Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Elimi her saçıma attığımda saçım geliyor?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

BeyazKaranfil11

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Mart 2021
429
51
Merhaba arkadaşlar bir sürü konum var saçla ilgili taktım çünkü. 3 ay önce üst üste işlemlerden dolayı saçım çok yıprandı yanma raddesine geldi bende hergün saç düzleştiriyordum bıraktım ısıyı. Boyamayı bıraktım 3 aydır bakımlarla saçımı uzatıp toparlamaya çalışıyorum. Her ayda uçlarından 3-4 cm alıyorum yani kesebileceğim kadar kestim. Ama saçım kopmuyor arkadaşlar dibinden dökülüyor. Şöyleki doktora gittim değerlerime baktırdım sadece ferritin düşük çıktı takviyeye başladım orta seviye olan vitaminleride verdi yani B12 Biotin Ferritin C vitamini ve Omega 3 kullanıyorum hergün. Ayda birde D vitamini. Vitaminleri 1.5 aydır kullanıyorum belkide acele ediyorum ama ne biliyim sonuç bekliyorum ister istemez. Mesela sabah duştan çıktım giderde 10 tel. Saçlarımı tararken 20-30 tel en fazla. Sonra birde günde saçımı hep örüyorum bozuluyor 5-6 kere her açıp tekrar yaparken 5 tel dökülüyor. Benimki normalmi sizlerin nasıl? :KK43:

Kimyasal işlem saçlarınızın ömrünü kısaltır, toparlanması bir seneyi bulur. Kendi doğal renginde bırakın artık kel kalmak istemiyorsanız. Ya da dipten değil de, en fazla uçlara bir iki tondan fazla açmayacak şekilde ışıltı katmak amaçlı işlem yaptırın; o da en az bir sene sonra.

Şimdi vitaminlere devam etmekten, doğal şampuan kullanmaktan, bakım yapmaktan başka çare yok. Uzadıkça hep kestirin bir süre kadar.

Kafaya takma streste döker. Mevsimsel olabilir. Hormonlara da baktır adet düzensizliği varsa özellikle. Lh yüksekse dökülme oluyor genelde

Kimyasal işlem saçlarınızın ömrünü kısaltır, toparlanması bir seneyi bulur. Kendi doğal renginde bırakın artık kel kalmak istemiyorsanız. Ya da dipten değil de, en fazla uçlara bir iki tondan fazla açmayacak şekilde ışıltı katmak amaçlı işlem yaptırın; o da en az bir sene sonra.

Şimdi vitaminlere devam etmekten, doğal şampuan kullanmaktan, bakım yapmaktan başka çare yok. Uzadıkça hep kestirin bir süre kadar.
Yok bıraktım zaten normaldede 6-7 ayda bir ombre yaptırıyordum farklı bi kuaföre gittim diye öyle oldu. Ama yazın nişanım var ve rengi çok kötü dipten sarıydı uzadı biraz enseme kadar uzasın kalan sarıyı kendi rengime boyatayım diyordum nasıl yapsam :KK43:

Eklentiler

• 5EBF611C-9761-4254-9AED-D4C176C3036F.jpeg
    5EBF611C-9761-4254-9AED-D4C176C3036F.jpeg
    81,1 KB · Görüntüleme: 105
X