saçlara sahiptim şimdi saçlarımın resmen yarısından fazlası gitti.ve her banyoya girdiğimde ağlıyorm hatta öyleki rüyamda bile avuç avuç saçlarım dökülüyo.saçlarımı salamıyorum çok da uzun saçlarım döküldüğünü gördükçe iyice psikolojim bozuluyo toplayıp örüyorum.en sevdiğin yerin neresi deseler saçlarım derdim herkes ne kadar güzel diye imrenirdi ama artık durmazsa böyle gidişle kalmicak saç falan.bi ferritini yükselmenin bi yolu yok mudur?ilaç dışında var mı bi tedavisi?ya da ne kadar sürede düzelir ferritin değeri eğer tecrübeli olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.yalnız yiyecek olarak her bi şeyi biliyorum neler yemem gerektiğini falan ama düzelmiyo lanet hastalık.cevaplarınızı bekliyorum :KK43: not:asla ama asla dukan diyeti yapmayın.

X