EN ANLAŞILIR HALİ İLE NASIL ANLAŞİMALI BOŞANMA DAVASI AÇABİLİRİM?

Selam arkadaşlar,
eşim Türk vatandaşı değil ve şu an ülkesinde, ben adli tatil bittikten sonra anlaşmalı dava için işlemleri başlatacağım ve o boşanmak için gelecek, maddi durumum yokun da altında olduğu için avukat tutamayacağım o yüzden bu anlaşmalı dava avukatsız nasıl halledilir Allah rızası için detaylı anlatır mısını?
Teşekkürler,
İnternette hazır anlaşöalı boşanma dilekçesi örneği var. Ondan indirip doldurun. Bir de protokol ekleyin. Onun da örneği var yazarsanız çıkar. Bulımduğunuz ildeki aile mahkemesine başvurun duruşma günü verecekler. Duruşma günü ikinizin de mutlaka olması gerekiyor hakim protokolü okuyacak siz de kabul ediyorum diyeceksiniz. Avukatlık bir durum yom

İnternette hazır anlaşöalı boşanma dilekçesi örneği var. Ondan indirip doldurun. Bir de protokol ekleyin. Onun da örneği var yazarsanız çıkar. Bulımduğunuz ildeki aile mahkemesine başvurun duruşma günü verecekler. Duruşma günü ikinizin de mutlaka olması gerekiyor hakim protokolü okuyacak siz de kabul ediyorum diyeceksiniz. Avukatlık bir durum yom

eşim türkçe bilmediği için yazdıklarının geçerliliği olur mu hakim kabul eder mi?
bir de dilekçeleri hem eşim hem ben imzalayıp öyle mi sunacağız, ben anlaşmalı boşanma davası açıp onu çağırırım diye düşünüyorum, öyle anlaştık beyefendiyle

Anlaşma metni hazırlayın internetteki anlaşma protokol örneklerine bakıp kendinize göre uyarlayin.Anlasma protokolunde genelde su konularda maddeler olur:

* çocuk varsa velayet ve nafaka
* Eşya paylaşımı
*Altın
*Ev paylaşımı (pay almak istediğiniz ne varsa artık yazıyorsunuz)
*Bu maddeleri ileride gündeme tekrar tasimayacaginixi belirten madde

Avukata gerek Yok.Karsilikli olarak imzaliyorsunuz duruşma günü mahkemede ikiniz hazır bulunuyorsunuz.Yanlis bilmiyorsam 15 gün sonra gidip yine imza atıyorsunuz kararınızi teyit etmek için.(Bunu sorun yine eğer böyleyse eşiniz en az iki hafta arayla gelecek Türkiye ye

çok teşekkürler

Anlaşma metni hazırlayın internetteki anlaşma protokol örneklerine bakıp kendinize göre uyarlayin.Anlasma protokolunde genelde su konularda maddeler olur:

* çocuk varsa velayet ve nafaka
* Eşya paylaşımı
*Altın
*Ev paylaşımı (pay almak istediğiniz ne varsa artık yazıyorsunuz)
*Bu maddeleri ileride gündeme tekrar tasimayacaginixi belirten madde

Avukata gerek Yok.Karsilikli olarak imzaliyorsunuz duruşma günü mahkemede ikiniz hazır bulunuyorsunuz.Yanlis bilmiyorsam 15 gün sonra gidip yine imza atıyorsunuz kararınızi teyit etmek için.(Bunu sorun yine eğer böyleyse eşiniz en az iki hafta arayla gelecek Türkiye ye
çok çok teşekkürler

eşim türkçe bilmediği için yazdıklarının geçerliliği olur mu hakim kabul eder mi?
bir de dilekçeleri hem eşim hem ben imzalayıp öyle mi sunacağız, ben anlaşmalı boşanma davası açıp onu çağırırım diye düşünüyorum, öyle anlaştık beyefendiyle
Siz evlenirken de Yeminli tercüman istemislerdir nikah işlemleriniz de olduğu gibi boşanma aşamasında da eşiniz için yeminli tercüman isteyeceklerdir

eşim türkçe bilmiyor ya o nasıl kendisi için dolduracak bu dilekçeyi ve protokolü?

X