ella hapı kullanan ve hamile kalan varmı

nazcyl

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2021
1
1
30
Merhaba bayanlar eşimle birlikte olduktan sonra ertesi gün ella hapı kullandım son adetim mart 13 de idi 10 nisan da adet olamam gerekiyordu fakat olmadım . Kan tahlili yaptırdığım da ise 6 haftalık hamile olduğumu öğrendim 2 ayrı doktora gittim her ikisi de net olumsuz konuştu bebeğin sağlıksız doğacağını söylediler ella hapının kuvvetli olduğunu ve kesenin etrafında kan birikintisi gördüklerini bebek sağlıksız ise düşük olacağını söylediler. ella hapı kullanıp doğum yapan arkadaşlar mı sizden de bilgi almak istiyorum ...

Merhaba bayanlar eşimle birlikte olduktan sonra ertesi gün ella hapı kullandım son adetim mart 13 de idi 10 nisan da adet olamam gerekiyordu fakat olmadım . Kan tahlili yaptırdığım da ise 6 haftalık hamile olduğumu öğrendim 2 ayrı doktora gittim her ikisi de net olumsuz konuştu bebeğin sağlıksız doğacağını söylediler ella hapının kuvvetli olduğunu ve kesenin etrafında kan birikintisi gördüklerini bebek sağlıksız ise düşük olacağını söylediler. ella hapı kullanıp doğum yapan arkadaşlar mı sizden de bilgi almak istiyorum ...
Merhaba bende ella kullanıp hamile kalmışım. Bugün öğrendim. Bana da iki doktor (biri dahiliye -çünkü reflü şikayetiyle gidip gebeliği orada öğrendim, diğeri kadın doğum) benzer şeyler söylediler. Bebeğin anormal olur dediler. Valla ben kaç haftalığım bilmiyorum ama döllenmeden itibaren 2 hafta geçti muhtemelen haftalık olayını algılayamadım henüz. Kanda 2-3 haftalık kısmında yazıyor 🤷🏻‍♀️. Benim daha kese falan yok piyasada... Bana bilgi verebilir misin ileriki aşamaları güncelleyerek. SON OLARAK BAŞKA BİR DOKTORA DANIŞTIĞIMDA ELLA 1 KEZ İÇİLDİYSE BİR ZARARI OLMAZ DEDİ. Bana en mantıklısı o geliyor. İnsanlar aylarca ağır ilaç kullanıp sağlıklı çocuk dünyaya getiriyorlar.
Diyeceğim o ki ella ile hamile kalmayı başarmış o küçük yüzdedeki kadınlardan biri olarak bebek düşecekse düşer, sakatlanacaksa sakat olur vb. Allah ol derse her şey oluyor. Bir kere içilen Ellaya bağlamak mantıklı değil bence. Eğer istiyorsan bir evlat umarım düşürmezsin bebeğini 🙏🏻

ella kullanıp dogum yapan biri degilim oyle birini de tanimiyorum sadece saglıkcı oldugum icin mantık yuruterek fikrimi soyleyecegim. ella asiri kuvvetli bir hormon bombası ilaç oldugu icin ve gebelign ilk haftalarinda bu kadar hormon embriyoya cok fazla gelip zarar vereceğinden ötürü saglıksız bir embriyo gelisimi olacaktır. bence doktorunuzu dinlemenizde fayda vardır.

X