Eğitim danışmanlığı

Papatyaa_35

Seni tanıdıktan sonra şiirler anlamlı geldi.
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2014
1.126
1.663
Günaydın :)

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim ama alanımdan iş bulamadığım için özel bir kurs merkezinde eğitim danışmanı olarak çalışmaya başladım. Her şey iyi güzel fakat kurum ve işe alışamadım henüz müdür beyin hiç tavizi yok öğrenciyi ikna etmek zorundasınız diyor bir şekilde gelecek kursa şeklinde ama daha önceden çalışan arkadaşlara karşı daha ılımlı. Sizce devam etmeli miyim işe sırf tecrübe olsun diye bir kaç ay yada bırakmalı mı 🙂🤷🏻‍♀️

Özel kurumlarda derse girmek,tecrübe kazanmak istiyorsan katlanman lazım. Ben de ilk çalışmaya başladığımda yazın eğitim danışmanı olarak başladım. Eğitim dönemi başlayınca derslere girdim.

Zor iş benim rüyalarıma girerdi gece uyuyamazdım. Uyusam da kayıt aldığımı görürdüm.

Kaç yıl yaptınız eğitim danışmanlığı ? Şu anda çalışıyor musunuz ?
2 sene yaptım. Fakat sadece eğitim danışmanlığı değil. Hem derslere girdim hem ders dışındaki vakitlerimde eğitim danışmanlığı yaptım. Teneffüslerde bile veli görüşmelerim oluyordu. Kayıt almamı bekliyorlardı sürekli. Veliler işten çıkıp gelecek diye akşam 21.30-22.00’ye kadar çalıştığımız günler oluyordu ama kayıt aldığımız zaman eğleniyorduk da ☺️

2 sene yaptım. Fakat sadece eğitim danışmanlığı değil. Hem derslere girdim hem ders dışındaki vakitlerimde eğitim danışmanlığı yaptım. Teneffüslerde bile veli görüşmelerim oluyordu. Kayıt almamı bekliyorlardı sürekli. Veliler işten çıkıp gelecek diye akşam 21.30-22.00’ye kadar çalıştığımız günler oluyordu ama kayıt aldığımız zaman eğleniyorduk da ☺️
Evet gelen paranın heyecanı oluyor 😁

Evet kayıt başına prim alıyorsunuz. Bir süre sonra bana işletme müdürü ol derslere girme, ilerde kurum müdürü olursun bu iş daha karlı dediler. Öğretmenliği tercih ettim.
Evet para var ama zor kurum müdürü olmakta aşırı stresli bir iş. Bende evlenince başladım işe ama çok sürecek gibi gelmiyor sevemedim henüz işi 😁 tavsiyeniz var mı acaba ?

Evet para var ama zor kurum müdürü olmakta aşırı stresli bir iş. Bende evlenince başladım işe ama çok sürecek gibi gelmiyor sevemedim henüz işi 😁 tavsiyeniz var mı acaba ?
Tavsiyem bol bol arama yapın. Moralinizi bozmayın. Veliyle uzun konuşun. Randevu oluşturabilmeniz müdür için önemli. Görüşmeleri birkaç kez izleyip kendiniz kayıt görüşmesi alın. Bir defter tutun. En önemli tavsiyem bu çünkü bir süre sonra kendi datalarınız oluşuyor. Tuttuğunuz defteri de kimse ile paylaşmayın maalesef bu sektörde kayıt çalma meselesi çok. Birlikte çalıştığınız arkadaşlarınıza dikkat edin takipte olun. Mesela veli size şuan tatildeyim dedi. Ne zaman döneceksiniz deyip defterinize not alın şu tarihte aranacak diye ve gerçekten o tarihte arayın. Bu işin en önemli noktası bir kere arayıp bırakmak değil, takipte olmak.

Randevu oluşturscaksınız veliler gelmeyecek, telefonlarınızı açmayacak, sizi engelleyecek. Farklı numaralardan tekrar tekrar arayın. Bu söylediklerim veli için işkence ama bu iş böyle yapılıyor maalesef. Arkadaşlarınızla çapraz arama yapın. Birbirinizin randevuları olacak mesela Ahmet Bey, pazartesi günü Gamze Hanım’la randevunuz var. Şu saatte. Kahvenizi nasıl içersiniz. Siz gelmeden kahvenizi söyleyelim gibi ☺️ Kahveyi nasıl sevdiklerini de not al tabi

Randevu oluşturscaksınız veliler gelmeyecek, telefonlarınızı açmayacak, sizi engelleyecek. Farklı numaralardan tekrar tekrar arayın. Bu söylediklerim veli için işkence ama bu iş böyle yapılıyor maalesef. Arkadaşlarınızla çapraz arama yapın. Birbirinizin randevuları olacak mesela Ahmet Bey, pazartesi günü Gamze Hanım’la randevunuz var. Şu saatte. Kahvenizi nasıl içersiniz. Siz gelmeden kahvenizi söyleyelim gibi ☺️ Kahveyi nasıl sevdiklerini de not al tabi
Teşekkür ederim 🙂

X