En sevdiğim arkadaşıma ihanet ettim

Anlamadim onu allma beni al?

Firmalar şöyle düşünüyor; kıdemli olanlar iş hakkında daha çok tecrübe sahibi oldukları için cvleri daha dolu dolayısıyla iş bulmalari daha kolay . Bundan dolayı kidemliler gözden çıkarıliyor. Aslında mantıksız bir sebep bilakis tecrübeli adamı tutmalilar .

anlamadım, kıdemli olduğu için onu işten mi çıkaracaklardı da siz beni çıkarın dediniz
Evet öyle oldu ama beni dinlemediler.
Süreç yaşanırken şeffaf olsa idiniz sanıyorum size kırılmazdı, burada bir vefasızlık hissiyatı oluşmuş karşı tarafta. İşten çıkarılmasında sizin de etkiniz mi var ihanet etmiş gibi hissediyorsunuz?

En azından kendisine söyleyip başka iş bulması için zaman yaratabilirdiniz, hazırlardı kendini madem biliyordunuz?
Etkim yok, her şeyi de konuştuk. Bana kırgın da değil sadece ben kendime kırgınım.
Konuyu anlamadım.
Sizi çıkaracaklardı da, kendiniz mi beni çıkarmayın dediniz ?
Hayır onu çıkaracaklardı zaten.
Ay kusura bakmayın okurken içimden "hadi oradan" dedim.

Arkadaşınız çıkarılacaktı, siz de onu çıkarmayın beni çıkarın dediniz öyle mi :)
Evet ama işe yaramadı.
Ne alaka ya, kovulsun diye imza atmadiysan niye ihanet olsun ki?
İş sonrası yine bulusursunuz. Dostluk böyle yorucu bir şey degil
Haklısınız ama insan dostunu çok sevince çıktığı iş yerinde durmayı bile ihanet sayabiliyor.

Haklısınız ama insan dostunu çok sevince çıktığı iş yerinde durmayı bile ihanet sayabiliyor.
Yoo öyle bir şey yok.
Ben çok iş değiştirdim, kendi istegimle ciktiklarim da oldu, cikmak zorunda bırakıldigim da oldu, isten çıkartılan arkadaşlarım da oldu. Hiçbirimiz ihanet duygusunu yasamamisizdir, olay sonrası biraraya gelinir is yeri boklanir, zamanla duyduğun şirket içi dedikoduları aktarirsin insanların gıyabında konuşursunuz falan, dostluğun yapacağı budur . Sizinki problemli bir durum gibi duruyor. Her konuda böyle abartılı derecede hassas misiniz?

Evet öyle oldu ama beni dinlemediler.

Etkim yok, her şeyi de konuştuk. Bana kırgın da değil sadece ben kendime kırgınım.

Hayır onu çıkaracaklardı zaten.

Evet ama işe yaramadı.

gereksiz takinti yapmissiniz. ben de ortada gercekten ihanet var diye geldim. ne yapacaktiniz? toplu grev fln mi duzenleyecektiniz o isten cikmasin diye? kendinizi kapiya mi zincirleyecektiniz? sucunuz yok (yani olay anlattiginizdan ibaretse) ama arkadasiniza boyle sucluymussunuz gibi konusursaniz onun da bilinc altina "ulan?!" diye tohum ekmis olursunuz....

Çıkın madem istifa edin icraata geçin madem bu kadar dert oldu ...ne biçim işyeri o sizi kovacaklarmis zaten o önünüze geçmiş kovulmamissiniz.Sonra onu zaten çıkaracaklar mış çıkarmışlar......Değişik bir işyeri yani sizde pek güvenmeyin iş bakın ....vicdan yapacak bişey yok işyeri oynak yani garip geldi profesyonellikten çok uzak ...

Kıdemli olanın maaşı çok olduğu için onu çıkarmışlardir. Özel sektor bu işte. O işi sana öğretti senin de maaşın artınca senin yerine başkasını alacaklar

Kıdemlinin giriş çıkış parası da birikiyor kaldıkça ondan da olabilir yüksek maaş vermemek içinde konunun senle alakası ne anlayamadım yani herkes ekmeğinin peşinde naparsın.

Sizlik bir durum yokken olayı böyle içsellestirmeniz tuhaf ki işten çıkarılan arkadaşınız bile sizin kadar dert etmemiş anladığım kadarıyla.
Ha siz özel bir çaba sarfederdiniz işten kovulması için anlarım ama şu durumda sizlik bir konu yok.
Umarım cok daha güzel bir iş bulur arkadaşınız da

X