En iyi prematüre bebek yogun bakim unitesi hangisi? (Samsun ve Istanbul'da)

expectingtwins

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2023
2
0
38
Merhaba.
Ikiz bebekleri çok erken doğmuş anneler lütfen bana hastane ve doktor tavsiye edebilir misiniz?
26. haftamdayim. 18. haftada serviks açıklığı nedeniyle serklaj ameliyati oldum. Ameliyattan beri de yatak istirahatindeyim.

Bebeklerin erken doğması ihtimaline karşı prematüre yogun bakim servisi iyi olan bir hastane arıyorum. Samsun'dayim. Burda 19 Mayis Uni. Hastanesine gittim fakat 28 hafta oncesinde dogarlarsa yapılacak pek bir şey olmadığını, sonrasında ise çok hasta olacaklarını söylediler. Tek opsiyonumun bu hastane olmasını istemiyorum. Samsun'da olmazsa İstanbul'a gidebilirim. Bebeklerim için en iyi yer neresiyse oraya gitmek istiyorum.
Tesekkur ederim cevaplarınız için şimdiden 💕

Geçmiş olsun. Sakin olun. Serklaj ile önlem alinmis..
Wc disinda kaklmaxim. Insallah 34. Haftalari görürsünüz.
Hastane bilgim yok malesefef. Ama yola cikmayim sakin.
Teşekkür ederim cevabiniz icin. Keske bu konuda daha az kaygilanacagim ( ya da tam guven duyacagim) bir doktor ve hastanenin kontrolunde olsaydim ama ne yazik ki degilim. Bu yuzden de kendimi hazirlamak ve egitmek istiyorum. Elimden geleni yapmaz isem bununla yasamam zor olur çünkü. Burdaki perinatoloji uzmanim İstanbul'a gitmemde bir sakinca gormezse her turlu onlemi alip gidebilirim belki. (dinlene dinle 1 haftada da olsa) Ama Samsun'da iyi deneyimleri olmus birilerinden cevaplar alirsam elbette ki kendimi riske atmaz kalirim.

Teşekkür ederim cevabiniz icin. Keske bu konuda daha az kaygilanacagim ( ya da tam guven duyacagim) bir doktor ve hastanenin kontrolunde olsaydim ama ne yazik ki degilim. Bu yuzden de kendimi hazirlamak ve egitmek istiyorum. Elimden geleni yapmaz isem bununla yasamam zor olur çünkü. Burdaki perinatoloji uzmanim İstanbul'a gitmemde bir sakinca gormezse her turlu onlemi alip gidebilirim belki. (dinlene dinle 1 haftada da olsa) Ama Samsun'da iyi deneyimleri olmus birilerinden cevaplar alirsam elbette ki kendimi riske atmaz kalirim.
Haklisin. Benim rahim kisaligim 24 haftamda tespit edildi. 30bhaftaya kadar hastanede uzandim. Adalat ve magnezyum kullandim. Haftam ileride diye serklaj uygulanmadi. Risk yüksek olur diye. 34.haftada normal dogum ile bebegim oldu. Simdi 4 yasinda.
Hastanede oda arkadasimin ikizleri vardi. Rahim agzi 14mm de. 37 haftada sezeryan oldu kendi iistegi ile.
Dinlenirsen birsey olmaz Allahin izni ile.

Merhaba.
Ikiz bebekleri çok erken doğmuş anneler lütfen bana hastane ve doktor tavsiye edebilir misiniz?
26. haftamdayim. 18. haftada serviks açıklığı nedeniyle serklaj ameliyati oldum. Ameliyattan beri de yatak istirahatindeyim.

Bebeklerin erken doğması ihtimaline karşı prematüre yogun bakim servisi iyi olan bir hastane arıyorum. Samsun'dayim. Burda 19 Mayis Uni. Hastanesine gittim fakat 28 hafta oncesinde dogarlarsa yapılacak pek bir şey olmadığını, sonrasında ise çok hasta olacaklarını söylediler. Tek opsiyonumun bu hastane olmasını istemiyorum. Samsun'da olmazsa İstanbul'a gidebilirim. Bebeklerim için en iyi yer neresiyse oraya gitmek istiyorum.
Tesekkur ederim cevaplarınız için şimdiden 💕
ben 29 haftaya uyumlu yaptım. bebeğim küvezde kaldı. bir ebe görüştüm daha sonrasında en iyi küvez olan hastaneler araştırma hastaneleridir dedi. üsküdar zeynep kamil baya deneyimli ilk küvez oradaymış diye okumuştum ayrıca çok fazla eğitim oluyor. bir de araştırmanı şu şekilde yapmanı tavsiye ederim anne bebek temasına önem veren anne yanı bakım veren yerleri araştır.

X