ELLA İÇMEME RAĞMEN HAMİLE KALDIM!

Aryaaasu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2014
80
29
Merhaba arkadaşlar,
Eşimle ilişkiye girmiştik ve bir kaza oldu içime boşaldı. Yumurtlama günümmüş o gün de! Ella içtim ertesi gün. Kapattım konuyu kendi kafamda.
Son 2-3 gündür uyanınca midem bulanıyordu. Oruç tuttuğuma bağladım onu da.
Evvelsi gün rüyamda eşim annem ve ben ev arıyorduk. Arabayla sokak sokak geziyoruz bulamıyoruz ama. Gece bir yerde kalmak için duruyoruz balkondan bakıyorum aşağıya birisi ölmüş polisler gelmiş. Arka balkona geçiyorum kedilerim uyuyor orada ve birden üç beyaz güvercine benzer kuş geliyor. Demire konuyor birisi çok güzel o bana ve kedilerime doğru önde diğerleri arkada yaklaşıyorlar.
Önceki gün de teyzemin bebeği olduğunu anneminde bebek yapmayı düşündüğünü görmüştüm.
Velhasıl dün kuzenim rüyasında beni gördüğünü yazdı sırtıma bebek dövmesi yaptırmışım. O yazdığı sırada annemde telefonda rüyasında çok güzel bir kızım olduğunu gördüğünü söyledi.
.
Bugün sabah bulantıdan sonra doktora gitmeye karar verdim. Dahiliye uzmanına gittim ve reflüden şüphelendi, ben kaza olmuş olduğundan bahsettim. Ella içtiğimi de söyledim. Yine de kan testi istedi tedavi için. Ve beta HCG 148 çıktı! Hamileyim...
O kadar şok oldum ki. Daha sonra hemen kadın doğuma gittim. Ayrıca over kistim varmış. Ayrıca ella içtiğim için bebeğimde sorun olabilirmiş. Öyle söyledi ve 2. Şoku yaşadım. Beklemediğim hamilelik ayrı, kendi elimle bebeğime zarar vermiş olma düşüncesi ayrı. Tabi panikle güvendiğim bir doktora daha danıştım. 1 kez içilen ellanın zarar vermeyeceğini ancak dış gebelik ihtimalini arttırdığını söyledi.
Diyeceğim o ki arkadaşlar ella falan güvenmeyin. Verecek Allah veriyor onu... Burada bu konu başlıklarına benzer başlıklar gördüm. Bilgi vermek istedim.

Edit: Dün keseyi gördük 🙈 progesteron ve bhcg çok yüksek 🤗 Sıkı sıkı tutunmuş sana dedi doktorum 😌
Bu arada Ella yılda 2 falan içince etkinliği azalıyormuş bilginize 👍🏻

Son düzenleme:
oha ella'ya nasıl güvenicez dnu geçtim 3 aylık iğne kullanıyorum şuan cinsel hayatım yok ama 3 aylık iğneyede mi güvenemicez ella ise en etkilisi denir

inanamıyorum sevişemicem artık sanırım

oha ella'ya nasıl güvenicez dnu geçtim 3 aylık iğne kullanıyorum şuan cinsel hayatım yok ama 3 aylık iğneyede mi güvenemicez ella ise en etkilisi denir

Ella en koruyuculuğu düşük olanmış bu arada.. yani o gece yumurtam çatlamış 11-12 saat içinde ella içmiştim o zamana kadar döllenmiş bile 🤷🏻‍♀️.. Milyonda milyarda bir deseler o bir ben oldum yani arkadaşlar, halen şoktayım eşimde kürtaj yaptırmamı istiyor karma karışık oldum.. aileme henüz söylemedim hayırlısı..

Ha bu arada sanırım 2-3 yöntemi kombine kullanmak lazım. Hem spiral hem kondom, hem kondom hem iğne, hem doğum kontrol hapı hem kondom gibi..

Ella en koruyuculuğu düşük olanmış bu arada.. yani o gece yumurtam çatlamış 11-12 saat içinde ella içmiştim o zamana kadar döllenmiş bile 🤷🏻‍♀️.. Milyonda milyarda bir deseler o bir ben oldum yani arkadaşlar, halen şoktayım eşimde kürtaj yaptırmamı istiyor karma karışık oldum.. aileme henüz söylemedim hayırlısı..

Ha bu arada sanırım 2-3 yöntemi kombine kullanmak lazım. Hem spiral hem kondom, hem kondom hem iğne, hem doğum kontrol hapı hem kondom gibi..
canım yüzde 99 derler hep ella için

5 gün içinde içebilirsiniz yazardı açıklamasında

seninki büyük talihsizlik olmuş ama beni baya korkuttu bu ilaçlar

eğer hazır değilseniz kürtaj olmanız en sağlıklısı

çünkü ortalama 70 sene yaşayacak bir insan olacak kocanız piskolojisinin, sizin piskolojinizin, maddi durumun birikimin ve en önemlisi kavga dlmayan bir evde huzurlu yaşaması gerekmekte

en ufak bir hazırlıksız durumda kaygılı bir çocuk olurki ömür boyu çeker

her aman her ağladığında ihtiyacını karşılamalı

aynı zamanda ihtiyacı olmadan zorla yemek yedirmeyecek kadarda çocuk bilginiz olmalı.

ben şahsen evlenmsem bile 3 yıl içinde evlilik oturmadan asla çocuk istemiyorum

birde çocuk gelişimi kitaplarını yalayıp yutmadan çocuk istemem

mesela tuvalet eğitimi verirken baskı yapınca o çocuk büyüyünce cimrilik olarak o baskıyı dışa vuruyormuş

mesela erkek diyelim

sen erkeksin ben her hizmetini yaparım sen yeterki mutlu ol başka birşey istemem diye büyütünce

büyüyünce asla sorumluluk sühibi dlmuyor ve kadını eşya olarak görüyor yeri geliyor hizmetçisi olarak gördüğü kadını itaaat etmezse öldürüyor

herşey çok önemli çok kitap okumanız gerekli çocuk için

2 yaşında size vurma krizleri oluyor mesela

o dönem asla vurmak yok demezseniz yasaklamazsanız ilerde eşini veya çocuğunu dövüyor

neler neler

insan yavrusu aslında çok kusurlu en ufak hatalı eğitim beyninden silinmiyor kodlanıyor virüs gibi yapışıyor

evliliğiniz kavgasız ve olgunsa, eş aileleriyle dengeler kurulmuşsa bi bile önemli

bundaki yüzde yetmiş kişi eş ailesi yüzünden 30 sene sonra bile hazmetmediği durumları hatırlayıp ayrılıyor
ve
eğer çalışmıyorsanız bu sizin için dezavantaj vb. binlerce önemli ayrıntı var insanlar bunu önemsemiyor ama bunlar çığ gjbi üzerlene yıkılıyor

ben evliliıin kıyısından döndüm

kaynana canıma okudu

yumurtanın bir damlasını bile önemseyen kadın

oğullarına o kadar paşamsın her isteduğinizi ben yaparım siz yeterki oturun diye eıitmişki

benimki boş gezmekten bağımlı oldu

çoraplarına kadar ütüleyen kadının oğlu bağımlı oldu pisinden kokuyor

yumurtayı zayi etmedi noldu oğlu hergün 100 tl verip zehir alıyor

yani herşey tam zıttı olabilir tek çare çocuk gelişimi kitaplarının hepsini okumak bilimsel olmalı

canım yüzde 99 derler hep ella için

5 gün içinde içebilirsiniz yazardı açıklamasında

seninki büyük talihsizlik olmuş ama beni baya korkuttu bu ilaçlar

eğer hazır değilseniz kürtaj olmanız en sağlıklısı

çünkü ortalama 70 sene yaşayacak bir insan olacak kocanız piskolojisinin, sizin piskolojinizin, maddi durumun birikimin ve en önemlisi kavga dlmayan bir evde huzurlu yaşaması gerekmekte

en ufak bir hazırlıksız durumda kaygılı bir çocuk olurki ömür boyu çeker

her aman her ağladığında ihtiyacını karşılamalı

aynı zamanda ihtiyacı olmadan zorla yemek yedirmeyecek kadarda çocuk bilginiz olmalı.

ben şahsen evlenmsem bile 3 yıl içinde evlilik oturmadan asla çocuk istemiyorum

birde çocuk gelişimi kitaplarını yalayıp yutmadan çocuk istemem

mesela tuvalet eğitimi verirken baskı yapınca o çocuk büyüyünce cimrilik olarak o baskıyı dışa vuruyormuş

mesela erkek diyelim

sen erkeksin ben her hizmetini yaparım sen yeterki mutlu ol başka birşey istemem diye büyütünce

büyüyünce asla sorumluluk sühibi dlmuyor ve kadını eşya olarak görüyor yeri geliyor hizmetçisi olarak gördüğü kadını itaaat etmezse öldürüyor

herşey çok önemli çok kitap okumanız gerekli çocuk için

2 yaşında size vurma krizleri oluyor mesela

o dönem asla vurmak yok demezseniz yasaklamazsanız ilerde eşini veya çocuğunu dövüyor

neler neler

insan yavrusu aslında çok kusurlu en ufak hatalı eğitim beyninden silinmiyor kodlanıyor virüs gibi yapışıyor

evliliğiniz kavgasız ve olgunsa, eş aileleriyle dengeler kurulmuşsa bi bile önemli

bundaki yüzde yetmiş kişi eş ailesi yüzünden 30 sene sonra bile hazmetmediği durumları hatırlayıp ayrılıyor
ve
eğer çalışmıyorsanız bu sizin için dezavantaj vb. binlerce önemli ayrıntı var insanlar bunu önemsemiyor ama bunlar çığ gjbi üzerlene yıkılıyor

ben evliliıin kıyısından döndüm

kaynana canıma okudu

yumurtanın bir damlasını bile önemseyen kadın

oğullarına o kadar paşamsın her isteduğinizi ben yaparım siz yeterki oturun diye eıitmişki

benimki boş gezmekten bağımlı oldu

çoraplarına kadar ütüleyen kadının oğlu bağımlı oldu pisinden kokuyor

yumurtayı zayi etmedi noldu oğlu hergün 100 tl verip zehir alıyor

yani herşey tam zıttı olabilir tek çare çocuk gelişimi kitaplarının hepsini okumak bilimsel olmalı
O kadar haklısın ki.. Ancak bu bebeğin sahibi ben değilim. Bana verilmiş bir emanet. Canın alma hakkını kendimde nasıl bulabilirim? Bu kadar imkansızlıkların içinde hayata tutunmuş.
Çok yeni evliyim hatta 1 ay öncesine kadar boşanmayı düşünüyordum. Şu an öğrenciyim ayrıca (bu hesap profiline bakarsanız bayağı eski, bir tanıdığımın hesabı kendisi kullanmadığı için bana vermişti.) mezuniyetime 1 yıl kalmıştı..
Çok zor bir dönem beni bekliyor. En çok korktuğum şey ise yalnızlık. Bu sürecin daha en başındayız ama eşimle hastaneden eve geldiğimizde bir tartışma yaşadık aldırma aldırmama üzerine. Evden birkaç saatliğine çıktım. Geri geldiğimden beri uyuyor ve değişik şeyler sayıklıyor uyandıramıyorum bile.
Ben kürtaj olup bunun vebaliyle yaşayamam. Hem dini, hem ideolojik görüşüme çok ters bir düşünce kürtaj. Eşim için ise çok basit olsun bitsin diyor. Zaten iletişim sorunumuz var. Hayırlısı yarın uyandığında ne konuşacağız onu merak ediyorum.
Kafam karman çorman...

Bu arada ella asla %99 olamaz ama %85-90 ilk 24 saat sonra azalarak gidiyor. Önemli olan yumurtanın çatlamamış olması. Çünkü ella yumurtlamayı erteliyor ve sprem bu süre içinde ölüyor yumurtlayana kadar. Benim ilişki döngümün 13. Gününde oldu 14. Gününde döllenmiş demek ki. 28-29 günde bir düzenli adet olurum. Spermin dölleme olasılığı en yüksek dönemi de mesela boşaldı 2-4 gün sonraki boşalma en hızlı verimli dölmüş. Bizim de tam o şekilde 2-3 gün önce bir birlikteliğimiz olmuştu. Her şey denk gelmiş ve olasılıksızlıklar içinde olmuş bu bebek.
Haftaya salı ve perşembe dış gebelik ihtimaliyle ilgili doktora gideceğim. O zamana kadar nasıl geçer bilmiyorum zaman..
kitapları yiyip yutacağım da kesin..

O kadar haklısın ki.. Ancak bu bebeğin sahibi ben değilim. Bana verilmiş bir emanet. Canın alma hakkını kendimde nasıl bulabilirim? Bu kadar imkansızlıkların içinde hayata tutunmuş.
Çok yeni evliyim hatta 1 ay öncesine kadar boşanmayı düşünüyordum. Şu an öğrenciyim ayrıca (bu hesap profiline bakarsanız bayağı eski, bir tanıdığımın hesabı kendisi kullanmadığı için bana vermişti.) mezuniyetime 1 yıl kalmıştı..
Çok zor bir dönem beni bekliyor. En çok korktuğum şey ise yalnızlık. Bu sürecin daha en başındayız ama eşimle hastaneden eve geldiğimizde bir tartışma yaşadık aldırma aldırmama üzerine. Evden birkaç saatliğine çıktım. Geri geldiğimden beri uyuyor ve değişik şeyler sayıklıyor uyandıramıyorum bile.
Ben kürtaj olup bunun vebaliyle yaşayamam. Hem dini, hem ideolojik görüşüme çok ters bir düşünce kürtaj. Eşim için ise çok basit olsun bitsin diyor. Zaten iletişim sorunumuz var. Hayırlısı yarın uyandığında ne konuşacağız onu merak ediyorum.
Kafam karman çorman...
1-yeni evlisiniz ( uzmanlar 3 yılda evliliğin oturacağını söylüyor) riskli bir süreçtesiniz

2-iletişim sorununuz varsa( bir taraftan birinin yada ikinizin de psikolojik yada olgunlukla alaklı bir sorunu olabilir bunları çözümleme üzerinede psikoloji öğrenilmeli araştırılmalı bu görev en çok size düşer uzman yardımı bile gerektirebilir )

3- aynı zamanda okuyorsunuz yani meslek tam değil ( bunda çok fazla hamileyken aldatılan kadınlar konu açıyor ve çok üzülüyoruz onlar için

birde eğitimi yarım kalan hanımların içinde ukte kalıyor 35 yıl sonra okumadığı meslek sahibi olmadığı içinde ağlayan kadınlar içinde içimiz sızlıyor)

4- İdeoloji kurbanı olmanızı istemezdim ama sizin bakış açınızı sizden başkası değiştiremez bana kalan tek öneri

A-Çocuk gelişim kitapları okumanız kelime kelime sindirmeniz temmeni ediyorum psikolojisi normal evlat için ortalama 70 senelik ömrü çocukken büyütüşünüze bağlı ve etrafındaki 5 kişinin ortalaması olacak

B-İletişim sorununuz için ilişki terapisi ve bilimsel çareler var mı diye araştırın

C-Meslek sahibi olun kaderinizi bir insana bağlamayın olurda aldatılma yada hastalık durumu için birikim yapın sigortanızda olsun

Hayatınızda başarılar diliyorum 😌

Ben hukuk fakültesi okuyorum 😌 ve eğitimimi yarım bırakmayacağım. Belki 1 dönem dondurur devam ederim ama şu an online zaten 🤷🏻‍♀️. Bebeğim büyümeden seneyeki güz derslerinden 3 ünü yazın alırsam. En fazla 1 dönem uzar diye düşünüyorum. Bu arada annem ve babam maddi ve manevi olarak beni çok desteklerler eminimki. Yatılı bakıcı vs. Bu aralar psikolojik eğitimlere başlamıştım şansa ki şu an şokta olmama rağmen sukünetimi koruyup seçeneklerimi değerlendirmeye çalışıyorum. Eşime yardım almak istediğimi defalarca kere söylesem de kendisi iletişime kapalı ve psikolog karşıtı ne yazık ki asla kabul etmiyor. Son olarak ben asla anne olmak istemedim ve nişanlı iken eşim babalık duygusunu tatmak istediği için benden ayrılıyordu az kalsın. Hesaplar tutmuyor işte tam terse döndük başımıza gelince 🤦🏻‍♀️.
sizin ve eşimin rasyonel anlamda çok doğru tespitler yaptığınızı görüyorum ve anlıyorum. Ayrıca kesinlikle size katılıyorum. Benim için bu hayatta en değerli varlık benim şu anda. Bu gebeliğe son verirsem bundan sonraki yaşantım kendi psikolojik çöküşüm, boşanma, başarısızlık vb. Beraberinde getireceğini düşünmekteyim. Bu açıdan ve diğer bahsettiğim benim vermediğim canı almak hakkım olmadığı ideolojisi ayrıca dini düşüncelerim bu rasyonel tarafa ağır basmakta. Maddeci çözüm her zaman vardır.
yorumların ve değerli görüşlerin için çok teşekkür ederim 😌 benim için değerli bilgiler öğrendim! ☺️ Sana da hayatta başarılar dilerim ve ELLAYA FALAN GÜVENMEEE 🙈😂

Merhaba arkadaşlar,
Eşimle ilişkiye girmiştik ve bir kaza oldu içime boşaldı. Yumurtlama günümmüş o gün de! Ella içtim ertesi gün. Kapattım konuyu kendi kafamda.
Son 2-3 gündür uyanınca midem bulanıyordu. Oruç tuttuğuma bağladım onu da.
Evvelsi gün rüyamda eşim annem ve ben ev arıyorduk. Arabayla sokak sokak geziyoruz bulamıyoruz ama. Gece bir yerde kalmak için duruyoruz balkondan bakıyorum aşağıya birisi ölmüş polisler gelmiş. Arka balkona geçiyorum kedilerim uyuyor orada ve birden üç beyaz güvercine benzer kuş geliyor. Demire konuyor birisi çok güzel o bana ve kedilerime doğru önde diğerleri arkada yaklaşıyorlar.
Önceki gün de teyzemin bebeği olduğunu anneminde bebek yapmayı düşündüğünü görmüştüm.
Velhasıl dün kuzenim rüyasında beni gördüğünü yazdı sırtıma bebek dövmesi yaptırmışım. O yazdığı sırada annemde telefonda rüyasında çok güzel bir kızım olduğunu gördüğünü söyledi.
.
Bugün sabah bulantıdan sonra doktora gitmeye karar verdim. Dahiliye uzmanına gittim ve reflüden şüphelendi, ben kaza olmuş olduğundan bahsettim. Ella içtiğimi de söyledim. Yine de kan testi istedi tedavi için. Ve beta HCG 148 çıktı! Hamileyim...
O kadar şok oldum ki. Daha sonra hemen kadın doğuma gittim. Ayrıca over kistim varmış. Ayrıca ella içtiğim için bebeğimde sorun olabilirmiş. Öyle söyledi ve 2. Şoku yaşadım. Beklemediğim hamilelik ayrı, kendi elimle bebeğime zarar vermiş olma düşüncesi ayrı. Tabi panikle güvendiğim bir doktora daha danıştım. 1 kez içilen ellanın zarar vermeyeceğini ancak dış gebelik ihtimalini arttırdığını söyledi.
Diyeceğim o ki arkadaşlar ella falan güvenmeyin. Verecek Allah veriyor onu... Burada bu konu başlıklarına benzer başlıklar gördüm. Bilgi vermek istedim.
Adetiniz gecikmismiydi buaradaa

Hayır daha adet günüm gelmedi cumartesi veya pazar günü beklenen adet günüm. O zaman idrarda da pozitif çıkacaktır sanırsam. Şu an beta HCG kanda 148.. 2-3 haftalık kategorisindeymiş. Son adet kanamam 26 Martta idi döngüm 28-29 gün ve ilişkiye adet kanamamdan 13 gün sonra 7 Nisanda girmiştik, 8 Nisanda ella içtim (7 yi 8 e bağlayan gece yumurtladım sanırım veya zaten yumurta vardı bilmiyorum ben ella içene kadar da döllendi). 22 Nisanda yani bugün gebeliği öğrendim.

ertesi gun hapları asla dogum kontrol yontemi degildir zaten.. doktorunuza danısıp size en uygun dk yontemini kullandıgınız taktirde cinsel hayatınızın bitmesine bi sebep olmaz bence 😌

Edit: Dün keseyi gördük 🙈 progesteron ve bhcg çok yüksek 🤗 Sıkı sıkı tutunmuş sana dedi doktorum 😌
Bu arada Ella yılda 2 falan içince etkinliği azalıyormuş bilginize 👍🏻

X