Düşük Yumurta Rezervi ve Düşük Sperm Rezervi- Tüp bebek süreci

Merhaba. Benimde erken menopoz riskim var 32 yaşındayım. Yumurta sayım azalmış 5-6 tane göründü muayene sırasında. Amh testi yaptırdım ama sonucu henüz bilmiyorum.Eşiminde hızlı hareketli sperm sayısı 0 . Tüp bebek için tedaviye başlayacağız bizde inşallah. Benimde yumurtalarımın azalması çok yıktı bizi benim durumum da böyle olunca şans daha da düşmüş %30-40 lara kadar.Bende hep burada yazılan yazıları okuyup umudumu kırmamaya çalışıyorum. Allahım bekleyen herkese nasip etsin inşallah 😔
Merhaba,
sizi diğer topiklerden hatırlıyorum.
sizdede düşük amh vardı tedavi süreci nasıl geçti nereye tüp bebek yaptırdınız .

Bu arada hamilesiniz galiba Allah sağlıklı kucağınıza almak nasip etsin.

Merhaba,
sizi diğer topiklerden hatırlıyorum.
sizdede düşük amh vardı tedavi süreci nasıl geçti nereye tüp bebek yaptırdınız .

Bu arada hamilesiniz galiba Allah sağlıklı kucağınıza almak nasip etsin.
Merhaba evet düşük amh vardı tüp bebek yaptırdım Ocak başında Allah’a şükür tutundu bebeğim şimdi 3 aylık hamileyim . Allah’ım isteyen herkese nasip etsin inşallah 🧿🙏🏻 Benim görev yerim Bitlis Tatvan olduğu için burada özel bir hastanede tüp bebek uzmanına gittim başladım tedaviye.Ama transfer ve yumurta toplama işlemi Diyarbakır memorial de oldu doktor Yunus Çavuş Diyarbakır’daki doktorum da . Çok iyi ve çok başarılı bir doktordur kendisi

Merhaba evet düşük amh vardı tüp bebek yaptırdım Ocak başında Allah’a şükür tutundu bebeğim şimdi 3 aylık hamileyim . Allah’ım isteyen herkese nasip etsin inşallah 🧿🙏🏻 Benim görev yerim Bitlis Tatvan olduğu için burada özel bir hastanede tüp bebek uzmanına gittim başladım tedaviye.Ama transfer ve yumurta toplama işlemi Diyarbakır memorial de oldu doktor Yunus Çavuş Diyarbakır’daki doktorum da . Çok iyi ve çok başarılı bir doktordur kendisi
Allah sağlıklı kucağınıza almak nasip etsin.
neler yaptınız yumurta kalitesi için birşeyler yaptınız mı?
transfer öncesi ve sonrası neye dikkat ettiniz.

Allah sağlıklı kucağınıza almak nasip etsin.
neler yaptınız yumurta kalitesi için birşeyler yaptınız mı?
transfer öncesi ve sonrası neye dikkat ettiniz.
Çok teşekkür ederim amin inşallah 🧿🙏🏻 Yumurta kalitesi için bir şey yapmadım açıkçası doktorum da sadece tüp bebek ilaçlarını kullandırdı yumurtaların dengeli şekilde büyümesini sağlayan ilaçlar.transfer öncesi sadece doktorun verdiği ilaçları söylediği şekilde kullandım kontrole çağırdığı zamanlarda yumurtalara bakılması için kontrole gittim.transfer sonrası ise daha önemli tabi doktorum neler yenilmesi ,yenilmemesi nelerden uzak durulması gereken liste verdi onlara uydum asla kendimi yormadım bir yere bir şeyi almak için uzanmadım.temizlik yapmadım süpürge açmak özellikle 3 aydır eşim yapıyor. 20. Haftaya kadar düşük tehlikesi var onun için çok dikkat etmek gerekiyor

X