Eksik doğum kontrol hapı içmek gebeliğe yol açar mı

asolsen

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2022
8
2
27
Doğum kontrol hapı eksik içilince koruma devam ediyor mu?
Merhaba arkadaşlar yasmin kullanıyorum korunma amacıyla. İçinde 21 hap var 7 gün bırakarak regli olunuyor. Ben bu 21 hap içinden iki tanesini yerden alamayacağım kadar pis yerlere düşürdüğüm için içemedim. İçemediğim son iki hapı da 20. Ve 21. Güne bırakmış oldum yani regliden önce son iki gün içmedim bu iki günde ek yöntemle korundum fakat hapı aldığım 19 gün boyunca ek yöntemle korumadım. Mantıken o an hapın koruyor olduğunu düşündüm ama içime şüphe düştü. Sizce ella kullanmalı mıyım? Gebelik gelişme ihtimali var mı? Bilen biri cevap verirse çok sevinirim

Merhaba arkadaşlar yasmin kullanıyorum korunma amacıyla. İçinde 21 hap var 7 gün bırakarak regli olunuyor. Ben bu 21 hap içinden iki tanesini yerden alamayacağım kadar pis yerlere düşürdüğüm için içemedim. İçemediğim son iki hapı da 20. Ve 21. Güne bırakmış oldum yani regliden önce son iki gün içmedim bu iki günde ek yöntemle korundum fakat hapı aldığım 19 gün boyunca ek yöntemle korumadım. Mantıken o an hapın koruyor olduğunu düşündüm ama içime şüphe düştü. Sizce ella kullanmalı mıyım? Gebelik gelişme ihtimali var mı? Bilen biri cevap verirse çok sevinirim
Evet teyzem böyle hamile kaldı..

Hapı bir gün bile unutsan hamile kalırsın.O hapları içmediğin için regli düzenin değişir.Hamilelik olabilir.Yillarca kullanip bir gün unutup hamile kalanlar var.Doktora gitsen iyi olur bence eğer yok dersen de sana tavsiyem reglinin 5.günü başla hapı kullanmaya yeni kutuya..1 ay boyunca başka birnyontemle korun.. 21 tane hap bittikten sonra ilaç arasına giiryrosun zaten 1 haftalık..son hapı diyelim ayın 10 unda içtin bitti..sen o arada regli olsan da olmasan da ilaç arasının tam 8.gununde yeni kutuya başlayacaksın yani ayın 18.inde örnek olarak veriyorum tabu bunu da..o gün hangi güne geliyorsa mesela salı günü başladın yeni kutuya salı çarşamba perşembe diye devam et ilaca.yasmin kullanıyorsan farklı içerik oluyor hatlarda sıra da çok önemli ve de gunun aynı saatlerinde icmelisin.Bu arada hapi içmeyi unuttun yani aynı saatinde hatırladığın vakit iç.. sonraki ilacı her zaman içtiğin saatte devam et.Ilac prospektusunde yaziyor zaten hersey..

X