Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu En iyi mobilya markası? Evleniyorum yardım!!!

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları
Ben Bellona’dan aldım şimdilik memnunum bir de kirada oturduğum icin çok bir tarz seçme şansım olmadı açıkçası. Öncelikle kendi evine kiraya gitmeyecek olan arkadaşlar, önce evi halledip, tarzı seçip eve göre alışveriş yapabilirler.
Benim gibi kirada oturanlar ise tüm evlere yakışacak demode olmayacak parçaları seçebilir.

1. si vivenseden aksesuar dresuar gibi şeyleri alabilirsiniz öneririm. Ama bence mobilya bakmayın. Zaten şikayet sayfasına bakarsanız sebebini anlarsınız.
2. Olarak önce tarzınızı belirleyin. Çünkü markaların belli çizgileri var. Yıllanmış markalar ise o çizgilerinden pek dışarı çıkamadıkları için bana göre "demode" ürünleri var.
Ben ikea ve evmodadan aldım bütün eşyalarımı. Ha özellikle ikeadan aldığım koltuklarımdan aşırı memnunum. Zaten evime her gelen de koltuklarıma bayılıyor. İnanılmaz rahat ve kullanışlılar. Benim size tavsiyem önce tarzınızı belirleyin. Bu arada evmodayı da bakabilirsiniz. Benim kız kardeşim bütün eşyalarını evmodadan aldı
Bende evmodaya bakayım dedim ama onda da aşırı şikayet var özellikle taşınırken eşyalara zarar verdikleri ve gönderilen eşyaların yanlış gönderildiği konusunda.Kız kardeşiniz bu konuda herhangi bir sorun yaşadı mı acaba ?

Bende evmodaya bakayım dedim ama onda da aşırı şikayet var özellikle taşınırken eşyalara zarar verdikleri ve gönderilen eşyaların yanlış gönderildiği konusunda.Kız kardeşiniz bu konuda herhangi bir sorun yaşadı mı acaba ?
Öncelikle yatak odam yemek odam ve TV ünitem evmodadan. Hiçbir sorun yaşamadık. Kız kardeşim şehir dışında yaşıyor. Ve aynı mağazadan almamıza rağmen istenilen günde sorunsuz teslim edildi. Hiçbir sorun yaşamadık biz. Son derece ilgili davrandılar. Biz memnunuz

1. si vivenseden aksesuar dresuar gibi şeyleri alabilirsiniz öneririm. Ama bence mobilya bakmayın. Zaten şikayet sayfasına bakarsanız sebebini anlarsınız.
2. Olarak önce tarzınızı belirleyin. Çünkü markaların belli çizgileri var. Yıllanmış markalar ise o çizgilerinden pek dışarı çıkamadıkları için bana göre "demode" ürünleri var.
Ben ikea ve evmodadan aldım bütün eşyalarımı. Ha özellikle ikeadan aldığım koltuklarımdan aşırı memnunum. Zaten evime her gelen de koltuklarıma bayılıyor. İnanılmaz rahat ve kullanışlılar. Benim size tavsiyem önce tarzınızı belirleyin. Bu arada evmodayı da bakabilirsiniz. Benim kız kardeşim bütün eşyalarını evmodadan aldı
İkeadan aldığınız koltuklar hangisi acaba?

Merhaba nişanlım mobilya dekorasyon alanında çalışıyor, aynı şekilde bizde ev kurma telaşındayız... Maliyetlerden ötürü bir ara bizde eşyaları hazır almayı düşündük fakat kullaılan malzemelerin kötülüğünü görünce ve maliyet bakımından hesaplayınca en uygun ve en kaliteli olanın yine kendi yapacağı olduğuna karar verdik. Bizim şansımız kendisinin bu işi yapıyor olması ama şu an için en uygunun yine bir marangoza yaptırılması çünkü mağazada bir oda takımına verilecek ücrete marangoza daha fazlasını yaptırabiliyorsunuz... Birde ağaç ürünler çok maliyetli olduğu için tercihen mdf kullanmak daha iyi olduğunu öğrendim, hem uzun yıllar kullanıyormuş hemde kolay molay zarar görmüyormuş

vivense konusunda katılıyorum, arkadaşım da mağdur oldu. İnegöl mobilyaları çok iyi oluyor. Ben de çok araştırdım, mobilyalarımız inegölden firması, mobilya sepetiniz firması, miss mobilya ve ilk sıralardaki tibasin fiyat - kalite olarak güzel görünüyor. Yurtdışına da satış yapan firmalar oldukları için kalitesiz ürün üretme şansları yok bence.

Inegolden yaptirdik 10 sene oluyor hic bir sorun yasamadik. Istanbula getirip kurdular. Sadece dolap surgu kapisi raydan cikip tabani zedeledi. Hem taktilar hem de zedelenen yeri tekrar boya cila falan ilgilendiler 7. Yilda.
Bellona istikbal gibi markalarin ortalama yari fiyatina denk geldi.

Gitme sansiniz varsa cok uzak bir yer degil istanbula.

Sonra buyuk eve tasindim ek mobilya aldim, istikbal bellona vivense hic biri 5 kurus etmez digerinin yaninda.

Ben de mobilya alacağım ve bekleme ve araştırma şansım yok. Misafir odamız boş yerde birkac minder var üstünde oturuyoruz kıyafetlerim yerlerde. Bir ilçede yaşıyorum buradaki birçok mobilya mağazasını gezdik karar veremedik. Izmir'de üretim yapan bir mağazada stello marka (yanlış yazmış olabilirim) koltuk takımı biraz beğendim yataklı sandıklı. Fiyatı da 7 bin.iyi midir acaba? Inegöl üretimi de birkaç takım beğendim.onlar da 7 bin 8 bin bandında. Elbise dolabı sürgülü 2 metre genişliğinde düşünüyorum iderde beğendim ama 4 bin gibi bir rakam çok değil mi?
Bir de vestiyer,şifonyer, vitrin, konsol gerekli mi sizce kullanılıyor mu?

vitrin eskide kaldı bence gerek yok vitrin dışında, konsol ve vestiyer gerekli bence eğer istanbulda yaşıyorsanız konsol bence mutlaka olmalı çünkü mutfak dolaplarına her şeyi sığdıramıyorsunuz. Vestiyer de dış kıyafetlerinizi ayakkabıları vb ortadan kaldırdığı için gerekli olduğunu düşünüyorum. Alacağınız dolap kullanışlı ve büyükse ilk aşamada şifonyer gerekli olmayabilir fakat üzerine kullandığın kozmetikler ve çekmecelerine iç çamaşır vb koymak açısından iyi oluyor.

Bizim salonumuzdaki her şey enza yatak odası takımımız doğtaş iki markadan da çok memnun kaldık. Koltuk takımımız keten 1 buçuk yıldır kullanılıyor hiç sıkıntı yaşamadık bende yorumlara bakarken keten esnedi silinmiyor vs okudum ama biz hiç yaşamadık. Aksine yazın kadife tay tüyü gibi yakmıyor gayette siliniyor aöık renk birde.

En iyi deyince şimdi Kerimcan Durmaz, Demet Akalın ve Selin Cigerci E&G mobilya diye bir markayı tanıtıyor. Özel tasarım heralde. Dehşet güzel şeyler var. Ama heralde ev parasıdır onlar.
Ben mobilyalarımı bekarken istanbul’dan eskidji’den almıştım. Bir çok spot ürün hangar gibi bir yerde seRgileniyor.
Eşim kadir gecesinde doğmuş 😀 Hazır kurulu eve geldi.

Bellona dayanıklı oluyor eğer bütçeye uyuyorsa tavsiye ederim.
Vivense'in bazı eşyaları güzel kaliteli ama bazıları cidden sadece süs gibi kullanışsız. Vivenseten alacaksanız da pahalı ürünleri tercih edin ucuza kaçmayın ama bu şekilde de zaten ortalama bir Bellona istikbal fiyatı oluyor.
Bütçe sorunu olmasa ağaç ürünler tavsiye ederdim Ankara'da mobilyacılar çarşısı gibi bir yer İstanbul'da da varsa bir bakın derdim ama bu ürünler hem ağır taşıması zor hem pahalı...
Bir de kelebek mobilya var onun da ürünleri güzel evladiyelik.

X