Dünyanın en kazık ve saçma sorularını tartışıyoruz :) -Buyrun görelim hanımlar-

Tweety26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2010
808
14
Yüzmek zayıflatıyorsa balinalar nerede yanlış yapıyorlar?

Süper yapıştırıcı herşeyi yapıştırdığı halde niçin içinde bulunduğu tüpün iç çıdarlarını yapıştırmamaktadır?

Niçin yanlış çevrilen telefon numarası hiçbir zaman meşgul çalmaz?

Niçin falcıya gitmeden evvel randevu almak gereklidir? Geleceğimizi bilemez mi?

Eğer bugün hava sıcaklığı 0 derece ise ve yarın iki kat daha soğuk olacaksa, yarın hava kaç derece olacaktır?

Niçin "tek heceli" kelimesini diyebilmek için dört hece kullanmaktayız?

Neden insanlar gökyüzünde 400 Milyon yıldız var denildiğinde inandıkları halde, yeni boyalı yazan yüzeyi elleriyle yoklarlar?

Niçin limonlu gazozların içerisinde bir sürü suni tatlandırıcı varken bulaşık deterjanında gerçek limon suyu kullanılmaktadır?

Işık 300.000 km/sn hızla yayıldıgına göre karanlık hangi hızla çökmektedir?

Işık hızında giden bir arabada oturduğumuzu varsayarsak, farları yakınca ne olur?

Niçin fare kokulu kedi maması yok?

Teflona hiçbir sey yapışmadığı halde teflon tavaya nasıl yapışmıştır?

Niçin uçaklarda paraşüt yerine can yeleği vardır? Eğer uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?

Niçin uçaklarda paraşüt yerine can yeleği vardır? Eğer uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?

Eğer bir şizofren diğer kişiliğini ölümle tehdit ediyorsa, bir rehinelik durumundan söz edilebilir mi?

Tabelacılar greve giderlerse, ellerindeki pankartlara birşey yazabilirler mi?

Soyu tükenmekte olan bir hayvan, soyu tükenmekte olan bir bitkiyle besleniyorsa ne yapmalı?

Neden koyunlar yağmur yağdığında çekmezler?

Eğer bir kaplumbağanın kabuğu yoksa çıplak mıdır yoksa evsiz mi?

Vejetaryenler hayvan şeklinde krakerlerden yiyebilirler mi?

Eğer bir işi başaramayı seçip de, başarılı olursanız, aslında hangisini yapmış olursunuz?

Sağır ve dilsiz bir insan küfür ederse, annesi ellerini yıkamasını mı söylemeli?

Eğer trafik kazalarının çoğu evden çıktıktan 5 km sonra oluyorsa, insanlar neden 10 km öteye taşınmazlar?

Eğer dünya bir sahneyse, seyirciler nerede oturuyor?

Eğer polis bir mim sanatçısını tutuklarsa, ona da susma hakkını kullanabileceğini söylerler mi?

Eğer onları avlayamıyorsak bir turist mevsiminden nasıl sözedilebilir?

Eğer bir uçağın karakutusuna bir kazada hiçbirşey olmuyorsa, tüm uçak neden bu maddeden yapılmaz?

İnternetten kopya yoookk '' Kendi cevaplarınızı bekliyorumm.. :KK8:

Son düzenleme:
Kendimce cevaplar vermeye çalıştım :KK70: ''Bence'' çatısı altında yazdım yani.

-Yüzmek zayıflatıyorsa balinalar nerede yalnış yapıyor?
Balinalar da insalar gibi kulaç atmayı denese ve dalgalanmadan yüzseler zayıflarlar herhalde :KK70:

-Süper yapıştırıcı her şeyi yapıştırdığı halde,niçin bulunduğu tüpün iç çıdarlarını yapıştırmaz ?
Nem ve hava içriye girmiyor ya o yüzden olabilir.

-Niçin yanlış çevirilen telefon numarası hiçbir zaman meşgul çalmaz?
Bunu bir arkadaşım bana sormuştu sanki :KK70: .Aslında bence bu bir ihtimal ama numara kullanılmadığı için meşgulde çalmaz.

-Niçin falcıya gitmeden evvel randevu almak gereklidir? Geleceğimizi bilmez mi?
Çünkü o kadar insan istiyordur ki fal bakılmasını, bir sıraya sokmak lazım. :KK70:

-Eğer bugün hava sıcaklığı 0 derece ise ve yarın iki kat daha soğuk olacaksa, yarın hava kaç derece olacaktır?
''-2'' derece mi?

-Niçin "tek heceli" kelimesini diyebilmek için dört hece kullanmaktayız?
Neden uzun bir cevap verelim ki? Mesela
+Mert kaç heceli?
+Tek.
İşte bu kadar :KK70:

-Neden insanlar gökyüzünde 400 Milyon yıldız var denildiğinde inandıkları halde, yeni boyalı yazan yüzeyi elleriyle yoklarlar?
Boyalı yeri elinle kontrol etmek 400 milyon yıldızı işi gücü yokmuş gibi oturup saymaktan daha kolaydır da o yüzden. Hem, boyalıdır yazısı belki 2 gün önce konulmuştur oraya ve boyada kurumuştur o yazıyı kaldırmayı da unutmuşlardır. :KK70:

-Niçin limonlu gazozların içerisinde bir sürü suni tatlandırıcı varken bulaşık deterjanında gerçek limon suyu kullanılmaktadır?
Gazoz zaten asidik bir içecek. Sade limon da olursa mide delinir herhalde. Limonun asidini almak için suni tatlandırıcı falan koyuyor olabilirler. Ama deterjan bir temizlik malzemesi olduğu için asidik olması lekeyi daha çabuk çıkartmaz mı?

-Işık 300.000 km/sn hızla yayıldıgına göre karanlık hangi hızla çökmektedir?
Işık gidince karanlık oluyorsa karanlığın hızı da 300.000 km/sn olmaz mı? Bence öyle :KK70:

-Işık hızında giden bir arabada oturduğumuzu varsayarsak , farları yakınca ne olur.
Öyle araba çıkmadığı için bilemeyeceğim ama farları yakarsak farları yakmış oluruz :KK70:

-Niçin fare kokulu kedi maması yok?
Kedi mamasını yiyorsa bir sorun yoktur zaten. Ayrıca fare kokusu mu var?

-Teflona hiçbir sey yapışmadığı halde teflon tavaya nasıl yapışmıştır?
Tam olarak hatırlamıyorum fakat teflon için tavaya önce kum gibi bir şey döküp üstüne taflon sıkıyorlardı. Sonra bunu ıstıyorlar. SOnra üstünü yalıtkan bir malzeme ile katlayıp tekrar ısıtıyorlar.

-Niçin uçaklarda paraşüt yerine can yeleği vardır?
Pilotlar uçakta sorun olduğunu önceden anlayıp suya düşürüyor herhalde uçağı. Daha yumuşak bir çakılış :KK70: yapmak için sanırım. O yüzden olabilir.

-Eğer uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?
Karakutu çok ağır bir metalden yapılıyor. Eğer bütün uçağı bu madde ile kaplarsak uçak uçamaz herhalde...

-Eğer bir şizofren diğer kişiliğini ölümle tehdit ediyorsa, bir rehinelik durumundan söz edilebilir mi?
Çünkü... Şey... Bilmiyorum :KK70:

-Tabelacılar greve giderlerse, ellerindeki pankartlara birşey yazabilirler mi?
Tabela ve pankart? Yazarlar herhalde greve çıkmadan pankarta yazarlar çıkarlar işte :KK70:

-Soyu tükenmekte olan bir hayvan, soyu tükenmekte olan bir bitkiyle besleniyorsa ne yapmalı?
Bitkinin üretimi artarsa hayvana da bir şey olmaz bitkiye de :KK70:

-Neden koyunlar yağmur yağdığında çekmezler?
Ne çekmiyorlar? Yünlü oldukları için mi? YÜnlü oldukları içinse sıcak suda çekmez mi? Yağmur yeterince sıcak değil o bakımdan sanırım. :KK70:

-Eğer bir kaplumbağanın kabuğu yoksa çıplak mıdır yoksa evsiz mi?
Evsizdir sanırım. Kabuksuz yaşayabiliyorlar mı bilmiyorum ama çıplaklığından söz edilemez herhalde. AMa bir kaplumbağa kazak giymek isterse bilemem tabi :KK70:

-Vejetaryenler hayvan şeklinde krakerlerden yiyebilirler mi?
Yerler bence. Et değil ki sonuçta. Ama hayvanına göre değişir fakat ben inek şeklinde ya da koyun şeklinde kraker görmedim :KK70:

-Eğer bir işi başaramayı seçip de, başarılı olursanız, aslında hangisini yapmış olursunuz?
Başarılı olmuş olurum.

-Sağır ve dilsiz bir insan küfür ederse, annesi ellerini yıkamasını mı söylemeli?
Dilsiz bir insan konuşamaz ki.

-Eğer trafik kazalarının çoğu evden çıktıktan 5 km sonra oluyorsa, insanlar neden 10 km öteye taşınmazlar?
Böyle bir kural mı varmış? Kapının önünde kaza yapanda var. Onlar nereye taşınmalı o zaman? :KK70:

-Eğer dünya bir sahneyse, seyirciler nerede oturuyor?
Yıldızların üstüne oturmuşlar ya da diğer gezegendeler :KK70:

-Eğer polis bir mim sanatçısını tutuklarsa, ona da susma hakkını kullanabileceğini söylerler mi?
Söyler. Mim sanatçısı yani pandomim sanatçısı sadece gösterilerde, bir millet değil bütün dünya anlasın diye konuşmadan oynar oyununu. Ama tutuklanırsa konuşur herhalde.

-Eğer onları avlayamıyorsak bir turist mevsiminden nasıl sözedilebilir?
Aslında garip bir soru yanlış anlama ama avlanıyorlar bence :KK70:

Bir saat bu soruları düşünmekle uğraştım. İnanamıyorum kendime :KK70:

Kendimce cevaplar vermeye çalıştım :KK70: ''Bence'' çatısı altında yazdım yani.

-Yüzmek zayıflatıyorsa balinalar nerede yalnış yapıyor?
Balinalar da insalar gibi kulaç atmayı denese ve dalgalanmadan yüzseler zayıflarlar herhalde :KK70:

-Süper yapıştırıcı her şeyi yapıştırdığı halde,niçin bulunduğu tüpün iç çıdarlarını yapıştırmaz ?
Nem ve hava içriye girmiyor ya o yüzden olabilir.

-Niçin yanlış çevirilen telefon numarası hiçbir zaman meşgul çalmaz?
Bunu bir arkadaşım bana sormuştu sanki :KK70: .Aslında bence bu bir ihtimal ama numara kullanılmadığı için meşgulde çalmaz.

-Niçin falcıya gitmeden evvel randevu almak gereklidir? Geleceğimizi bilmez mi?
Çünkü o kadar insan istiyordur ki fal bakılmasını, bir sıraya sokmak lazım. :KK70:

-Eğer bugün hava sıcaklığı 0 derece ise ve yarın iki kat daha soğuk olacaksa, yarın hava kaç derece olacaktır?
''-2'' derece mi?

-Niçin "tek heceli" kelimesini diyebilmek için dört hece kullanmaktayız?
Neden uzun bir cevap verelim ki? Mesela
+Mert kaç heceli?
+Tek.
İşte bu kadar :KK70:

-Neden insanlar gökyüzünde 400 Milyon yıldız var denildiğinde inandıkları halde, yeni boyalı yazan yüzeyi elleriyle yoklarlar?
Boyalı yeri elinle kontrol etmek 400 milyon yıldızı işi gücü yokmuş gibi oturup saymaktan daha kolaydır da o yüzden. Hem, boyalıdır yazısı belki 2 gün önce konulmuştur oraya ve boyada kurumuştur o yazıyı kaldırmayı da unutmuşlardır. :KK70:

-Niçin limonlu gazozların içerisinde bir sürü suni tatlandırıcı varken bulaşık deterjanında gerçek limon suyu kullanılmaktadır?
Gazoz zaten asidik bir içecek. Sade limon da olursa mide delinir herhalde. Limonun asidini almak için suni tatlandırıcı falan koyuyor olabilirler. Ama deterjan bir temizlik malzemesi olduğu için asidik olması lekeyi daha çabuk çıkartmaz mı?

-Işık 300.000 km/sn hızla yayıldıgına göre karanlık hangi hızla çökmektedir?
Işık gidince karanlık oluyorsa karanlığın hızı da 300.000 km/sn olmaz mı? Bence öyle :KK70:

-Işık hızında giden bir arabada oturduğumuzu varsayarsak , farları yakınca ne olur.
Öyle araba çıkmadığı için bilemeyeceğim ama farları yakarsak farları yakmış oluruz :KK70:

-Niçin fare kokulu kedi maması yok?
Kedi mamasını yiyorsa bir sorun yoktur zaten. Ayrıca fare kokusu mu var?

-Teflona hiçbir sey yapışmadığı halde teflon tavaya nasıl yapışmıştır?
Tam olarak hatırlamıyorum fakat teflon için tavaya önce kum gibi bir şey döküp üstüne taflon sıkıyorlardı. Sonra bunu ıstıyorlar. SOnra üstünü yalıtkan bir malzeme ile katlayıp tekrar ısıtıyorlar.

-Niçin uçaklarda paraşüt yerine can yeleği vardır?
Pilotlar uçakta sorun olduğunu önceden anlayıp suya düşürüyor herhalde uçağı. Daha yumuşak bir çakılış :KK70: yapmak için sanırım. O yüzden olabilir.

-Eğer uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?
Karakutu çok ağır bir metalden yapılıyor. Eğer bütün uçağı bu madde ile kaplarsak uçak uçamaz herhalde...

-Eğer bir şizofren diğer kişiliğini ölümle tehdit ediyorsa, bir rehinelik durumundan söz edilebilir mi?
Çünkü... Şey... Bilmiyorum :KK70:

-Tabelacılar greve giderlerse, ellerindeki pankartlara birşey yazabilirler mi?
Tabela ve pankart? Yazarlar herhalde greve çıkmadan pankarta yazarlar çıkarlar işte :KK70:

-Soyu tükenmekte olan bir hayvan, soyu tükenmekte olan bir bitkiyle besleniyorsa ne yapmalı?
Bitkinin üretimi artarsa hayvana da bir şey olmaz bitkiye de :KK70:

-Neden koyunlar yağmur yağdığında çekmezler?
Ne çekmiyorlar? Yünlü oldukları için mi? YÜnlü oldukları içinse sıcak suda çekmez mi? Yağmur yeterince sıcak değil o bakımdan sanırım. :KK70:

-Eğer bir kaplumbağanın kabuğu yoksa çıplak mıdır yoksa evsiz mi?
Evsizdir sanırım. Kabuksuz yaşayabiliyorlar mı bilmiyorum ama çıplaklığından söz edilemez herhalde. AMa bir kaplumbağa kazak giymek isterse bilemem tabi :KK70:

-Vejetaryenler hayvan şeklinde krakerlerden yiyebilirler mi?
Yerler bence. Et değil ki sonuçta. Ama hayvanına göre değişir fakat ben inek şeklinde ya da koyun şeklinde kraker görmedim :KK70:

-Eğer bir işi başaramayı seçip de, başarılı olursanız, aslında hangisini yapmış olursunuz?
Başarılı olmuş olurum.

-Sağır ve dilsiz bir insan küfür ederse, annesi ellerini yıkamasını mı söylemeli?
Dilsiz bir insan konuşamaz ki.

-Eğer trafik kazalarının çoğu evden çıktıktan 5 km sonra oluyorsa, insanlar neden 10 km öteye taşınmazlar?
Böyle bir kural mı varmış? Kapının önünde kaza yapanda var. Onlar nereye taşınmalı o zaman? :KK70:

-Eğer dünya bir sahneyse, seyirciler nerede oturuyor?
Yıldızların üstüne oturmuşlar ya da diğer gezegendeler :KK70:

-Eğer polis bir mim sanatçısını tutuklarsa, ona da susma hakkını kullanabileceğini söylerler mi?
Söyler. Mim sanatçısı yani pandomim sanatçısı sadece gösterilerde, bir millet değil bütün dünya anlasın diye konuşmadan oynar oyununu. Ama tutuklanırsa konuşur herhalde.

-Eğer onları avlayamıyorsak bir turist mevsiminden nasıl sözedilebilir?
Aslında garip bir soru yanlış anlama ama avlanıyorlar bence :KK70:

Bir saat bu soruları düşünmekle uğraştım. İnanamıyorum kendime :KK70:

Çok eğlenceli cevaplar olmuş ama. tebrik ederim. :KK9: Başka yok mu kızlar ? :KK55:

Yüzmek zayıflatıyorsa balinalar nerede yanlış yapıyorlar?
*** Ben de denizde süzülsem zayıflayamazdım heralde

Niçin falcıya gitmeden evvel randevu almak gereklidir? Geleceğimizi bilemez mi?
*** Paranın yarısını işten önce yarısını da iş bittikten sonra almak için olabilir :KK37:

Eğer bugün hava sıcaklığı 0 derece ise ve yarın iki kat daha soğuk olacaksa, yarın hava kaç derece olacaktır?
***Dünkü hava durumunu bilmeden aradaki farkı da bilemeyiz. Ee haliyle 2 katını da bilemem.

Niçin "tek heceli" kelimesini diyebilmek için dört hece kullanmaktayız?
*** -Annen ''nerden geliyorsun kuzum'' dediginde cevap olarak ''Okuldan'' deriz. Yani lafı uzatıp '' okuldan geliyorum'' demeye gerek yok. Yani 'heceli' kelimesi dış kapının dış mandalı

Neden insanlar gökyüzünde 400 Milyon yıldız var denildiğinde inandıkları halde, yeni boyalı yazan yüzeyi elleriyle yoklarlar?
*** 400 milyon tane boyalı duvardan bahsetmiyoruz degil mi? Yoksa ben onu da saymaz, üşenirdim. Kim uğraşcak meselesi :KK53:

Niçin limonlu gazozların içerisinde bir sürü suni tatlandırıcı varken bulaşık deterjanında gerçek limon suyu kullanılmaktadır?
***Limon suyunun beyazlatma, mikrop kırma özelligi var. Ee bulaşık deterjanında önemli olan tadı değil işlevi.

Işık 300.000 km/sn hızla yayıldıgına göre karanlık hangi hızla çökmektedir?
***ışık bir yerden başka bir yere yayılırken, ilk yola çıktıgı yere karanlık düşer. Yani ışığın hızıyla aynı :KK37:

Işık hızında giden bir arabada oturduğumuzu varsayarsak, farları yakınca ne olur?
*** Ekstra ışıklı hızda gitmiş oluruz :KK1:

Niçin fare kokulu kedi maması yok?
*** Kokuyu alan gerçek fareler yardım amacıyla gelirse ev sahibine yazık olur :KK1:

Teflona hiçbir sey yapışmadığı halde teflon tavaya nasıl yapışmıştır?
*** Yapışan alt yüzeyi , yapışmayansa üst.

***Herkesin paraşütü açtıgını düşünsene. Hepsi birbirine girer, sağ insan çıkmaz .
Karakutunun yapıldıgı malzeme çok agır diye biliyorum, belki uçagın bünyesi bu kadar agırlıgı kaldıramaz

Eğer bir şizofren diğer kişiliğini ölümle tehdit ediyorsa, bir rehinelik durumundan söz edilebilir mi?
*** Şizofren bunu düşünebiliyorsa, senden benden akıllıdır. Hiç girmeyelim konuya :KK1:

Tabelacılar greve giderlerse, ellerindeki pankartlara birşey yazabilirler mi?
*** Okuma-yazması varsa yazabilirler. :KK37:

Soyu tükenmekte olan bir hayvan, soyu tükenmekte olan bir bitkiyle besleniyorsa ne yapmalı?
*** Nasılsa soyu bitiyor hiç gerek yok menüsünü değiştirmeye

Eğer bir kaplumbağanın kabuğu yoksa çıplak mıdır yoksa evsiz mi?
*** Hayvanat bahçelerinde kaplumbaga için yapılan küçük evler var. Onu da geçtim güneşte gölge yere sıgınırlar, eger kabukları evi olsa içine girerdi. Gölge yer aradıgına göre kabugu onun sadece giysisi. Yani çıplaktır

Vejetaryenler hayvan şeklinde krakerlerden yiyebilirler mi?
*** Şeklinin ne önemi var. Ağza atınca şekil mi kalıyor. :KK37:

Eğer dünya bir sahneyse, seyirciler nerede oturuyor?
*** Onu bilmem de eger dünya bir sahneyse yönetmen benim :KK51:

Tüm sorulara cevap vermedim, verdiklerimin de hepsi sallamasyon. Maksat eğlence olsun :KK53:

Son düzenleme:
X