Bebek Beslenmesi Ek gida hakkinda

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Manselina59

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2018
114
66
33
Kizlar benim bebegim sadece 2 ay anne sütü alabildi. Mamayla devam ettim. Ardindan doktorumun tavsiyesi ile 4. ayin sonunda yogurt ve meyve suyu ile azar azar basladim. Cünkü mama vermek istemedim. Kilosuda iyi. Size sormak istedigim ben ek gidayi dogru veriyor muyum bisileri azaltmali miyim ?bebegim su anda 6.5 aylik arttirdim hep gidalari ve su duruma geldik

Sabah 8-9 arasi kahvalti veriyorum: kendi yaptigim lor peyniri bir tatli kasigi diger gün bir tam yumurta sarisi ( ikisini bir arada vermiyorum) bir cay kasigi pekmez , kitir bebek ekmekleri rondodan gecirdim ondanda 2 tatli kasigi yada üc kivamina göre ve bunlari ya rezene yada ihlamurla islatiyorum. Bebegim cok seviyor

2 saat sonra ara ögün yarim elma yada armut

Öglen 12-13 gibi ( sabah kahvaltisina göre degisiyor saati) sebze püresi yada corba 1 kücük kase ölctüm 120 cc ediyor.

3-4 arasi 1 cay bardagi yada yarim cay bardagi yourt ve bir tam meyve ( kücük boyutta)

Aksamda yatmadan önce kasik mamasi yada biberon mamasi

X